Jump to content

Tunning Passat CC


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

ca idee - nu exista nicio legatura in Philips si aceste kit-uri. Toate sunt fake-uri.... ideea este sa cumperi unele mai bune - ca sa nu ai surprize si sa-ti arda TJA-urile.

 

culoare - eu as merge pe 4200k.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am geamurile pe spate fumurii din fabrica. Intrebare: exista posibilitatea sa-mi pun folii si pe fata in asa fel incat sa nu se observe diferenta, sau orice folie as pune nu arata ca geamul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nimic nu se nimereste perfect, in nuanta OEM... pe langa ea, da - dar la tine o sa se vada diferenta si e pacat.

Doar sa foliezi si spatele, peste ce ai tu acum si sa pui si pe fata.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Recunoaste cineva modelul de jante din poza atasata?

post-12500-0-52108200-1364490460_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU SUNT jante ORIGINALE VW .

Iar dupa parerea mea poza cam este lucrata in Photoshop, cel putin la nivel-ul rotilor .

O zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare

Unde pot gasii si eu un kit r line pentru un passat cc, in afara de reprezentata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara,am cumparat de aproximativ un an de zile DRL de la iuly1209 cu site-ul  JLStuning.com.S-a infiltrat apa in ambele,le-am trimis sa le repare,am specificat ca platesc si reparatia.dupa cateva zile de cand le-am trimis am vb cu el,m-a tot amanat ca le trimite,a trecut deja 3 saptamani,i-am trimis si msg,mail,am tot sunat dar degeaba.Daca stie cineva cum pot lua legatura cu el as fii foarte recunoscator!Nu vreau sa il vorbesc de rau prin acest mesaj dar am platit pentru ele si le vreau inapoi.va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tibi_g

Sal.,

Uite aste ar fi codurile de piesa pentru kitul de R-line .

Prelungire fata 3C8 071 609 GRU cu toate ca daca iei masina de noua este o bara deantregul pe pachetul R-line si nu stiu cum dau ei acum codul doar la prelungire !!!

Praguri laterale 3C8 071 685 GRU .

Spoiler capota portbagaj 3C8 071 640 GRU pentru ca bara spate este identica cu cea normala .

Daca brei evacuare St + Dr trebuie sa schimbi doar difuserul  negru din partea de jos a barii .

Spor la cautat pe ebay, de preferat cel din Anglia sau Germania .

O zi buna .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut.

are cineva idee de unde as putea cumpara sau cine mai face custom DLR pentru un passat CC asa cum le facea iuly1209 (JLStuning.com) - in bara, cu tot cu semnalizare? am inteles ca el a plecat din tara si nu se mai ocupa cu asa ceva.

mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

de cateva zile ma chinui sa strang piesele pt a face conversie de la halogen la xenon.

a mai facut cineva pana acum?

Din cercetari am nevoie de: far bixenon, droser, bec, cabluri si senzori auto leveling de pe capete bara (gasite la kufatec) si nu stiu dacs trebuie schimbat si calculatorul de comfort

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

plus sistem spalat faruri, plus schimbat vas lichid spalat, plus alt buton regalaj faruri si intensitate ceasuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta cu butonul, ca perfectiune.... ca sa nu vezi ca nu a avut xenon oem.... altfel, poate sa ramana asa.

 

in rest, s-a facut.... se face....  recomand sa incerci sa gasesti cat mai multe - daca nu chiar toate piesele, de pe aceeasi masina.... ca sa nu ai surprize neplacute - ca nu merge una... alta... etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fara spalator, este un moft.

farurile le iau second, restul oem noi. Nu are cum sa nu mearga. Lucrarea va fi facuta in reprezentanta vw.

insa nu sunt convins de acel calc care zic ei ca trebuie schimbat. Aveti idee?

legat de drl-uri am vazut pe ebay gramada la diverse preturi. Aveti idee care sunt bune fara erori?

de astea ce ziceti? http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?itemId=221240238626&index=23&nav=SEARCH&nid=78166559010

Modificat de iobau998
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fara spalator, este un moft.

.....

Nu e moft deloc - risti o amenda serioasa in afara. Daca tot vrei sa o faci ca la carte bine, daca nu, iar bine. Fiecare isi asuma riscurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O fi obligatorie, dar deja vorbim de masini care vin oem fara spalatoare. Spre exemplu noul Beetle nu mai are spalatoare la xenon.

 

Nu ai nevoie si de calculator central de xenon + module de AFS? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pronet ce buton trebuie sa schimb in interior? Stiu doar ca dispare functia butinului de reglat faruri de acum. Ala ramane mort

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e decat cel care iti regleza intensitatea la instrumente - fara rotita aia care iti regla si manual farurile. Reglarea se face automat functie de incaracare - dupa secventa de test se calibreaza pe valoarea setata/invatata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modulul afs nu este pt functia cornering? Eu le fac fixe, pt ca daca fac cornering trebuie sa modif si proiectoarele.

cred ca de calc de xenon ziceau ei, ai un cod ceva sau denumirea exacta ca sa vad cat costa

Pronet am inteles, adica sa iau un buton fara reglaj. Dar nu ramane gaura acolo? Sa nu radeti dar nu stiu exact pozitia butoanelor la cele cu xenon

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai asta ziceam, daca tot iei ia unul "curat" - adica special de pe masina de pe care iei si xenon-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

201209261436171.jpg

 

AFS este lumina adaptiva, acum nu stiu daca Passat-ul CC are.

Pentru cornering stiu ca trebuie sa se bifeze o codare.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, stiu piesa asta. Adaptiv nu inseamna cornering?

Pe standard asa are, dar zisai ca treb sa modif prea multe si chiar nu ma deranjeaza ca nu urmareste lumina volanul.

un cod pt calc de xenon?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cornering-ul il fac proiectoarele, iar AFS-ul din xenon. Cornering-ul functioneaza si cand masina sta, iar afs-ul doar intre anumite viteze.

Ai codul mai sus pentru calculator.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iaute ce zice la codul ala:

5M0907357C control unit for cornering; light and headlight range ctrl

asta este calc de xenon?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!