Jump to content

Audi A6 2005 - sobolanul meu


Red

Postare recomandată

stiu cat ti-ai dorit masina asta.

o are! damblaua poate fi considerata indeplinita asa ca fa schimbul (pare in regula si combi)

combi, o masina mai utila cind esti cu un junior mic (cari multe acareturi :D )

sa nu mai zic ca iti va fi de folos la constructie ;)

Link către comentariu

mda asa este, pe mine m-a atras numarul putini de km si dotarile , cam aceleasi pe care le am si eu,

totusi un bussines in situatia data cred ca ar fi sa dau masina si sa cumpar ceva la 4-5000 .. si sa raman cu o diferenta de aprox 10000..

maine verific masina sa nu fie furata si sa vad ce pot afla despre km, mai apoi am sa-i propun tipului o diferenta de 4500 de la care sa mai putem discuta cand ne intalnim si vedem masinile !

Link către comentariu

a cazut varianta cu acel combi ,, avea 95000 de km in minus de pe bord in plus de asta tipul nu putea oferi o diferenta mai mare de 2000...cea ce m-a facut sa intrerup discutia instantaneu ...

Link către comentariu

Sa intelegem ca masina respectiva avea 170.000 km ? :)

Cam plauzibil (poate un pic cam multi km/an - ~40.000), dar avand in vedere ca este din 2006 si ca nu a fost achizitionata din tara, sunt destul de normali in 4 ani :)

Parerea mea, orice masina 2005 - 2006 adusa din import (indiferent de unde) ar trebui sa aiba acum de la 150.000 km in sus ;)

Bine, nu e universal valabila, mai sunt si exceptii.

Lasa ca o sa gasesti tu o masina buna cu care sa faci schimb (daca chiar vrei sa dai sobolanu') ;)

P.S.: Uite o idee de o berlina cu o culoare apropiata (mai deschisa, mai rezistenta la jeg) cu a ta -> Audi A4 - 2006 - 2.0 TDI 140cp - 139.000km

La km ar trebui sa te uiti ca are publicata seria de sasiu (poti afla istoricu' ei) :icon_thumright:

Modificat de Riddler
Link către comentariu

am primit pe masina 13500, nu stiu ce sa fac .. sa o dau sau ba ?

stiu ca masina merita mai mult , dar ma gandesc ca o sa gasesc greu omul care sa puna pret pe asta si in plus sunt vremurile cum sunt ..

Link către comentariu

alti mi-au spus sa mai astept pana dupa sarbatori ..

cine stie ...ma si gandesc ca eu am dat 15000 pe ea plus ce am mai facut la ea .. mi se pare cam multi bani pierduti in nici un an ..

nici nu stiu ce sa fac

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

pana la urma am ajuns la o concluzie drastica .. ca nu prea merita sa vand masina acum, am si avut parte de destule umilinte

in incercarea de a o vinde plus de asta preturile sunt foarte jos si mai important ...nu stiu ce sa iau sa am satisfactii asemanatoare .. cert este ca neaparat urmatoarea o sa fie cu

quattro sau 4motion :)

am o mica problema cu farul de pe dreapta de la o vreme se inroseste xenonul .. are o nuanta de roz :( cred ca se duce becul..

sper sa nu fie balastul .. mai bine becul si asa planuiam sa le schimb .. ce zice-ti ?

Link către comentariu

n-oi zice-m a-sa:

ca sa verifici daca e becul de vina sau balastul poti inversa becurile. daca becul se comporta asa si dincolo inseamna ca trebuie schimbat. daca pe farul din stanga merge ok...balastul e de vina

Link către comentariu

E becu obosit, la xenoane da o lumina mov rosiatica cand e pe duca becu

Modificat de Zabin
Link către comentariu

Nu iti fa griji de bcuri, decat de schimabt becuri :) suna-ma cand te intorci si iti fac eu o oferta :P masina ... e incredibil de frumoasa :wub:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

saluatare .. as avea ocazia sa dau masina pe un a4 2003 , 2,5 tdi 180 CP (AKE) quattro,cutie manuala

scune sport tpiserie plus ,xenon,senzori de parcare , navigatie .. dar nu stiu ce tip cea care afisaza doar in bord cer e ca bordul e 2 DIN

ceamuri si oglinzi electrice .. 215000 de km .. argintie metalizat ...ma gandesc ca daca e sa bat palam as vrea 5000 de euro diferenta , voi ce spuneti ?

post-5830-0-49388400-1294324858_thumb.jp

post-5830-0-03654700-1294324873_thumb.jp

post-5830-0-25074600-1294324908_thumb.jp

post-5830-0-71615900-1294324921_thumb.jp

post-5830-0-37887600-1294324936_thumb.jp

post-5830-0-93519800-1294324951_thumb.jp

Link către comentariu
Mihai.Nechifor

E cea cu afisajul pe displayul IC. E frumusica. Ai pastra puterea, dar ai pierde altele, destul de multe. Ce sa spun nu se compara cu sobolanul, dar daca trebuie....

Link către comentariu

Frumusica, dar nu e mare lucru fata de A6-le tau, nu faci mare economie la taxe, ca impozitul e destul de maricel si la 2,5 la fel si cu consumul de carburant nu prea vad diferenta, iar la cei 5000E daca faci un calcul nu sunt mare lucru(asta in caz ca iti da o diferenta asa de mare, cu toate ca ma indoiesc) si in plus daca evaluezi la preturile pietei un A4 ca ala e undeva la 7-8000E maxim si asta pentru o masina care o cunosti si sa fie ingrijita, eu zic ca e pacat sa dai frumusete de A6 pe A4 modelul vechi, dar acum fiecare isi stie problemele financiare si orice alegere ai face sunt sigur ca ai sa faci o alegere corecta si buna, multa bafta :icon_thumright:

Link către comentariu

i-am spus tipului ca nu-i dau A6-le fara 5000 minim diferenta .. si si asa nu cred ca mai vand masina

ma gandesc la niste jante pe 18 pt vara ,

oglinta interioara antiorbire si la parktronic , ar trebuii sa imi pun senzori pe fata si sa schimb centrala

si cluster color :)

ma gandeam sa o dau , doar ca sunt cu casa in constructie si parca nu e corect sa dau 400 de euro pe motorina pe luna ..

cand cu o masina cu motor mai mic as da 200 .. nu ca ai face mult cu 200 dar nah asa ca si idee :)

plus de asta stiiti voi ca in spatele oricarui barbat sta o femeie .. si cu asta v-am spus tot :):)

Modificat de Red
Link către comentariu

Funny,dar totusi nu ai sa faci economie daca doamne fereste o dai si iei o masina ce trece toate verificarile,dar dupa o luna ii cade nu stiu ce de multi bani.

Si apoi intrebarea vine,dar de ce ai vandut masina,te-ai luat dupa mine?

Hahaha.brgds

Link către comentariu

in plus daca evaluezi la preturile pietei un A4 ca ala e undeva la 7-8000E maxim si asta pentru o masina care o cunosti si sa fie ingrijita

:lol:

bre, redule nu inteleg de ce nu faci ce vrei si ce simti ca trebuie sa faci fara ajutor extern...

plus de asta stiiti voi ca in spatele oricarui barbat sta o femeie .. si cu asta v-am spus tot :):)

de ce nu ne-ai consultat si in privinta asta ?!?!? ai vazut cum arata Aerofanul in ziua fatidica....nici el nu ne-a spus...

Link către comentariu

e destul de greu Dragos .. caci sufletul imi zice sa nu o dau.. din contra sa mai bag bani in ea ..

dar ratiunea imi spune ca ar trebuii sa o dau !

deci de aia mai scriu si pe aici ..

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Masinuta a primit un mic cadou... oglinda retrovizoare electrocromata

e o chestie geniala :) facand naveta am observat ca seara ma deranjau farurile care bateau in oglinda .. asa ca am decis sa montez o oglinda electrocromata

dupa mai multe cautari pt o oglinta de audi , din aceea cu buton ON/OFF am renuntat caci nu am gasit-o si am pus una de Passat b5.5 fara buton, cu functie automata si senzor de lumina .. investitia si munca isi merita toti banutii !.. va recomand

post-5830-0-44228800-1295967015_thumb.jp

Modificat de Red
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!