Jump to content

Codari VCDS


NTZ
 Share

Postare recomandată

Va salut , de cateva zile sunt posesorul unui Golf 5 din 2004 , motor 1.4 75 cp . Ce interfata imi recomandati sa cumpar ? Doresc sa activez functia cu inchiderea masinii la o viteza de peste 15 km/h , iar functia Auto eu nu o am pe blocul de lumini , daca cumpar unul cu Auto . pot activa functia respectiva ? Intreb ca nu ma pricep .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Functia auto nu are nimic de a face cu inchiderea masinii peste 15 km.Cred ca te referi la CH LH.Acelea se pot face fara buton auto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@romytaxy: pentru MK70 vezi aici

@b-66-six: e OK ce iti arata in acel canal. seteaza 0 din nou si salveaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E acelasi lucru pe care l-am zis si eu dar sunt aproape sigur ca trebuie sa schimbe senzorul.Asta daca a urmat pasii de acolo..asta ramine de vazut.Seara placuta tuturor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@b-66-six: e OK ce iti arata in acel canal. seteaza 0 din nou si salveaza.

 

-am salvat din nou valoarea 0; Nici o schimbare.

-am salvat 1, apoi 0. Nici o schimbare.

Am mai observat ca atunci cand deschid cu cheia , (se deschide doar usa soferului) nu pot folosi butoanele de inchidere/deschidere de pe usa - nu se intampla nimic daca le apas; atunci cand salvez 1 si deschid din telecomanda, de la butonul de deschidere de pe usa pot deschide celelalte usi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai lasa pe 1,aceea e comanda de blocare dinauntrul masiniii se pare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 e deschiderea selectiva - intai usa sofer, apoi celelalte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

@b-66-six: e OK ce iti arata in acel canal. seteaza 0 din nou si salveaza.

 

-am salvat din nou valoarea 0; Nici o schimbare.

-am salvat 1, apoi 0. Nici o schimbare.

Am mai observat ca atunci cand deschid cu cheia , (se deschide doar usa soferului) nu pot folosi butoanele de inchidere/deschidere de pe usa - nu se intampla nimic daca le apas; atunci cand salvez 1 si deschid din telecomanda, de la butonul de deschidere de pe usa pot deschide celelalte usi.

 

 

Daca el asa zice de ce contrazici? da poate asa e default ce zici tu,dar daca omu zice ca daca salveaza 1 poate deschide si celelalte usi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

-cu 1 - se deschide din telecomanda (1 apasare) sau din cheie doar usa soferului - asa e normal

        - se deschid din telecomanda si celelalte usi la a 2-a apasare, dar cu cheia nu le pot deschide si pe celelalte

        - daca apas 1 data pe deschiderea telecomenzii, deschid doar usa soferului si pot deschide celelalte usi de la butonul de deschidere de pe usa; daca deschid cu cheia, din butonul de pe usa nu le pot deschide si pe celelalte.

 

- cu 0 - din telecomanda se deschid toate usile

         - cu cheia nu se deschide decat usa soferului  ( de incuiat, se incuie toate)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@davydsss: nu il contrazic cu nimic. Functionarea descrisa e normala in conditiile descrise: 0 deschide toate usile din telecomanda, 1 deschidere selectiva. By the way-cu vcds-ul setezi parte de soft nicidecum mecanica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti.

Vreau sa imi codez si eu masina, astfel incat sa mi se deschida portbagajul la apasarea butonului de pe telecomanda.

Detin un Golf 5 Highline.

Am atasat niste poze pentru a imi spune care aveti experienta cu aceasta chestie, ce trebuie bifat si debifat, pentru ca multe chestii se leaga de porbagaj.

Mersi anticipat si drumuri bune.

wkque1.png

1onl9t.png

33y54xd.png

2ly4hvm.png

2ywa92x.png

wclstw.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce vad in acel post, trebuie sa fac o adaptare la telescop pentru a se deschide de tot, ca eu acest lucru vreau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A fost azi un prieten sa isi aprinda semnalizarile gen pozitii USA,dar cand intra in byte 7 nu ii apare casuta cu bit 1 ca sa bifeze.Stiti care este problema,trebuie facuta vreo modificare cumva? Pe un Golf 5 2007

Modificat de covyone
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Clona sau original ??? unele clone pot face figuri.O faceti pe raspunderea voastra.Seara buna.

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A fost azi un prieten sa isi aprinda semnalizarile gen pozitii USA,dar cand intra in byte 7 nu ii apare casuta cu bit 1 ca sa bifeze.Stiti care este problema,trebuie facuta vreo modificare cumva? Pe un Golf 5 2007

e byte7, bit0.

Daca nu apare nimic la byte7, modifici la binary si pui 00000001

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Am incercat sa activez si eu Coming home/Leaving home, doar ca nu functioneaza decat leaving home si nu inteleg de ce. Aveti cumva vreo idee? Multumesc mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil nu iti accepta codarea . Se bifeaza , dar nu o accepta intern

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e vb de asta.Tine butonul de lumina pe faza scurta tot timpul.Luminile se vor stinge singure la intervalul prestabilit.El poate fi modificat....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu functioneaza nici cu faza scurta. Se pare mai sigur ca nu vrea sa imi scrie bitul acela. Voi mai incerca maine, sa vad daca e vreo schimbare. Multumesc pentru ajutor si revin cu actualizari cat de curand posibil!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!