Jump to content

Problema lumini interioare


Sergiu.B.
 Share

Postare recomandată

Si daca as vrea sa-l las pe + permanent ca si pana axum banuiesc ca nunarnfi o problema.pe mine ma supara ca nu se aprinde lumina in interior cand scot cheia din contact.oare sa aibe legatura casetofonul cu asta?

 

da. eventual fa cateva poze sa vedem la ce pini este conectat, la mufele masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Problema : 

Face figuri buzzer-ul pentru faruri aprinse. Cand merge cand nu. La fel fac si becurile din interior. Uneori merg becurile dar nu merge buzzer-ul si  au momente cand nu merg nici daca le aprind din interior. Astazi a mai aprut ceva, semnalizarea de pe stanga clipeste mult prea repede.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Semnalizarea nu clipeste prea repede din cauza ca ai un bec ars pe partea respectiva? Pt cealalta problema, refa lipiturile din ceasuri, de la conectori. Eventual si cele de la releele din modulul confort.

Modificat de dani 1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-au nici o treaba cu ceasurile. Totul e din modulul de confort (lipituri reci) si apoi din switch-urile din yale. Incepi...cu ce vrei :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumos, inseamna ca trebuie sa o duc la service, ca eu nu ma pricep.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vrei sa te incalte de niste bani buni? Aia nu prea stiu sa faca chestiile astea. Vad ca esti din Iasi, asadar, poti lua legatura cu colegul nostru MRC  si te va ajuta el contra unui cost cu siguranta mai mic decat la service si sigur iti face treaba mai buna. 

Modificat de Emy D
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema : 

Face figuri buzzer-ul pentru faruri aprinse. Cand merge cand nu. La fel fac si becurile din interior. Uneori merg becurile dar nu merge buzzer-ul si  au momente cand nu merg nici daca le aprind din interior. Astazi a mai aprut ceva, semnalizarea de pe stanga clipeste mult prea repede.

 

intai se verifica yalele - yala sofer - dupa care vedem mai departe.

 

se da jos yala, se refac lipiturile de pe placa electrica, se curata colector motoras, se inlocuieste switch - si este ca noua

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

anghel stefan viorel

Buna ziua tuturor. Am si eu o problema cu luminile interioare. In mers cand trec prin gropi sau peste damburi se aprind toate luminile in masina (plafoniera, luminile de deasupra usilor spate si luminile ambientale montate sub bord si scaune aftermarket. daca dau plafoniera pe 0 se mai aprind doar luminile de sub bord si de sub scaune. Are cineva idee care este buba? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Neata !

 

despre ce masina vorbim ?

 

1. verifica yalele / switch-urile de la usi - sa vedem sa nu ai unul buclucas.

2. daca sunt ok, refa lipiturile de pe placa de baza a modulului confort

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

anghel stefan viorel

Este vorba de masina din semnatura. Si um se verifica yalele? Cand deschid fiecare usa pe rand luminile se interior se aprind. Ce mai pot incerca?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu VCDS-ul in blocurile de masura, pe 46-convenienta - daca ai geamuri electrice - sau pe 35 - daca ai manuale

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Vreau sa schimb becurile interioare cu unele cu led si din cate am inteles in paginile anterioare ele sta pot aprinse din cauza consumului mic de curent. Daca le iau toate cu can-bus mai am aceasta problema? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, nu o sa mai ai aceasta problema - nu trebuie sa le cumperi pe toate, unul sau doua o sa fie suficiente

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau poti lasa un bec clasic in interior, la plafoniera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm ce spune AlBundy, mie îmi rămâneau aprinse la intensitate f mica. Am pus în plafoniera fata un bec normal și în rest led.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut ca pot lasa un bec normal la plafoniera dar parca nu da prea bine la culoare, toate albe si in mijloc unul normal. Stiu ca cele cu can-bus au consumul mai mare decat cele cu led. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm ce spune AlBundy, mie îmi rămâneau aprinse la intensitate f mica. Am pus în plafoniera fata un bec normal și în rest led.

 

de ce sa faca asa, cand poate sa puna can bus si le are pe toate led ... ?

 

Am vazut ca pot lasa un bec normal la plafoniera dar parca nu da prea bine la culoare, toate albe si in mijloc unul normal. Stiu ca cele cu can-bus au consumul mai mare decat cele cu led. 

 

da, este cel mai ok asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va  multumesc pt raspunsuri. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o problema,am momente cand luminile de interior merg,alteori becurile din plafoniera cat si cele din usi nu vor sa mearga de niciun fel.M-am uitat la sigurante si mai mult ca sigur nu m-am uitat unde trebuie,deoarece unde arata pe acea foie ca ar fi siguranta 14 nu se afla nicio siguranta.Daca siguranta era arsa/lipsa trebuia sa nu mearga deloc,nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil tu ai doar siguranta nr 6.

 

fa o scanare sa vedem ce erori ai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

 

Am si eu o problema :( . Mai nou am observat ca nu-mi mai merg luminile din consola de pe usa soferului, cea pe care sunt butoanele de actionare a geamurilor, si luminile de la butonul de oglinzi.

Mentionez ca cel de jos, care se aprinde in momentul in care deschid usa, functioneaza.

Are cineva idee unde si ce sa verific?

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi daca ai alimentare pe iluminare in butoanele de la consola soferului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut am si eu o problema la Bora daca pun butonul pe lumini aprinse la deschiderea usilor ramane lumina aprinsa mult si bine daca mut butonul pe lumina aprinsa mereu luminile raman stinse. stie careva ce pot face? mentionez ca pot sa inchid din telecomanda masina luminile raman tot aprins si am observad ca becul din usa soferului nu se aprinde la deschiderea usii.

Modificat de matthew4u
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre care buton vorbesti ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!