Jump to content

MP3 Playere de masina


hiro
 Share

Postare recomandată

nu-ti trebuie transformator. eu am tinut un chef cu statia de masina :D cu 2 redresoare (chestia aia cu care se incarca bateria) ! Eu cu 2 redresoare nu am putut sa o dau la maxim ca se oprea (insuficienta putere). Am folosit-o pe toate 4 canale! Acuma o am in masina cu 2 suburi pe ea si nu pot sa o tin mult la maxim, clipoceste becul de la power in ritmul basului de pot sa fac discoteca cu el !
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 354
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • C o s m i n

    24

  • dracula

    23

  • AlexBanu

    21

  • Vladi

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

parerea mea este ca nu o sa mearga ! eu am incercat sa o alimentez dintr-o sursa de computer de 235W si cum dadeam mai tare cum claca sursa ! :( trage tu de aici concluziile !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ia imprumut de la cineva un redresor ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa folosesti si un acumulator auto tampon pentru varfurile de curent care declanseaza protectia sursei de alimentare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa folosesti si un acumulator auto tampon pentru varfurile de curent care declanseaza protectia sursei de alimentare.

am alat ca o sursa de comp scoate si 15 A in 12 V....o sa fac o proba.... va anunt daca mere!! :shock:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

solutia cu emitator radio la device-uri portabile e frumoasa dar calitatea sunetului are de pierdut prea mult pentru a fi considerata o solutie viabila pentru un impatimit de sunet de calitate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

solutia cu emitator radio la device-uri portabile e frumoasa dar calitatea sunetului are de pierdut prea mult pentru a fi considerata o solutie viabila pentru un impatimit de sunet de calitate

Pe de alta parte "un impatimit al sunetului de calitate" nu are nimic de a face cu mp3-urile. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce ziceti ca un impatimit al sunetului nu vrea sa aiba de a face cu mp3-urile ? Pai chiar daca ai ceva ureche eu NU cred ca poti tu seziza pe niste scule de redat k lumea, diferenta dintre piesa pe CD si un MP3 de 192kbps ... Astea sunt deja mofturi .... parerea mea :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

solutia cu emitator radio la device-uri portabile e frumoasa dar calitatea sunetului are de pierdut prea mult pentru a fi considerata o solutie viabila pentru un impatimit de sunet de calitate

Pe de alta parte "un impatimit al sunetului de calitate" nu are nimic de a face cu mp3-urile. :(

pana la aparitia radioului digital, cred mp3-ul in masina e solutia ideala... si se aude super.... nu sunt eu expert, dar ascult muzica toata ziua, si am facut 2 ani de chitara clasica.... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La solutia cu un device extern conectat la radio-ul masinii, cel mai tare ma deranjeaza faptul ca nu-l pot comanda tot din controalele radioului.

Bog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Salut la toti !

Am citit si eu discutiile voastre si sunt interesante.Referitor la MP3 player cred ca e super fain....m-am gandit si eu.Am o intrebare referitor la marca aparatului , si nu numai in cazul MP3.Ce ziceti de BLAUPUNKT in comparatie cu altele:Kenwood,Alpine,Clarion etc.Eu am un fix cu Blaupunkt si vreu sa aud si parerea voastra.In alta ordine de idei culorile la Blaupunkt sunt negru cu afisaj albastru ca la Golf !

Adi Cotarca :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut la toti !

Am citit si eu discutiile voastre si sunt interesante.Referitor la MP3 player cred ca e super fain....m-am gandit si eu.Am o intrebare referitor la marca aparatului , si nu numai in cazul MP3.Ce ziceti de BLAUPUNKT in comparatie cu altele:Kenwood,Alpine,Clarion etc.Eu am un fix cu Blaupunkt si vreu sa aud si parerea voastra.In alta ordine de idei culorile la Blaupunkt sunt negru cu afisaj albastru ca la Golf !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce zicetzi fratilor,cum ar sta un Sony MP40 la galbenutza mea din '70.Sapt.viitoare tre sa ajunga la mine,asa ca cine vre sa cumpere un CD player sony CDX 2500 sa zica ca io vreau sa-l vind pe cind vine MP40......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va recomand VDO-Dayton 2703 (www.vdodayton.com), pe care il puteti gasi in Metro sau la Falcon Electronics (unic importator) la aproximativ 8 milioane. Firma este foarte buna, desi nu foarte cunoscuta, iar facilitatile acestui model sunt de top, vedeti pe site.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

acelasi VDO il are un prieten bun tot din metro si-l foloseste intr-un BMW E30.A vandut VDO CD pt VDO MP3 :salut: dar e foarte multumit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

na sa ma amestec si in discutia cu mp3.

VDO inca nu am avut, dar am auzit lucruri bune despre el.

Eu am incercat deja citeva soluti de mp3.

prima a fost facuta de mine, un programas pe linux si un laptop vechi, era ideal ca laptop incapea sub scaun singurele probleme:

* placa de sunet scotea semnal prea mic

* nu aveam display

* control prin tastatura.

bine versiunea 2a a fost deja unc com normal, care totushi era destul de mic.

un hp cu 133Mhz ii ideal ... mai trebuia sa ii fac o carcasa mai mica si iesea cam la marimea de la laptop numai ca nu am avut sursa.

am folosit un alternator 12 - 220V numai ca biriiea totu in masina si nu am gasit pe nimeni

cine putea sa imi faca un alternator 12 - +12 -12 +5 -5 si ce mai imi trebuia.

Deci miam luat un mp3 cu hard de 40GB

la inceput a fost totu ok, dar acuma lam facut cadou la aimei ca pe mine ma disperat playeru asta.

softu nui bun de nimica, la 40GB ai o gramada de mp3-uri dar controlu ce iti ofera mp3-u asta care lam avut nu erau bune de nimica.

si acuma sunt iara fara mp3.

am vrut sa imi iau un Spectron ( Radio CD care citeste mp3 ) la 110 Euro

numai ca sa il incerc sa stiu daca ii bun de ceva ca nu am sa imi schimb eu Pioneer MEH-P9000R pe un cd de 110 euro.

ma bate acuma gindu sa imi iau un ca Alpine cu navigatie si mp3 changer

mai bine asa, am loc pentru 6 cd-uri cu mp3 si mai poti sorta ceva

va zic din experienta, daca ai vreo 30GB de MP3 pe hard, pina gasesti ce vrei sa auzi ....

na cind am sa primesc si eu spectron sa il incerc am sa scriu parerea mea, numai ca nu stiu cind ajunge odata marfa la astia ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ei ce am uitat sa zic ....

daca cineva are interes si stie ceva programare in perl putem termina projectu meu de mp3.

mai am nevoie de cineva care face un alternator si gata treaba.

si un diplay mai trebuie sa caut si sa pot cu programu sa ii trimit tot ce trebuie.

alta solutie ar fi daca cineva are un cas cu display si trimit titlu si totate astea prin semnal de tlevizor.

na vam lasat acuma, trebuie sa ma duc la o intilnire de VW :-)

poze o sa se gaseasca ca de obicei pe http://www.restrictionat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si nevoie de un sfat. Am de ales intre:

1. Sony MP40

2. VDO Dayton 2703

3. VDO Dayton 2803

Avand in vedere ca intr VDO 2703 si 2803 diferenta e ca 2803 are telecomanda, sourround si alt design (care nu imi place) as merge pe 2703 care e putin mai ieftin si oricum nu am nevoie de ce imi ofera 2803.

Dar intrebarea e Sony sau VDO Dayton? Ca sunt cam greu de comparat.

A avut cine de a face cu VDO Dayton? Experiente (placute/neplacute)?

Ma gandesc totusi ca Sony e .... "it's a Sony", dar nici VDO nu e chiar slab.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma gandesc totusi ca Sony e .... "it's a Sony"

terog uite idea asta cu sony la car hifi.

deci acuma nu pot sa iti dau exact raspuns la comparatia ta ...

dar ca nu te grabesti am sa intreb pe un site nemtesc unde sunt o gramada de nebuni care sigur pot zice ceva.

dar sa nu crezi ca daca scrie pe ceva sony inseamna ca ii bun.

ma refer la car hifi acuma.

dupa parerea mea nu isi merita deloc bani, mult prea scump si se vede si in revistele de test ca cistigatori sunt

alpine, pioneer si clarion. la head units ma refer.

ca stati sau boxe nu as lua de la nici un din astea 3.

deci cind aflu ceva iti dau un raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda ... deci nu prea pare lumea incintat de nici unu.

dar cit costa modelele astea 3 care ti leai ales tu ?

deci pina acuma miau recomandat sa nu iau nici unu dintre toate astea 3 in loc miau recomndat ca ceva mai ieftin si bun:

und JVC KD-SX 998 R (MP3)

si unu a spus ca a avut un koleg de alui un vdo si acuma il schimba ca nui place ....

daca stii nemteste poti urmari aici thread care lam inceput ....

http://www.motor-talk.de/t122847/f8/s/thread.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt cam la acelasi pret (in jur de 10 mil., cele mai ieftine VDO si cel mai scump Sony).

La Sony as avea 2 ani garantie plus 1 an asigurare.

Din pacate cu germana sunt la pamant asa ca o sa pe site-uri in engleza.

JVC-ul ai idee la ce pret e si unde se gaseste? Eu astea le-am gasit la Falcon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai jvc ar ajunge cam la vreo 200 euro, asta fiind aprox 7400000 Lei dupa cursu care il am eu.

bine chestia cu asigurare ii o ideie buna de la sony dar degeaba.

dar mai bine imi iau ce imi place

si ce are calitate si imi asigur

la asigurare.

dar in romania am auzit ca fac figuri asigurarile daca e vorba de platit dupa un furt.

deci baieti ... sa nu va asigurati la alianz. asa o asigurare nu am mai vazut in viata me, ce figuri stiu sa fac si sa nu plagteasca

dar nu ma pricep cum ii cu asigurarile in romania. eu miam asigurat sculele in masina si nu platesc aproape nimica in plus vreo un euro sau 2. si in .ro se plateste vreo 100 si mai mult.

daca nu gasesti mp3-u care vrei in .ro pot eu sa iti trimit din austria sau germania daca vrei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Toni - cand alegi un head unit pt masina ta, pe langa calitate trebuie sa ai in vedere si integrarea corespunzatoare in estetica plansei de bord. Avand in vedere ca la Skoda toata iluminarea bordului este verde, eu nu mi-as monta niciodata un radio cu combinatie de rosu/alb/albastu - o sa-ti zgarie privirea si n-o sa-ti placa cum arata. Ti-as recomanda sa cauti o scula cu iluminare predominant verde - gasesti la alpine si pioneer, poate si la altii....

parerea mea

De ex. sdondas are in Octavia player-ul asta:

1045066622526deh_p3500mp_detailpage.jpg

Pioneer DEH-P 3500MP

Bog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!