Jump to content

Magazie de CD-uri


Zhe_Fox
 Share

Postare recomandată

  • 9 months later...

Salaut baieti. Sunt nou pe aici si chiar incepator in domeniul masinilor, asa ca va rog nu fiti aspri cu mine :D Recent am achizitionat un golf 4 , 1.9 TDI, combi...mi s`a spus (si din cate vad eu)  ca am magazie CD...dar sincer, nu stiu cum functioneaza, adica cum introduc mai multe CD in ea. Am incercat sa introduc unul cate unul, dar nimic. Poate nu e magazie de CD si doar ma insel. Putin ajutor va rog. Asa arata bordul meu: ----> http://i.imgur.com/civPQBL.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E doar cd player, intra un singur cd in el.Asta daca nu cumva ai magazie in portbagaj sau in alta parte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are magazie de 6 cd . Dupa cate imi aduc aminte ( eu l-am schimbat pe al meu cu un dvd acum 6 ani ) bagi un cd , pe urma apesi butonul cu cifra 1 , bagi alt cd si apesi butonul 2....si tot asa pana la al 6-lea cd .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ia zi-mi tu mie pe care taste de la 1-6 apasa ca cele de sus sunt doar pt radio.Acel cd player suporta magazie cd de aceea are optiunea de a alege cd player sau cd changer(asta daca are montat asa ceva).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca apas pe tastele de la 1 la 6 imi spune "no cd", ceva de genul. Doar pe tasta 1 merge, pentru ca am CD introdus. Prin portbagaj nu am nimic, nici macar un spatiu ceva pentru o eventuala magazie. Nu ma deranjeaza ca nu am magazie, vreau doar sa nu mor prost, adica sa am cumva si sa nu stiu

Modificat de narcotique
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poi nu ai , daca aveai trebuia sa fie in portbagaj,torpedo eventual.In cazul in care exista magazia , incarcai cela 6 cd-uri in ea si le selectai din acea tastatura de la 1-6 fara a fi nevoit sa te deplasezi in portbagaj sau sa umbli la torpedo pt a schimba cd-ul.Sper ca ai inteles acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, sunt lamurit acum ca nu am magazie...credeam ca este incorporata acolo in bord..asa ca nu vad rostul atator butoane daca nu am magazia. Multumesc pt lamuriri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O poza face 1000 de cuvinte. :)

 

Asa arata o magazie de CD pentru bord: 

 

post-27999-0-22746700-1433864376_thumb.j

 

Si asa arata una pentru portbagaj, care se conecteaza in spate la CD-player si iti permite sa mai ai inca 6 CD-uri pe langa cel din CD-player.

 

post-27999-0-07355500-1433864595_thumb.j

 

L.E. Cele 6 butoane de pe casetofon iti permit selectarea intre 6 posturi de radio deja memorate sau selectarea intre 6 CD-uri(asta pentru cazul cand ai magazie si asculti de pe CD, nu de la radio, ca atunci functioneaza cum am zis anterior).

Modificat de Robotelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

De cand mi-am pus magazia, cand dau pe CD (oricare din ele), am interferente... am incercat sa scap de ele cu un filtru de ferita pus pe cablul care vine din portbagaj ... dar n-am rezolvat nimic.

 

Cablul este luat de pe TME, oare e de la el? Daca il schimb, se va rezolva ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca magazia este una compatibila, problema este de la cablul folosit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Tipul asta de magazie citeste numai audio sau si mp3?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Magazia o am in portbagaj dar imi lipseste cutia unde bag cdurile. Cum se numeste si unde gasesc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prin traducere i-ar spune cartus.

Se gasesc destul de greu, prin dezmembrari sau cel mai probabil pe ->ebay<- .

Doar ca la 20-25 de $ + transport, cred ca iesi mai bine daca iei una sh cu totul. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Orice tip de cartus este compatibil?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna ziua.

Am achizitionat un casetofon Blaupunkt Beta 5 care imi funtioneaza perfect pe masina.

As fi dorit sa ii atasez o magazie de cd PHILIPS RC026 dar nu reusesc deloc.Am incercat toate conexiunile.

Nu este compatibila sau gresesc eu pe undeva?

Casetofonul imi afiseaza NO CD CHANGER.

Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am o magazie de CD și nu știu de ce cablu am nevoie sa.l leg la casetofon. Golf 4 magazia din bord.

post-158996-0-38539400-1445320145_thumb.

Modificat de Mateutzw
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O alta problema, mașina a venit echipata cu aceasta mufa,din cate am aflat este de navigație.

Ce trebuie sa fac sa leg casetofonul, exista ceva adaptor sau ce varianta am?

post-158996-0-77921400-1445320529_thumb.

Modificat de Mateutzw
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu este numai de navigatie.... ce an este masina ? ce radio ai acum pe ea ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat problema, Golf 4 2005.09 nu era mufa de navigație era de la cdplayerul ala mai mare. Am renunțat la radiocasetofon și magazie, trebuia prea multe modificări. Ms oricum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
Alin Alexandru

Buna seara!Am un golf 4  an 2003 luna 11 si am cd si casetofon din fabrica.Daca apas pe butoanele 1 2 3 4 5 6 imi apre no disc , daca dau CD change la fel.Se poate sa fie magazia undeva in masina?Ca la spate in portbagaj nu e , m-am uitat atent , dar ma gandesc ca daca nu era nu aparea no disc sau chestii de genul.Putin ajutor unde sa ma mai uit sau cum sa pun o magazie?Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu ma insel , faci o mica confuzie.Asa cum ai zis tu ai casetofon si Cd-player OEM , care suporta si magazie de cd,care de regula daca exista e situata fie in portbagaj/torpedo sau uneori cotiera, dar nu cred ca e cazul la modelul tau.Deci tu la acel cd-player poti monta o magazie de cd pe care sa o comanzi din cd player.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!