Jump to content

Tunning Passat CC


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

am eu am facut la tcm ( 2.0 tdi 140 dsg ), merge fara probleme de vreo 40000km .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stilo.

husele sunt din piele ? ai si pentru bancheta spate ? un pret te rog indiferent din ce sunt .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ,

am facut si eu resoftare la TCM turbo acum 1 an si ceva, un stage 1 (170cp) fara probleme pana in prezent

Persoana de contact -Dragos - 0722764706 (nu stiu daca mai este de actualitate nr)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Andrei.B

Nu sunt huse, sunt tapiteti originale mai exact, pot face si poza la eticheta daca doresti.

BobyCC

Husele sunt din piele ecologica.

Pretu este de 250 lei tot, dar tetiere nu am. dar pot face rost de material si se pot face la o croitorie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Da, se simte ceva in plus, nu foarte mult nu-ti fa sperante false ....dar acel ceva este satisfacator din punctul meu de vedere .

Stilo

Scuze am uitat sa te intreb pentru ce masina sunt husele/tapiteria ta? sunt noi sau SH ? au urme de uzura ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"Salutare tuturor,

Am si eu o rugaminte,poate putin mai deplasata,stie cineva daca se pot cumpara aceste" inele metalice separat"?

La mine le am din plastic negru...!post-4341-0-73873200-1331409607_thumb.jpg

"

....salut...as vrea si eu asa ceva....daca gasesti poate anunti pe forum...tks

Modificat de boby
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lambda_dryver

Buna,si-a facut cineva resoftare la Revo pe motor de 170cp Diesel ,cutie DSG.Astept pareri.

Salutare! Sunt si eu interesat de acest aspect si dupa ceva mai multe deliberari, cred ca voi merge pe mana celor de la Revo. Ceva probleme daca se duce motorul la 210cp/435Nm?

In alta ordine de idei peste ~1 luna vreau sa ma ocup deun proiect mai substantial insumand urmatoarele mod-uri:

-DRL-uri in semnalele fata

-footwell lights fata-spate

-warning lights in portierele fata-spate

-plafoniera spate R36 iluminata

-duze ventilatie iluminate

Acum, m-ar interesa daca exista cineva pe forum dispus sa faca toate aceste modificari (contra-cost evident), avand ceva experienta? Nu de alta, dar n-as vrea sa ma apuc eu si sa stric ceva :)).

Un alt mod interesant ar fi luminile de ambianta de pe usi (sub ornamente), dar n-am gasit nicaieri niciun DIY despre cum s-ar putea face FARA sa inlocuiesc ornamentele metalice cu lemn...

Orice sfat este binevenit si multumesc anticipat!

Stima,

LD.

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DRL-urile si becuri cu led in caz ca vrei sa pui pt celelalte modificari le gasesti la mine . cred ca e destul de greu sa le faci pe toate intr-un singur loc .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un alt mod interesant ar fi luminile de ambianta de pe usi (sub ornamente), dar n-am gasit nicaieri niciun DIY despre cum s-ar putea face FARA sa inlocuiesc ornamentele metalice cu lemn...

Luminile ambientale de sub ornamentele de pe usi si cele de la picioare nu vin standard?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lambda_dryver

DRL-urile si becuri cu led in caz ca vrei sa pui pt celelalte modificari le gasesti la mine . cred ca e destul de greu sa le faci pe toate intr-un singur loc .

Am vazut ca ai in semnatura link-ul de la baietii care se ocupa cu modificarea semnalelor originale cu asa ceva si voiam sa te intreb daca mai accepta semnalele originale la schimb ca sa nu le mai platesc de noi?

O alta chestie ar fi daca exista vreo metoda de a face respectivele drl-uri sa stea in permanenta aprinse, dar (atentie!) fiind legate pe functia de AUTO? In sensul ca ziua sunt doar drl-urile (stock+led) aprinse, iar noaptea se sting drl-uri stock si raman doar led-urile + faruri/pozitii, dar la o intensitate mai mica... Asemanator cu cele de pe Audi, de exemplu.

Un alt mod interesant ar fi luminile de ambianta de pe usi (sub ornamente), dar n-am gasit nicaieri niciun DIY despre cum s-ar putea face FARA sa inlocuiesc ornamentele metalice cu lemn...

Luminile ambientale de sub ornamentele de pe usi si cele de la picioare nu vin standard?

Din pacate, nu. Fac parte din doua pachete numite: Light package si Ambient Lighting Package pe care le poti comanda NUMAI dupa si impreuna cu pachetul de ornamente din lemn... Cel putin asa mi s-a zis la PBN. Daca astea: "footwell lights fata-spate, warning lights in portierele fata-spate, plafoniera spate R36 iluminata, duze ventilatie iluminate" sunt plug&play necesitand doar montarea lor si activarea prin vag-com, la faza cu ornamentele nu am vazut niciun DIY si mai toata lumea se plangea ca se poate face doar cu ornamente de lemn pe care eu nu mi le doresc... Totusi, mi-a venit in cap atunci cand am vazut un Passat B7 in Novergia care avea ornamente de aluminiu polisat, cu pachetul de ambient lighting, deci o fi posibil pe B7 sa le iei si in aceasta combinatie si pe mine m-ar interesa :D.

!Imi cer iar scuze pentru lungimea postului. Pe viitor voi incerca sa fiu mai succint :))!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hallucinogen

salut !

arata mi si mie o poza daca ai pentru plafoniera R36 iluminata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lambda_dryver

Sincer am tot cautat acum sa-ti arat, dar nu mai gasesc unde vazusem... Oricum am vazut parca mentionata treaba si intr-un post pe thread-ul acesta. Zicea cineva ca ar fi disponibila doar pentru motorizarea de 3.6 . Ma gandesc ca daca se poate pe ala, trebuie sa se poata moda si pentru unul normal, doar ca VW pastreaza "the goodies" pentru varfurile de linie :)).

P.S: Tocmai ce terminasem de citit threadul respectiv :D. Pe mine m-ar interesa mai mult partea cu ornamentele negre cu ambient lighting...

P.S.2: Am gasit si o referinta de aici de pe forum la asa ceva:

Readuc putin la viata acest topic prin a intreba daca cineva stie codul plafonierei din spate aceea cu leduri rosii ambientale care am inteles ca se gaseste pe passat-ul r36,vreau sa o cumpar dar daca ma duc la vw nu stiu codul piesei respective huh.gif dupa care am sa va comunic si pretul pentru pareri!

Multumesc

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

La cat costa componentele, trebuie ceva home-made..... decupate manerele actuale...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lambda_dryver

Oricum mod-ul cu manerele este homemade si el a cumparat un alt set de manere ca sa fie sigur ca nu le strica pe cele actuale. Dupaia oricum isi mai recupereaza ceva din vanzarea celor originale ne-modate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

cam asa... sau le modifica si le vinde gata facute... sanse mai mari de vanzare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lambda_dryver

S-asa merge, dar nu pot spune ca-mi place cum e pe interior. Se vede ca e facuta cu izolir-band si trase de la circuitul de geamuri probabil... Sau din cel de lumini ambientale. Unde este taietura, este si pericol de greseala, oricata electricianul esti...

Mod-urile propuse de mine, majoritatea sunt plug&play. Deci fara taieturi / lipituri / izolatii aiurea :)).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hallucinogen

S-asa merge, dar nu pot spune ca-mi place cum e pe interior. Se vede ca e facuta cu izolir-band si trase de la circuitul de geamuri probabil... Sau din cel de lumini ambientale. Unde este taietura, este si pericol de greseala, oricata electricianul esti...

Mod-urile propuse de mine, majoritatea sunt plug&play. Deci fara taieturi / lipituri / izolatii aiurea :)).

Pai atunci ce mai astepti da-i bataie !

footwell lights fata-spate, warning lights in portierele fata-spate le poti face la colegii de pe forum Al Bundy sau Florin

footwell lights fata-spate - cred ca si ele vor necesita unele interventii la sistemul electric - daca ma insel cineva sa ma contrazica

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lambda_dryver

Din cate stiu eu si am vazut pe net in DIY si la vanzare, kit-urile de footwell lights vin gata mufate. Trebuie doar montate, trase in centrala electrica si activate din vag-com. Eu m-as apuca cu cea mai mare placere, dar mai am de asteptat fix o luna de astazi pana cand imi expira garantia la masina, si vreau sa mai fac o verificare completa la PBN inainte sa ma apuc de modding :D.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hallucinogen

eu nu o am in garantie sa imi dai un PM de unde ai gasit kiturile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Da, sunt kit-uri aftermarket, care vin la gata.

Pe OEM, se comanda separat - lampa, housing mufe, pini - fire de reparatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lambda_dryver

Prin aftermarket am gasit un site care face aceste kituri gata mufate, dar cu piesele cumparate OEM. Am gasit si warning lights cu 4 led-uri pe rosu si 3 pe alb tot la ei, dar ma gandesc ca daca se arde un led, dupaia trebuie schimbata toata lampa, fiind cu integrate...

Poate sa-mi spuna si mie cineva daca pun bec-uri cu led in warning lights si in footwell lights cele OEM, trebuie sa fie can-bus sau merg si normale fara eroare de bec ars? Indiferent de varianta, se pot gasi astfel de leduri de culoare rosie pentru footwell? Am cautat pe google de am innebunit, dar nu gasesc asa ceva :(...

Da, sunt kit-uri aftermarket, care vin la gata.

Pe OEM, se comanda separat - lampa, housing mufe, pini - fire de reparatie.

@F l o r i n -> montezi cumva si incalzire in scaune? M-ar interesa pentru scaunele spate, avand tapiterie integrala piele Nappa, dar fara sa o stric (evident) :D.

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se simte ceva in plus, nu foarte mult nu-ti fa sperante false ....dar acel ceva este satisfacator din punctul meu de vedere .

Stilo

Scuze am uitat sa te intreb pentru ce masina sunt husele/tapiteria ta? sunt noi sau SH ? au urme de uzura ?

Salut! Tapiteriile sunt noi, nu au cum sa aibe urme de uzura. Iti pun si o poza cu eticheta de pe ele, am uitat sa precizez ca au si incalzire in ele.

Mai este un model, complet negre, fara crem.

post-21780-0-41172600-1337879892_thumb.j

Modificat de stilo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
CristianMarin

Stie cineva daca si unde se gasesc protectii de aluminiu pentru pragurile interioare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!