Jump to content

Audi A6 2005 - sobolanul meu


Red

Postare recomandată

o sa vad dimineata cum o sa fie cu 235/40.

Cat despre suspensie , sunt foarte interesat de aspectul asta, as fi recunoscator daca as putea primii niste sfaturi legat de furnizori si modele, as vrea sa cobor masina cu maxim 3 cm daca s-ar pute cu o suspensie reglabila la un cost care sa se justifice !

Stiu despre acel A6 , e vecin cu mine chiar doar ca el are jantele pe 19, practic vazand jantele de RS6 la el pe masina m-am hotarat la acest model

Modificat de Red
Link către comentariu

Iti recomand sa nu pui arcuri sport pe amortizoare OEM. Pune ceva reglabil iar cele OEM pastreaza-le pentru atunci cand vei ajunge sa vinzi masina. Oricum nu cred ca ai cui sa vinzi o suspensie OEM folosita si la un pret care sa zici ca merita. Spor in continuare

Link către comentariu

Mircea daca vrei vorbeste cu Criss are el cataloage de la toti producatorii si aduce si arcuri (de la Fk, H R, Weitec, KW etc) si suspensie completa reglabila / nereglabila cum vrei.

Jantele se potrivesc bine ca doar is pentru RS6

Link către comentariu

cu userul Criss !?

am decis ca o sa pun 235/40/18, cauciucuri noi .. asa ca am si facut comanda ..doar ca o sa dureze un pic .. oricum nici nu e sezonul !

Link către comentariu

intr-un final am pus cauciucuri 235/40/18 ,noi ... roata arata mult mai bine , inca nu le-am pus pe masina caci .. nu e vremea inca de cauciucuri de vara ..

ca si greutate au 21,5 kg .. vedem cum se misca ...

ieri am facut revizia la masina , filtre , ulei curea auxiliara , intinzator ,curatat clima ..si avand in vedere ca aceasta operatiunea a durat ceva ..

am demontat consola centrala si am dus-o la infoliat .. rezultatul .. s-a lucrat bine dar nu prea imi place , pare ca nu da bine in interior ..

post-5830-0-07426300-1298717063_thumb.jp

post-5830-0-65212900-1298717069_thumb.jp

post-5830-0-46864400-1298717078_thumb.jp

post-5830-0-77291600-1298717089_thumb.jp

post-5830-0-57291100-1298717101_thumb.jp

post-5830-0-40625400-1298717112_thumb.jp

post-5830-0-18682500-1298717125_thumb.jp

Link către comentariu

Bravo, a iesit foarte bine consola, cel putin din poze asa pare.

Ce cauciucuri sun cele care le-au pus pe jante?

Link către comentariu

Si mie imi place cum a iesit consola,se incadreaza bine la interior.

Parca seamana cu niste Bridgestone-uri/Nankang cauciucurile,poate ma insel.

Bafta!

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

Salutare Mircea,

Foarte frumoase jantele tale, sa le invarti cu placere.

Cat despre consola si eu sunt de parere ca da bine... cel putin in poze.

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu

Va multumesc pt aprecieri, gumele sunt FIRENZA, ceva brand italienesc , au fost ff ieftine 390 de ron bucata cu tot cu transport ( le-am luat din HU)

Despre consola, lucrarea e facuta perfect, dar mie parca nu imi place nuanta sau nu stiu..poate nu sunt obisnuit , parca e prea cu multe briz brizuri in interior, ... Daca o sa-mi persiste sentimentul asta dau jos folia si vopsesc consola iar ornamentele le cumpar pe aluminiu de noi

Link către comentariu

jantele arata bine, insa folia ... cred ca fara arata mai bine.

incearca sa nu o dai jos prea curand, daca te obisnuiesti cu ea si incepe sa iti placa restul nu mai conteaza.

te salut.

Link către comentariu

mie nu mi se pare deloc kitchoasa, floia pe fond gri. In realitate arata de fapt mult mai fin si de bun gust, am vazut si manerel lui bogdi si mi s-au parut foarte tari sincer :)

Link către comentariu

cum ai curatat clima? Aircomatic 2? si pe mine ma intereseaza

Folia a iesit aplicata bine dar intr-o masina limuzina/luxoasa parca nu merge carbonul. Dupa gusturile mele carbonul e pt masini mai mici, sportive :P

Link către comentariu

am curatat-o cu un aparat special care baga un soi de vapori pe dubulatura pe la filtrul de polen ( cu el scos) e un aparat de la winns la fel si solutia ..

mecanicul meu detine acest instrument .. sunt ff multumit de cum a iesit ..

legat de folia de carbon .. m-a luat valul cand cautam poze cu jantele de RS6 .. si acolo am dat si de interior .. de aici ideea cu carbonul ..

curnad am sa pun ornamentele de aluminiu inapoi si consola o vopsesc si am rezolvat problema ..

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

f frumoasa masina...felicitari!..:)..cum de n-am vazat-o pana acum??...asa mult stai in tm??..;)..poate ma plimbi odata si pe mine...bafta!

Link către comentariu

fost,vazut,placut..:)..felicitari pentru avion..arata si merge intr-un mare fel...;)..si niste poze "pe viteza" de la mine..:)

post-77912-0-24490000-1299870893_thumb.j

post-77912-0-79214100-1299870900_thumb.j

post-77912-0-32937300-1299870910_thumb.j

Link către comentariu

multumesc Ovi, eu am o parere si mai buna despe GTI-ul tau ... chiar sunt fara cuvinte !!!!

intr-un final am reusit sa pun si rotile de vara .. masina arata ff bine, dar probabil ca daca o sa o las 2-3 cm mai jos o sa arate si mai bine !

singura problema care o am in momentul de fata cu jantele de vara e ca nu mai pot sa-mi pun capacele de la prezoane , adica pot dar nu mai pot sa le scot .. sunt prea inauntrul jantei, am auzit ca

exista si capace de prezoane cu gatul mai lung .. dublu special pt astfel de cazuri .. stie cineva un part number ?

inca nu am o parere despre comportamentul rotilor o sa le testez maine in drum spre servici,

pe viitor din nou cu bunavointa colegului Redfighter masinuta o sa primeasca DRL-uri pe led si pozitii pe led si eventual bandouri de s6 pt usi

post-5830-0-08158000-1300046180_thumb.jp

post-5830-0-89525400-1300046188_thumb.jp

Modificat de Red
Link către comentariu

Arata foarte, foarte bine cu noile roti, daca vin si bandourile de s6 pe usi, este vis masina. Felicitari!

Link către comentariu

azi am fost la birou cu noile roti .. incredibil cat de stabila e masina acum .. in rest in afara de un pic de zgalataiala mai mare nimic deosebit.. clar se misca mai bine decat vechile jante pe 17 de 23 de kg ...

sa vina caldura sa aranjam si etrierii :)

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!