Jump to content

Codari VCDS

Recommended Posts

Salut, am o mică problemă cu un Golf 5 Plus, 1.9 BKC. Mai exact, m-am trezit cu eroare de bec ars, iar problema era la becurile de la numar. Am verificat burdufurile, iar in cel din dreapta era un fir rupt, ma rog desprins, ca fusese deja prins o data cu banda. L-am prins inapoi, iar becurile stau aprinse doar 2-3 secunde dupa ce pun contactul. Am mai cautat fire desprinse dar nu am gasit. 

După ce am pus testerul, am găsit următoarele erori: 01504 License plate lamp Electrical Fault in Circuit și 01800 Light switch Implausible Signal. Care o fi oare problema? 

Am uitat să specific faptul că becurile sunt de tip LED, așa am cumpărat-o, pe unul dintre ele fiind amplasată și camera de marșalier... care vine la pachet cu becul.

Edited by adrianb95
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Al Bundy

255

• F l o r i n

231

• Turbocip

130

• spido

125

Top Posters In This Topic

Popular Posts

De ce e pacat? CA nu poti sa le-o bagi in ochi celor care vin din fata? Sau de ce ?  

:blink: eu as vrea sa-mi schimb calculatorul de confort ( corectati-ma voi daca nu ii zice asa) cu una de 30 byte 3C8 937 049 S. lamuriti-ma daca modificarea asta se poate face.

Nu la total Ai cod de genul 00??x0x La ?? inlocuiesti valoarea originala aduni 2 ptr centura si 4 ptr senzor nivel lichid. Daca original aveai 01 +2+4 devine 07.Inlocuiesti ?? cu 07.

Posted Images

Dar in cazul asta va trebui sa renunt la camera de retur. Mai mult decat atat, pana acum au mers fara probleme iar acum nu mai merg... Nu ar trebui sa fie o solutie ca sa mearga ca pana acum?

• 1 month later...

M-am jucat cu obdeleven si am reusit sa imi activez urmatoarele erori. Becurile functioneaza dar imi apare in bord eroare bec ars, marsarier si ceata spate dreapta. Nu pot sterge nici intervalul de service. Am avut si o interventie cu vcds. Nu imi vede unele module. Sigur sunt nepriceput si m-ar ajuta daca ar fi un coleg se pricepe sa ma scoata din belele. Zona Timisoara. 

Screenshot_20210125-182228.png

Screenshot_20210125-182246.png

Screenshot_20210125-182254.png

Screenshot_20210125-182304.png

Screenshot_20210125-182311.png

Screenshot_20210125-182317.png

Screenshot_20210125-182325.png

Screenshot_20210125-182335.png

Screenshot_20210125-182344.png

Screenshot_20210125-182355.png

Screenshot_20210125-182408.png

Screenshot_20210125-182418.png

Screenshot_20210125-182426.png

cosminwon

Vezi in aria prestari servicii sau daca este vreun topic cu intalnirile vw ale timisorenilor.

Daca nu stiti ce faceti cu interfetele,de ce insistati sa umblati cu ele? 

Mdragos222

Salutare! Am un golf 5 plus din 2006 cu RNS 300. Are banca de cd.uri si am vrut sa ii pun aux dar nu reusesc. Am incercat sa activez functia din VCDS dar imi afiseaza erarea 31 request out of range. Am incercat sa conectez si altfel mufele dar nu merge. Din ce am vazut pe net, pinii pentru aux ar trebui sa fie defapt cei pentru cd si ma gandeam sa intersectez cele 3 mufe de la cd, left right si ground cu cele de la cablul aux dar nu stiu cat de bine este. Daca ma poatr ajuta cineva sa ma anunte! In cazul in care va este neclar si ma puteti ajuta, va las email.ul meu si ne auzim acolo!

mariandragos222@yahoo.com

• 3 weeks later...

Salut, la o skoda octavia 2 cand pun contactul apare temperatura exterioara, se poate face vreo setare sa ramana unde am lasat-o? pe consumul mediu sau altceva, multumesc

Edited by WooZie

@WooZie Se schimba pe temperatura doar daca temperatura exterioara este mai mica de 4 grade, altfel ramane in meniul ales de tine. 

m-am prins azi cand a fost temperatura peste 5 grade(la 4,5 inca apare), multumesc mult, am luat-o de curand si nu stiam, la jetta mea ramane cum l-am lasat :), inca o data multumiri

Edited by WooZie