Jump to content

Fabia 1.9 SDI


horgarban
 Share

Postare recomandată

Ăla a fost aşa doar un exemplu. La tine ar merge cu ceva silicon, după cum ai spus şi coliere de plastic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • horgarban

    18

  • mihai73

    9

  • lupo_bv

    9

  • keluboss

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Asta inseamna ca la SDI in mod expres ASY daca nu are debimetru se poate pune filtru sport fara nici o problema, bine cu conditia sa nu pui o sita in loc de filtru de care sa treaca toata mizeriile direct la clapeta dar se poate un filtru sport si macar o faci mai vioaie.

Si inca ceva ASY nu are nici o sonda in catalizator?Eu cand m-am uitat sub masina nu am vazut nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema nu-i că ajung mizeriile la clapetă, ci că ajung în motor.

A mea nu are nici o sondă lambda, m-am uitat şi la ASy pe schema evacuării şi nici la ea nu am vazut nici urmă de sondă.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lupo_bv exact pentru faptul ca e motor diesel spuneam si eu ca ceva filtru bun, nu o sita...daca era benzinar nu era asa pretentios.

Bun deci se confirma ce credeam si eu, asta inseamna ca se poate pune teava de la galerie pana in spate(cica mai scade lagùl acceleratiei). Aveti idee careva cat costa o teava normala?informativ doar. Stiu ca pentru teava de inox au niste preturi chiar nesimtite...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema este unde găseşti ţeavă că eu nu am vazut pe nicăieri. Am văzut ceva pe la magazinele care comercializează şi piese de dacie la un preţ rezonabil dar nu ştiu dacă este bună la diametru.

Eu zic să laşi măcar o tobă că altfel o să fie gălăgie mare :D .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Galagie? din cate stiu la diezel doar se ingroasa putin sunetul si cam atat, in rest nu face ca un benzinar.

In rest eu ma gandeam la ceva mai de buget de aia intrebam de "teava". Daca elimini toate tobele inclusiv catalizatorul nu trebuie montat un accelerator de gaze cum se procedeaza la benzinare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mers constant nu este mare creşterea sunetului, dar la accelerări o să fie cam deranjant. Faza cu acceleratorul cred că este o tâmpenie.

Ai grijă să scoţi evacuarea veche cu grijă să nu o strici...poate vrei să o pui la loc :10[1]: .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lupo_bv eu intrebam doar, eram curios de preturi. Ca sa o schimbi iti trebuie un buget si in afara de un sunet usor modificat nu stiu cat ar ajuta la sdi.

Cu acceleratorul, eu asa stiam ca cei cu motoare pe benzina care elimina catalizatorul isi pun accelerator de gaze, cica ajuta, acuma cum o fi nu stiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!