Jump to content

Schimbare limba pe afisajul computerului masinii


kky
 Share

Postare recomandată

Multumesc.

Am sa incerc astazi cu v. 3.xx

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    26

  • Al Bundy

    20

  • Ex member

    19

  • BISE

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am reusit cu v. 3.1.1, a mers din prima :)

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

cineva din gorj care se pricepe..si eu as vrea sa schimb din germana in eng:|... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lista cu oferte pentru diagnoze si adaptari este aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am si eu o intrebare;

Un amic si-a luat octavia 1 din anglia (volan dreapta), a schimbat plansa bord si a facut-o volan stanga dar a pastrat IC. Se poate modifica sa-i afiseze in km? in acest moment ii afisaza in mile.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se poate face. Se schimba niste valori, la cateva adrese din eepromul clusterului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un amic si-a luat octavia 1 din anglia (volan dreapta), a schimbat plansa bord si a facut-o volan stanga

cat l-a costat operatiunea asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat l-a costat operatiunea asta?

Nu am fost curios sa-l intreb, dar daca te intereseaza o sa aflu si iti spun.

Scuze ca am raspuns asa tarziu dar nu am mai intrat pe topicul asta cam de multisor.

Da, se poate face. Se schimba niste valori, la cateva adrese din eepromul clusterului.

Care adrese si ce valori? Daca nu e secret.

Multumesc mult, Anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e secret. Cand ajung acasa, caut si iti trimit. Are cine sa citeasca si sa scrie eepromul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite pe Ross-Tech cum se face recodarea. Trebuie sa schimbi bitul corespunzator tarii.

forceturbo multumesc pt raspuns, dar am sapat cu vag de am capiat nu vrea si pace. Se pare ca masina e <2002 si nu accepta cu vag, de aia am intrebat daca se poate altfel. Nu vreau sa ma intelegi gresit, dar desi sunt inscris din 2007 nu am prea postat, am preferat sa citesc si inca nu am aflat tot; dar studiem in continuare(si tot vor exista secrete), prefer sa citesc si apoi sa intreb daca nu gasesc ce ma intereseaza. Scuze daca sunt OT.

Florin de citit epromu se rezolva doar ca tre sa stiu ce sa caut si ce sa schimb.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

careva din Targoviste care poate schimba limba de la bc in engleza....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ca sa nu deschid un topic, ptr o nelamurire , mai bine postez aici , fara a se supara initiatorul topicului. La masina socrului meu, G 5, pe ecranul de la bord, nu indica temperatura exterioara , de ce??? Se poate remedia fara tester??? Mas. este aproape full, nu cred eu ca nu are senzor ptr temp. ext., trebuie sa fie din setari, (zic eu). Ms anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Al Bundy : ii indica decat ceasul (scris mai mare), km mari si km mici, fara temp. de afara. La mine arata ceasul in partea de sus stg, langa ceas este temp ext. iar sub ele km , mari si mici. Este posibil sa nu aiba senzor ptr temp ext, (tinand cont ca este G5 Conforline)??? Nu prea imi vine sa cred, se poate seta afisarea temp. fara vag-com??? (adica vreo combinatie din butoane)???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Intrebare - am dat search - dar nu a gasit nimic

pot schimba la o masina de anglia - din mile in KM (macar benzina sa mi-o arate in km - distanta parcursa

ca la viteza - am indicator (mai mic ) dar e in km

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

BUna ziua la un audi a 4 2006 imi poate spune cineva cum se poate schimba limba din germana in italiana?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

este cineva din iasi care ma poate ajuta si pe mine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta in lista de pe topicul acesta si contacteaza-l pe cel mai apropiat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
sergiu-iulian09

Vreau sa-mi schimb si eu limba la display.Ma poate ajuta cineva?sunt nou pe forum si nu am gasit pe nimeni.Sunt din Tarnaveni,jud Mures.Si cam cat m-ar costa aceasta operatiune?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!