Jump to content

Proiect pentru rescrierea EEpromului din ECU


Andi TDI
 Share

Postare recomandată

De ce sa ne chinium sa rescriem continutul prin conector, cand se poate demonta ECU-ul, se poate scoate flash-ul (sau flash-urile) si faci cu ele ce vrei: le citesti, le scrii, samd. :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru rapiditate si "transparenta" operatiei in fata reprezentantelor care nu "agreeaza" interventii hard asupra masinilor in garantie.

Viteza (rapiditate) insseamna timp care la randul lui se traduce in bani.

Oricum la ECU-urile fara EEProm-uri solutia ta este singura alternativa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incerc sa obtin WinOLS. Sunt curios ce voi putea face cu el. Tehnologia de mapare o au cei de la ZOOM. Ideea mea e sa pot citi continutul, sa-l trimit la ZOOM si sa-l rescriu cu continutul modificat. Tineti-mi pumnii...

Offtopic: A aparut VAG-COM 311

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

demo WinOLS este disponibil la download pe www.evc.de

dar, nu se poate inregistra nici exporta cu el din pacate...

softul este superb, cel mai bun pe piata, il folosesc de peste 2 ani si nu am gasit mai bun pina acum!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 14 years later...

Buna baieti, ce tester imi recomandati pt rescriere, chei VAG si ecu si functii speciale, citire pin si imperechere imobilizator, rescriere km, activare geamuri roll up/down Vag Tacho 5.0?

Precizez ca detin VCDS 18.1 si delphi 150e,

Astept parerile voastre cu sufletul la gura, vreu sa mi fac la bora mea 2001,  acele ca la audi si si iluminate la contact, rescriere

Modificat de marius_priti
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vvdi 2. Stie cam tot ce inseamna chei, immo grupul VAG, pana la 2018. Pret pe undeva 2000 eur.

Alte interfete..... doar can can

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!