Jump to content

Audi A6 2005 - sobolanul meu


Red

Postare recomandată

hmm.. a fost un pic de munca pt ca sistemul de prindere de la audi nu e chiar la fel cu cel de pe passat , bila din spatele oglinzii de la audi e mai mare decat cea de la passat, asa ca am scos sistemul de prindere din vechea oglinda de la audi si l-am integrat in oglinda de la passat ca sa se integreze cu suportul de pe parbriz de la audi... a fost nevoie de ceva timp si migala ca sa iasa stock .. dar a meritat , oricum vreau sa schimb oglidna cand am sa gasesc una de audi

pana una alta ma intereseaza cum as putea sa-mi pun carlig !!! am nevoie de carlig pt suportul de biciclete , nu stiu sigur daca se poate pune unul din acela demontabil, nu electric .. ci manual

Link către comentariu

pe plafon nu iti recomand :D

sint unele ce se pun pe bara din spate, asa ca vezi ce au in oferta thule :)

Link către comentariu

eu as vrea din acela care se prinde pe bila de la carlig , sa nu aiba legatura cu bara .. sa se zgarie .. indiferent cat de profi ar fi tot iti lasa urme in lacul masinii asa daca imi pun carlig suportul nu are legatura cu masina doar cu carligul in plus de asta are si stopuri

Link către comentariu

:)) spre surpriderea ta merg chiar mult cu bicicleta ....

ce zice-ti de modelul asta de jante s-ar potrivii ? 17" et 35 7,5 j 10,5 kg ( cam grele )

am observat ca jantele replica au disparut de la dealeri .. cica din cauza ca nu sunt omologate !!!

post-5830-0-33218900-1296075576_thumb.jp

Link către comentariu

Sunt frumoase si modelele de la Rial.

Daca vrei sa-ti iei ceva destul de bun calitativ,zic eu si mai usor(am vazut ca te intereseaza greutatea/janta) ti-as recomanda ceva de la Wolfrace de la sectiunea Pro-lite/Ultra.Nu stiu cat de bine se potrivesc astea cu inel rosu pe masina ta,dar mai sunt si alte modele.

Bafta! http://www.wolfrace.co.uk/wolfrace_lightweight_details.php?wheelID=184

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

mda sunt frumoase , doar ca sunt super sport si nu prea se potrivesc ..

jantele rial , sunt second , intr-o conditie ff buna , au 10,5 kg .. sunt cam grele,

eu as vrea sa iau pe 18" ,multi imi spun ca e crima pt drumurile care le avem ..sunt ff nehotarat ce si cum mai ales ca am avut o experienta proasta

Cosmin , fa rost de oglinda si o montam !

post-5830-0-04067600-1296128821_thumb.jp

Link către comentariu

Pai la cat de mare este masina,18 all the way.e adevarat ca mai trebuie si un pic de grija la drumuri,dar suferim pt frumusete,nu?

Link către comentariu

aseara am infoliat o insertie de aluminiu din masina care era zgariata cu folie in relief ,imitatie de carbon .. inca nu sunt decis daca sa fac si restul sau sa raman totusi pe aluminiu si sa comand si sa inlocuiesc partile zgariate raportul de pret e 1:4 pt aluminiu ...dar imi e frica sa nu arate "ieftin" cu folie ..

post-5830-0-21830800-1296213041_thumb.jp

post-5830-0-15721600-1296213054_thumb.jp

Modificat de Red
Link către comentariu

Sincer.... nu prea da bine. Daca ai folie aluminiu fara relief atunci pune... daca nu mai bine le schimbi. Parerea mea. Daca aveai o masina spor.... mergea la fix dar asa....

Link către comentariu

pai insertile de aluminiu sunt in relief ! de aceea am ales folie in relief .. le-am dat la infoliat vad cum iese daca nu imi place le dau jos si comand trimurile deteriorate ..

sunt in cautare de jante pe 18"sau 17" cu mici exceptii ..

am gasit jante de RS4 originale ..dar tot grele sunt si au ET 50 pe o latime de 8j..

am mai gasit unele replici c u ET 47 ... nu aveti idee cat e ET-ul minim care-l pot pune ? e cumva 42 pe masina asta ?

Link către comentariu

:) da, sunt ff bune ..

aseara am luat o "umilinta " .. nu am putut sa urc o panta cu zapada si cheata inclinatie cam 10-11 % mentionez ca am cauciucuri de iarna in conditii ff bune ...

o sa va pun o poza cu panta buclucasa ... ma tot intreb acum daca aveam quattro mergea ?

Link către comentariu

evident ca mergea ...

vezi ce patesti acuma? te ajung blestemele alora cu care voiai sa faci schimb :lol:

doi litri de benzina iti ajung ca sa ii dai foc? mai mult nu iti pot da, ca e scumpa :blah_:

Link către comentariu

Nu ii dau foc ! am urcat pana la urma dimineata cand s-a dezghetat un pic , cand am vrut sa urc era sticla pe jos ! abia daca puteai urca pe picioare

vreau sa o incalt acum cu jante pe 18 :)

ma gandesc si la o suspensie reglabila

Link către comentariu

salutare ,

am posibilitatea sa iau aceste jante la pretul de 3400 de ron cu tot cu cauciucuri , 235/40/18 ( grad de uzura 60 % ) din spusele proprietarului ..

jantele nu sunt perfecte , au imperfectiuni m-au atras pt ca sunt OEM si o roata cu tot cu cacuciuc are 20,3 KG cam cu 3 kg sub toate rotile care le-am gasit pana acum

pretul e cam sus .. plus ca mai am de paltit curierul ..

ce spune-ti ? cum ar da pe masina ? acest model si cel de RS4 sunt singurele care-mi plac ..

post-5830-0-28950900-1296830045_thumb.jp

post-5830-0-83013400-1296830058_thumb.jp

post-5830-0-84502300-1296830083_thumb.jp

Link către comentariu

Pretul e in aer.... e imens iar un cauciuc se vede ca-i rupt aproape de janta.... mai bine mai cauti... jantele-s faine... dar nu te grabi :D

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!