Jump to content

Audi A6 2005 - sobolanul meu


Red

Postare recomandată

Mda .. Si mie mi se pare pretul prea mare avand in vedere ca nu sunt perfecte, oricum nu le-as pune asa pe masina ar trebuii reconditionate, ma atrag ca sunt OEM si usoare ...

Link către comentariu

Ar arata superb cu ele :) Si faptul ca sunt OEM e un mare + :)

Dupa parerea mea sunt mult peste cele de RS4 care nu imi place de loc cum dau pe masina. Uite una chiar cu 18":post-3765-0-97675900-1296862142_thumb.jp

Link către comentariu

De acord,dar cu masina mai coborata arata criminal.

Brgds

Link către comentariu

Cele de RS4 arata mult mai sportiv si prind mult mai bine pe masina ta. Cele pe care ni le-ai aratat tu sunt de A8 si s-au cam invechit ca model. Mai bine mai cauta si poate gasesti un set de RS4 la un pret bun.

Link către comentariu

mie unul imi plac amandoua modelele, cele de a8 confera eleganta , dar eu mi-am pus fata de s-line .. ceea ce da in sportiv...

am gasit o pereche de RS4 noi noute la 500 de euro , nu erau OEM, erau de al Ronal .. dar aveau 12,6 kg ! le-as fi luat instant daca aveau 10 kg

cele care le-am prezentat aici .. au 20,3 cu tot cu cauciuc adica doar 10kg janta.. drept e ca pretul e piparat si ar mai trebuii 200 de euro pt reconditionarea lor , nu le-as pune asa pe masina plus .. clar in viitorul super apropiat cauciucuri ... pana la urma cred ca mai astept ...

Bebee.. gasim la Bilstein suspensie reglabila pt A6 ? cam pe la ce pret ..? ma ajuti ?

Link către comentariu

2.5 kg/roata nu sunt atat de "criminale" mai ales la motorul tau ! Daca iti plac mult alea de rs4, renunta si tu putin la unele "chestii" si pune-le sus :D Crezi ca eu emrg cel mai confortbail cu passatu meu pe 17"? Dar daca masian arata bine.. de ce nu?:P

Insa sunt pentru cele de rs4 doar cu suspensie sport ! Mai ceva, cele de A8 sunt mult prea comune, 90% fiind replici .. S-a cam "saturat" ochiul sa vada asa ceva :D

Link către comentariu

pfuu ... azi am vazut un audi A6 , cu jante de RS6 ..cred ca astea imi plac cel mai mult acum :)) si am si gasit de unde sa iau replica .. sunt italienesti .. sper sa nu fie un rahat

la 600 de euro noi ..

post-5830-0-19149600-1297109351_thumb.jp

post-5830-0-00074400-1297109364_thumb.jp

Link către comentariu

Am eu replici italienesti si a inceput sa sara lacul dupa vreo 3 ani. Pe deasupra sunt si slabe in carne si grele

Link către comentariu

@red:ronal e cat se poate de oem.daca ai ocazia sa verifici niste jante oem,o sa vezi ca sunt facute de ronal.cele de GT si GTI sunt facute de ronal si bbs,deci ronal nu sunt replici.

Brgds

Link către comentariu

Parerea mea e ca jantele de A8 sunt superbe, si ar arata superb pe A6-le tau. Mai ales daca sunt originale... acum depinde si cat de intretinute sunt! Bafta cu masinuta in continuare mane ca e superba.:D

Link către comentariu

nah .. cu jantele am rezolvat .. sper sa nu fi facut o tampenie .. dar o sa vedem ..

400 de euro , replica de RS6 , 10,2 kg, 18" et 35 , o singura janta are o mica imperfectiune .. cea din poza

in rest pe weekend se prea poate sa am imbracaminte noua la volan..o sa fie cu piele perforata pe lateralul volanului .. sper sa iasa bine avand in vedere ca e in 4 spite

post-5830-0-27229200-1297283506_thumb.jp

Modificat de Red
Link către comentariu

Din punct de vedere al designului o sa arate CRIMINAL, sunt convins. Nu cred sa ai alte probleme atata timp cat le feresti de gropi mai mari :P

Sa le stapanesti sanatos. Arata excelent!

Link către comentariu

multumesc, abia astept sa ajunga :) o sa pun 235/40/18 pe ele .. si sper sa nu depasasca 20 de kg

le-am gasit pe un forum de "tuning" ..cred ca stiti toti despre ce forum e vorba , le-a gasit colegul nostru Wolfi ( Cosmin) caruia ii multumesc mutl pt ajutor

am vb cu omul si am batut palma , vroia 450 .. dar am batut palma la 400 pret in care o sa primesc si 3 capace cu sigla audi originale ... al 4-lea a fost furat ..

ar am sa comand un set nou .. sa am de "rezerva "

sunt incantat .. mai ramane doar sa le verific cand ajung sa nu fie "patrate" desi tipul mi-a spus ca a avut grija cat de cat , au fost puse pe un A8 3.0 ..

in plus de asta in aceasta dimineata am verificat pielea croita pt volan .. iar sambata seara sper sa am volanul reconditionat ...sunt ca un copil care a primit jucarii noi :)

Link către comentariu

Cu pielea pe volan tot in cercuri inchise te plimbi :) Ieri m-a sunat omu sa ma intrebe de material :)) Oricum faci tot la mine se ajunge :blush:

Modificat de Aerofan
Link către comentariu

is curios cum iese pielea perforata pe volan ca si eu vreau dar mi-e sa nu fie prea gros volanul dupa aia

Link către comentariu

Liniste in sala :angry: .Va iesi mortal :Driver:

:offtopic: Aerofan .... doamne fereste ca sa arate ca la tine pielea pe volan :blah: .Daca nu a fost in stare ca sa iti faca niste canale in spuma. ;)

Modificat de DomaniG
Link către comentariu

nah am facut-o si pe asta, am rezolvat treaba cu volanul, am pus piele perforata partial pe el, ca si design imi place mult cum a iesit ca si lucrare as putea da

nota 9, sunt pe el 2-3 mici imperfectiuni dar avand in vedere ca nu exista croi pt volanul in 4 spite a iesit bine ! :)

post-5830-0-97111800-1297531745_thumb.jp

post-5830-0-07829200-1297531774_thumb.jp

post-5830-0-46320100-1297531798_thumb.jp

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!