Jump to content

Topic pentru probleme la care nu gasiti rezolvare in cadrul sectiunii


BLiTZ
 Share

Postare recomandată

Nu are siguranta special doar ptr. bec, ci pe tot ansamblul bricheta-bec, daca e arsa siguranta ar trebui sa nu-ti mai poti aprinde nici tigara nici sa mai vezi unde sa-ti duci nasul spre bricheta :lol:

Modificat de carmina
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu fumez dar merge priza, are lumina, am in ea un incarcator de tel si isi face datoria si el

banuiesc ca becul ala e ars; candva mergea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poate spune cineva cum pot demonta din corpul de clapeta cele 2 roti dintate din plastic? :study:

Am o eroare pe un corp de clapeta si musai ar fi cele 2 roti dintate schimbate.

Multumesc.

Modificat de carmina
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa traiti dragi colegi.

Tocmai ce m-am intors de la un drum de 500 km si am sesizat urmatoarea problema cand am intrat cu masina in Bucuresti.

Deci dupa un drum de 500 de km cu 110-120-130, nu mai mult, in oras de la 50km/h in sus se aude un zgomot ciudat de sub capota. Eu zic ca ar fi motorul dar nu bag mana in foc. La relanti nu se aude nimic....si daca ascult in stanga la distributie, in afara de clasicul sunet de curea nu se aude nimic. Deci e un fel de huruiala asa.

O fi de la drumul lung..si ca l-am forjat? sau..\

ulei are...e putin sub jumate

motorina i-am bagat din aia scumpa de la omv

i-am bagat si un aditiv de la STP tot la plinul asta

uleiul are cam 10.000 si maine ma duc sa il schimb

poate sa fie de la racordul flexibil?

mersi mult

Modificat de Sudsemnatu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

,,si am sesizat urmatoarea problema cand am intrat cu masina in Bucuresti" pai aici este problema Sudsemnatule , ia iesi din Bucuresti si ai sa vezi ca zgomotele ciudate vor disparea :lol: las-o parcata undeva in afara capitalei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tot Carmina:) Mi-ai ridicat-o la fileu :)

Am sesizat problema asta cand am intrat in Bucuresti pentru ca am redus viteza. ;)) Cand mergi cu 120..la un SDI si la cat de antifonata e o skoda...nici gandurile nu ti le mai auzi :))

Sa ma stresez sau sa dau muzica mai tare?:) Acuma fara glume?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banuiesc ca huruiala aia sa nu vina de la vreun rulment (roata) fiindca il auzi doar la o anumita viteza.

Cu rulmentii nu e de glumit asa ca parerea mea ar trebui neaparat sa verifici sa vezi daca intr-adevar de acolo se aude zgomotul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inca o data multumesc. Ca parere:

folosesc acum castrol magnatec 5w40...si parca e prea zgomotos motorul. Imi recomanzi altceva? Aral? mobil 1? sau sa merg tot pe asta?

Modificat de Sudsemnatu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aralul dar ia formula asta noua care a aparut acum.

Magnatecul e ca ouale de sub closca :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

care formula? high tronic?

e rulmentul spate si se pare ca zgomotul se transmite pana in fata. Mi-au cerut 400 de ron plus 100 de ron manopera. Vine cu tot cu fuzeta. Mi se pare cam mult. Mai caut...

voi ce ziceti?

Modificat de Sudsemnatu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@carmina,mi-am bagat si eu nasul in sistemul de ''rotite''.Doar am aplicat putina vasilina siliconica mai speciala pe ele.Problema este ca de unde gasesti noi sau unele sh sa fie ok?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu...dar cica vine cu totul-incapsulata in butuc si de aia. asa mi-au zis...

am gasit la vreo 300 de ron si am comandat. o monteaza un prieten cu mine

Modificat de Sudsemnatu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sudsemnatu: high, pe bidon apare cu orange scris ,,new formula" (SM).

Gabi uzura am descoperit-o doar dupa ce a aparut eroarea, cam tarziu ptr. vasilina, ulei de rapita si alte unguente :lol:

M-am gandit ca un strungar destoinic, sau astia cu mase plastice imi vor face cele 2 roti dintate, problema este cum pot sa am rotile dintate in palmuta mea? :mellow:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adevarul ca o clapeta noua pe VDO are un pret destul de deranjant ,in jur de 800-900 lei.Poate ai sansa sa gasesti ceva sh bun sau un corp clapeta cu alte ''defecte'' care sa aiba sistemul de rotite bun.Avantajul este ca respectivul cod de clapeta merge pe o groaza de masini.Am senzatia ,codul clapetei este 408-238-321-006Z(pe VDO / SIEMENS),

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, vreau sa schimb interiorul meu gri cu unul negru sau crem, se poate?Unde vad ceva preturi si informatii? Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in negru .. desfa tot si cauti o vopsea pt textile si vopsesti toata panza aia

in crem ... probabil se vede fiecare fir de praf ... nu stiu daca merita ... este o varianta de interior la fabia si pe crem, poate ne spun cei care au asa ceva cum se comporta

dar cel mai simplu schimbi masina :D

Modificat de CrisH
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ei ... imi place masina nu vreau sa o schimb.

Ma gandeam si eu sa vopsesc, da nu stiu cat de bine iese. Nu risc sa se cojeasca sau strice plasticu? Daca se zgarie putin nu se duce si ramane acolo culoarea originala? Ceva sfaturi va rog... mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eu interior crem la Fabia...nu e tare mofturos...nu se vede praful, cum zice CrisH, si nu se murdareste decat o data pe an, sa zic asa....in rest, e OK, arata super si e destul de rezistent.

vedeti poze aici: http://vwforum.ro/gallery/album/347-fabia/

Modificat de bn64and
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Imi place skoditza ta. Pe cat sunt jantele? Ai facut cva sa cobori garda la sol?

Inca astept un raspuns ptr vopsit cu negru

Modificat de andutzel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut! am folosit search-ul, dar fara raspuns concludent! La un a4 b7 2,0 TDI 140cp, cod motor BRE nu trage mai deloc in treapta1, cum ii dau a2a, trage foarte ok! a fost pus testerul pe ea si nu are absolut nici un parametru aiurea! Are cineva vreo explicatie?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@claus_golf4 : am un volvo s60 2,4 tdi .......treapta 1 e de forma,ptre plecat dupa loc, a2a rupe.... sper ca te-a ajutat raspunsul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

aveti idee ce a fost aici? Nu e poza de la masina mea, am gasit-o pe net dar si la mine e la fel. in zona incercuita..de ce sunt gauri? ce trebuia sa fie acolo si nu e?

aveti idee ce a fost aici? Nu e poza de la masina mea, am gasit-o pe net dar si la mine e la fel. in zona incercuita..de ce sunt gauri? ce trebuia sa fie acolo si nu e?

post-95483-0-93838300-1335956248_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

pune si poza......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am pus..nu se vede?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!