Jump to content

Tunning Passat CC


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

23 minutes ago, bubu182 said:

Parerea mea e ca arata ca o grila luata din dezmembrari si nevopsita :)) 

Merge grila asta pe culoarea light brown

 

 

? ok, numai mie mi se parea altfel ? Nici nu vreau sa para kitsch 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut baieti.M-am hotarat sa imi pun R-Line ul pe masina(cc 2012 cu facelift).Am cautat zile intregi dar nu gasesc deloc bara fata,asa ca apelez la ajutorul vostru.Daca stiti cumva de unde o pot comanda astept un reply.O zi buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut! Aveti idee unde pot gasi si eu etrieri R line? Nu stiu daca trebuie luat intreg sistemul sau doar partea aceea din fata, cu scrisul pe ea.. sper ca va dati seama la ce ma refer. Multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banuiesc ca te referi la siguranța de la etrierii fata,  pe care scrie "R". Acea siguranța se potrivește numai pe etrierii de R, deci trebuie luat întreg sistemul de frânare fata de pe R32/R20/R36/CupraR/S3. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 9/9/2016 at 5:32 PM, officceall said:

Salut! Aveti idee unde pot gasi si eu etrieri R line? Nu stiu daca trebuie luat intreg sistemul sau doar partea aceea din fata, cu scrisul pe ea.. sper ca va dati seama la ce ma refer. Multumesc 

Gasesti aici OEM ,http://shop.ahw-shop.de/original-vw-r-bremsenfeder-set-golf-r-scirocco-bremssattel-feder?c=1604  dar cum a spus colegul @lambda_dryver mai sus,le poti atasa doar daca ai discuri de 345 ,in mod normal la CC pe fata sunt de 312.Poate la CC cu motor de 3.6 sunt discuri de 345.

Cheers

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare, si-a facut cineva resoftare la motorul de 2.0 140cp? 
E modelul bluemotion, facelift 2013.. 
Si tare ma bate gandul sa ii pun un soft..asta ar urca undeva la vreo 40 cp.

Vreau sa stiu ceva pareri de la cei ce au deja soft.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

A montat cineva pe masina faruri dectane? merita aceasta investitie avand in vedere ca farurile OM cu xenon sunt cam scumpe? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt multi de prin SUA care au optat pentru Dectane. Calitativ, sunt net sub cele OEM (evident :)) ), dar cred ca-si fac treaba impreuna cu un kit de xenon AM bun. Au si beneficiul adaugat al led-urile pentru DRL-uri. Exista si varianta adaugarii lupelor in farurile stock, cu halogen, dar necesita pe cineva priceput bine pentru a nu avea probleme de la condens.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Are cineva montat subwoofer AM cu amplificator AM? Merita investita? Am tot cautat un topic dedicat pt asta si nu am gasit. Daca da, poate ma ajuta cineva cu, cunectarea cu RNS 510 si pe unde se trage cel mai usor firul ROSU pt alimentare si restul firelor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Faruri dectane  am comandat eu zilele astea cred ca duminica le pun,o sa revin cu poze etc.. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!Am comandat farurile de pe dectane.ro 225 e, la oferta pe negru si...

Azi le-am montat , vin bine pe masina(nu au muchii in afara sau sunt prea intrate in interior) calitate destul de buna pt pretul asta ,dupa reglarea manuala a lupelor am reusit sa fac o linie perfecta ,clar impreuna cu un kit xenon vizibilitatea este mult mai buna si aspectul masini impunatatit fata de galbejitele de becuri avute inainte si cam astea au fost cele bune...

Cele rele - imi dau eroare la ledurile de pozitii,kitul de xenon este can bus dar imi da eroare si el,dupa jumatate de ora cu becurile aprinse pe langa lupe parca se infiripa un firicel de fum ...am desfacut capacul am verificat ..firele nu frig,mufele temperatura normala dar lupa nu poti sa ti mana pe ea(partea de metal din spate)nu simnt nici miros de fum....ce sa zic cercetez problema..

IMAG1637.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am rezolvat problema erori de bec ars de la kitu de xenon schimband balasturile intre ele,dar cand dau faza lunga imi apare iar eroare pe farul drept(sa vad cum o rezolv).

Acum ce ma ingrijoreaza si nu prea ii gasesc rezolvare este acel fir de fum sau ce o fi care apare dupa vreo 10min de stat cu farurile aprinse,aseara am mers vreo ora noaptea si tot la fel ,nici nu sa intensificat nici nu a scazut in intensitate,am desfacut iar capacul de la bec si nu vine miros de fir prajit sau topit ci doar de plastic nou incins(singuru lucru care frige rau sunt lupele) . Vreo idee?

IMAG1640.jpg

Modificat de ciuley
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut un slideshow cu cateva passaturi cc care imi plac, poate va inspira cateva :)

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 18.05.2010 at 2:38 PM, BobyCC said:

Salut, am un passat cc 2.0 tdi si ma tot bate gandu sa ai modific putin aspectu si anume evacuare spate .... fiind 2.0 tdi am o singura evacuare pe partea stanga si as dori o evacuare dubla ..problema este ca nu stiu ce finale sa ai cumpar care sa se potriveasca ...Am vazut doua passaturi facute la NVT Rm.Valcea frumoase nu contest dar ma ingrijoreaza zgomotul facut de alcele tevi simple fara tobe finale care din cate stiu eu ele absorb zgomotul.Daca exista cineva care a facut pasul asta si stie cu ce se mananca l-as ruga sa-mi dea niste indicati/sfaturi multumesc anticipat.

Am sa atasez niste poze sa vedeti despre ce e vorba .Pozele sunt luate de pe site NVT Rm.valcea sper ca propietari celor 2 masini sa nu se supere.

IMG_1236.JPG

IMG_1237.JPG

IMG_4225.JPG

Salut,

Poti trimite cumva o filmare sa aud si eu soundul tobelor dupa eliminarea finalei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut. La un Passat CC, din 2010, cum se pot activa pozitiile US Style pe semnalizarile din bara fata? Am inteles ca nu se poate cu VCDS?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, nu se poate cu VCDS-ul, avand in vedere ca tu ai BCM pe masina ta.

doar cu Odis Engineering.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Cu ce te-ar ajuta piesa respectiva? in afara faptului ca pune o greutate in plus pe masina (pare destul de masiva, cred ca e un chin si pentru suruburile acelea)

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rigidizeasa sasiul,cica.Suruburile sunt deja acolo,ele tin doua traverse inguste

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca sunt deja 2 traverse, dar sunt destul de "light" acelea.

La fel mi se par si suruburile lor... ceea ce ma face sa cred ca mai rau ar face piesa respectiva (decat bine). 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare

unde gasesc si eu in Bucuresti grila bara radiator sport ( fara sigla vw ) pt un cc 2012 modelul cu facelift ? 

Sau pot scoate sigla din fata ? Si daca da unde gasesc o turnatorie din plastic sau abs pt a o cosmetiza ( sa nu mai apara acel vw ) 

am tot cautat pe net dar nu prea am gasit , sau poate nu stiu cum sa caut.

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salutare, incerc marea cu degetul: poate vre-un coleg sa-mi spuna daca functia de masaj lombar e buna la CC, se simte? merita facut retrofit la ea?

Acum am modulul 3C8 959 760 A si am vazut ca necesarul pentru functie masaj este : 3AA 959 257. si practic schimba functia butonului 3 de memory cu functia de masaj. nu am nevoie de 3 butoane de memory,  dar 2 + 1 de masaj.... e ceva :) . merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am functia si, da, se simte, mai ales la drum lung. Este mai mult un masaj care ajuta sa nu intepenesti, decat unul pentru confort. Nu stiu exact in ce masura poti face retrofit la ea, dar daca reusesti, revino cu feedback :D.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
On 3/12/2016 at 0:08 PM, Christian.B77 said:

image.jpeg

 

 

stie cineva un cod sau un site de unde poate fi cumparat difuserul la bara spate, ca in poza asta?

arata...wow

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Christian.B77

L am luat de la un coleg de pe vwforum, kty si nu mai stiu cum. Apeleaza cu incredere la el! Fusta e fabricata de CSR, calitate f buna, plastic ABS...

IMG_9907.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!