Jump to content

Tunning Passat CC


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

doar de pe afisajul unitatilor RNS/RCD 510, RNS 310/315 - daca ai asa ceva.

 

ceasul - il poti face sa functioneze si sa se ilumineze (trebuie modificat un pic ceasul), mai greu cu potrivirea lui.... daca nu ii pui un buton separat de unde sa-i tai alimentarea pui .... altfel, ai de facut modificari hardware importante.... si nu stiu daca merita.

 

Se pune un CAN nou - de CC sau B7 - care trebuie modificat sa mearga cu deblocatorul de volan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspunsuri! Am mai citit pe forumuri intretimp, si se pare ca este ceva bataie de cap, dar cred ca voi opta pentru varianta cu buton spusa de Florin. 

 

urmeaza ca in seara asta sa se comande accesoriile, care contin: ornamentele iluminate de pe fetele de usi (imitatie lemn in culoare inchisa lucioasa, cu insertie de aluminiu pe partea superioara, si iluminate in partea inferioara), impreuna cu ceasul si planseele de bord, masca navigatiei cu butonul de avarie + masca climei de pe noul model cu "passenger air bag off". masca climei o voi monta daca voi cumpara vreodata noul model de consola a climei

 

Daca tot desfac fetele de usi, doresc sa-mi iluminez cu un alb difuz manerul de deschidere, sa-mi inlocuiesc butoanele de rezervor si portbagaj cu cele chromate pe margine, iluminarea difuza a buzunarului portierei cu ledurile de la bmw e60 , si activarea luminilor de avertizare usi, cu sau fara semnul VW 

 

In timpul liber, sper sa merite tot deranjul :)

 

lyku.jpg

j7om.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai cumparat si clima de B7/G7 ? ca vad ca ai trim-ul pentru ea.... e de efect, eu am montat-o de ceva timp.... http://vwforum.ro/topic/89593-s-k-f-2-passat-b6-highline/?p=2231434

 

butonasul - care sa-ti taie alimentarea ceasului, pana il sincronizezi cu ora reala, il poti ascunde in spatele radioului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata foarte bine clima, mai ales noaptea, si ma gandesc sa o cumpar si eu pe viitor :D Multumesc pentru sfat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e divina.... :winter: ... nu.... di vina....

 

la clima de CC, ma enerva ca nu vedeam temperatura la care este setata, daca batea soarele pe unitate.... nu se vedeau ledurile. Trebuia sa umblu la reglaj, sa imi apara pe unitate....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

DRL facute personal, o noapte alba.....

DRL facute personal, o noapte alba.....

post-75593-0-34577800-1389976108_thumb.j

post-75593-0-87197200-1389976128_thumb.j

post-75593-0-70915500-1389976146_thumb.j

post-75593-0-47822500-1389976168_thumb.j

post-75593-0-07569500-1389976197_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata foarte bine DRL-urile, intentionez sa confectionez si eu asa ceva pt cc-ul meu cat de curand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut tuturor ! Sunt nou aici pe forum .

Sunt fericitul posesor al unui Passat CC 3.6 V6 300 CP , o mica bestie :D .

Stie cineva daca stopurile de pe modelul 2013 cele cu led se potrivesc pe cele pana in 2013 ?

As vrea sa ii fac modificare asta si sa nu le iau degeaba.

Multumesc :D :icon_bounce:

 

si 2 poze cu iubita mea

post-131537-0-86169100-1390178856_thumb.

post-131537-0-04215800-1390178857_thumb.

Modificat de miicleaa
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se potrivesc. Sa o stapanesti sanatos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa o stapanesti sanatos, e foarte frumoasa !

 

motorul - un vis... Cristi stie cel mai bine asta.

 

Lampile - plug a play, nu.... am inteles ca daca schimbi bara plus ceva mici modificari la tabla, merg.... nu am studiat niciodata asta. Oricum, asta e valabil - zic eu - doar daca te loveste cineva in spate - daca tot o repari, atunci sa ii faci si upgrade.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum am vazut.... la 19 ani masina de 300 cai? Mare grija!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata super. Asteptam testul primului drum pe ploaie.

Astea leam facut acum 2 ani si sincer am avut cam dupa un an probleme, condens, ledurile de pe randul de la baza au cedat, acum leam desfacut si leam reparat, problema e ca sunt legate in serie, alea albe cate trei si galbene cate cinci, daca un led pica, celelate nu se mai aprind.

Acum dupa reparatia de 2 ani am facut 2 spalari si a fost si o ploicica si se prezinta bine. Dupa prima experienta am avut mai multa grija si rabdare sa lipesc DRL.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt nou pe aici si imi ia ceva timp pana am acomodez cu forumul acesta.

Da am 19 ani , la 18 ani cand am luat permisul am avut un megane rs 2012 265 CP NOU  l-am vandut deoarece am avut numai probleme cu el.

Passat-ul CC a fost luata de noua iar acum are 100 000 km find masina tatalui care in prezent este a mea si el a luat altceva :D

Sunt un pasionat de masini de mic si am foarte mare grija pe viitor vreau mai multi cai si in special mai mult cuplu pt ca passatul nu prea mi l ofera:(.

 

Acum vreau sa ii pun niste jante pe 19 245/35/19  si stopuri facelift cu led dar se pare ca nu se poate decat cu modificari :(

Niste pareri ce jante ar da bine pe masina are cineva idee ? Acum are interlagos pe 18.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lugano originale sunt doar pe 19" :)

 

Uite o licitatie pe eBay, poti sa il intrebi pe vanzator daca trimite in Ro: Click!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parca sunt cele de pe passat cam acelas model.

 

Ai idee daca sunt de calitate , mi se par foarte ieftine in comparatie cu ce am gasit eu . :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au fost puse doar pe CC si Scirocco.

 

Este licitatie care se incheie pe 26 ianuarie. Stai linistit ca va trece de 1000euro fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer nu as da pe alea 1000 euro.

 

Am gasit la banii astia in Bucuresti mult mai frumoase :) .

 

Despre distantiere ce parere aveti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Preturile reale sunt de peste 1000euro pentru jante 19" oem. Mai ales ca sunt si cu anvelope. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina oricum este mai joasa cu cativa cm pentru ca are suspensia DCC .

 

As opta pentru o suspensie sport dar o sa fie foarte rigida si ma cam deranjeaza , asa am si sport si comfort .

 

Are cineva idee unde pot gasi DRL cu led? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La un passat cc se pot pune comenzi pe volan daca nu are din fabrica?

 

Masina are RNS 510.

 

Si daca se pot pune cum anume si cam cat ar costa?

 

Multumesc :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!