Jump to content

TV in masina


mmneg
 Share

Postare recomandată

tunerul se va lega de navi numai ajutat de o interfata pt aux,mai precis interfata iti baga semnalul video in navi,iar tu o sa apesi pe aux pt a avea imagine.brgds

Modificat de forceturbo
Atentie la respectarea regulilor limbii romane.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • demon

    7

  • IOJI 05 BLD

    7

  • crash

    5

  • DragosR

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

vali devill - interfata asta de unde pot s-o cumpar? cum arata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce posturi miar merge cu un tuner analogic?un electrician mia spus ca nu o sa prind nimica numai in orasele mari se prinde.e adevarat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are nimeni Tv in masina prin zona mea:((?????????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este , cu un tuner analogic se prinde doar ce emit posturile mari de televiziune din Romania: TVR1, Pro TV, Antena ... O sa ai semnal bun in orasele unde exista emitatoare TV.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

salutare,

nu stiu cum se prinde pe analogic in sighet, dar in Bucuresti recomand tv tuner digital. Pe analog nu se prinde in mers, depinde de zona, calitatea imaginii este slaba. Singurul dezavantaj al tv tunerului digital este ca prinde decat in orasele mari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Revin la subiectul asta...de multa vreme am vrut sa leg o antena la dvd sa am si eu tv in masina...dar nu am reusit.am gasit pe net o Antena dar nush daca o sa se potrivesaca la dvd ul meu,si cum scriam si mai sus in postul 46,nu sunt 100 % sigur ca aparatul are tv tuner incorporat,asta din cauza ca la meniul unde sunt optiunile optiunea cu TV e neiluminat. in poze se vad si mufele,pe care ar veni legat oare?Va multumesc anticipat pt raspunsuri

post-43313-1286010137_thumb.jpg

post-43313-1286010157_thumb.jpg

post-43313-1286010357_thumb.jpg

post-43313-1286010381_thumb.jpg

Modificat de lafamilia3003
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Stie cineva din practica in ce orase se receptioneaza cu TV tuner digital?Am auzit pe cineva ca a vazut in Bacau Antena1 pe un ecran de navi intr-o masina.

Sunt teste sau chiar se emite nonstop?Intre Bacau si Bucuresti m-ar interesa daca se receptioneaza sa stiu daca merita investitia intr-o unitate de-asta 2DIN si TV tuner DVB-T.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Din cate stiu digital se prinde doar in bucuresti si sibiu, mai nou se prind mai multe posturi si cu un tuner hd acest model http://www.sonic-shop.ro/accesorii-dvd-auto-c12/tti-dvb-t-tv-tuner-digital-hd-p1028.html poti prinde in plus sport.rohd. protvhd, tvr1hd. Pentru Bucuresti merita tv tuner digital, pt restul oraselor nu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Buna, Eu am Navigatia ASTA cu aceasta Antena. Antena am conectat-o direct la navigatie si prind cu ea in Orastie Tvr 1 si Tvr 2 cu "putini pureci", dar in afara orasului calitatea semnalului creste. In Deva in parcare la real prind Antena 1 ProTv cu "putini pureci" dar se poate viziona fara probleme, Tvr 1 si 2, PrimaTv si Realitatea se vad "Lacrima" tinand cont ca sunt in stationare. In mers receptionez Tvr1 si 2 si realitatea foarte bine.Inca nu am testat-o in orase mai mari si in afara judetului. Eu sunt destul de multumit de Navi cat si de Antena. Daca mai aveti intrebari o sa va rasp. cu ce pot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Buna ziua colegi...

Recent mi-am dotat masina cu un DVD auto dotat cu navigatie si tv (ceva chinezesc binenteles dar de care sunt multumit...)

Acum asa cum e normal , vreau sa imi montez antena tv cu amplificator , si am gasit cateva imagini cu un exemplu de montaj pe parbrizul din fata in partea dreapta.( postul #9  - cele 3 imagini)

   

link :

http://vwforum.ro/topic/38573-antena-dvd-tv-tuner/

 

As vrea sa intreb pe cei mai cunoscatori , cum se poate efectua scoaterea capitonajului de plastic de pe partea dreapta a parbrizului pentru a se asigura tragerea prin spatele plasticului a cablului de antena si alimentarea amplificatorului  ?

Multumesc anticipat ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!