Jump to content

Golf 7 - cand ?


voinea
 Share

Postare recomandată

Nu e doar concept:

gti7d.jpg

Arata mai bine aici, dar dunga aia in far..why? Au rujat farurile :)). Sper sa fie semnalizarea !

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 812
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • The_Ego

    83

  • Rave

    72

  • Bogdan VW

    59

  • mandelu

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

Este concept. Versiunea finala va fi aproape identica si apare la geneva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuia si o funda rosie in locul emblemei VW si era perfect..

Albastrul ala nu era exclusiv pt R ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://www.golfmk7.c...thread.php?t=24

Treceti de text si asteptati sa se incarce pozele. Sunt initial cateva de Golf 7 apoi de Gti.

Apropo, au renuntat la bateria in cutie de plastic pt GTi, au infasurat-o in material textil. Detalii care imi arata unde au taiat din costuri.

Stopuri LED pe GTi..de abia astept sa vad cum lumineaza :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu bateria in cutie de plastic e ciudata treaba,de exemplu 1.4 aspirat are cutie in schimb la mine e in textil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, insa pe 2.0T de la G5 incoace a fost de plastic.

Eu sunt curios cati vor lua GTi-ul si apoi vor inlocui farurile cu cele de golf normal. Nu mai merge nici sa scoti banda rosie de la grila sau sa o faci alta culoare (am vazut destule modificari in acest sens) pt ca ar arata si mai bizar farurile :)).

Per total, not bad :icon_thumleft: .

Un big like pt jante (in special al doilea model), interesant difuzorul spate, noul stop de pe haion, prelungirile ce marginesc luneta.

Nu ma da pe spate cum a fost cazul G5,6 GTi vs normal.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este concept. Versiunea finala va fi aproape identica si apare la geneva.

M-as mira sa-l schimbe foarte mult pana atunci...

Cred ca multi o sa faca retrofit cu farurile xenon obisnuite :)

Doar cei care schimba culoarea benzii, restul nu au de ce. Arata interesant asa! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scaunele sunt destul de ciudate, par o combinatie oarecum nereusita intre vechile scaune si scaunele sport de pe Audi..parca mai intai au avut husa si mai apoi au bagat buretele sau spuma pe dedesubt.

Foarte ciudata si grila tweeterului de pe montantii fata. Se vede ca au incercat sa faca totusi ceva diferit de ceea ce a fost inainte, mai ales la interior.

Modificat de paul_e88
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie-mi place mult cum au desenat dunga rosie :)

Seamana cu "Fast" din fata :))

Da ma rog, eu sunt si cu "pitici" cand vine vorba de dunga rosie sau de tapiteria scaunelor specifica :P

Insa mi se pare amuzanta o poza din link-ul pus de The_Ego mai sus - http://www.golfmk7.com/forums/attachment.php?attachmentid=90&d=1348736354 - au 'comprimat' arcurile sa para masina mai joasa ? :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am uitat de gti 5 si gti 6 cu dunga rosie in fata..screwy.gif

Din cate stiu cel mai mic motor de pe g7 este de 1.2 benzina de 85cp.Imi pare destul de ciudat ca Ford la un motor de 1.0 scoate 125 cp si Renault la un motor de 0.9 scoate 90 cp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golf 7 imi suna a Golf 6 restilizat usor de tot, dar pe o platforma de Golf 4 :)

Legat de suspensia spate, confortul si tinuta de drum vor fi o gluma proasta comparativ cu ce poate concurenta. Oricine va face un testdrive cu un Focus si se va urca in Golf va avea senzatia ca a dat timpul inapoi.

Eu vad o suspensie spate independenta ca pe o masura de siguranta si confort.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ford cu 1.0 - 125CP ca si performante este sub 1.2 tsi-ul de 105CP.

Ca si tinuta de drum Focus in general a fost lider.

Daca poate sa ma lamureasca si pe mine de ce a luat Ford cu 1.0 motorul anului ....

Modificat de manatee
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@manatee: poi, pentru acelasi motiv pentru care toata lumea s-a dat cu dosul de planeta cand a adus VW TSI-ul de 1.2 pe piata.

A, si inca o chestiune: am avut reala placere de a conduce un Focus cu motorul ala de 1.0 si 120PS, e geniala masina. Ramane de vazut daca problemele caracteristice TSI-ului se vor manifesta intr-o forma sau alta si la eco-boost sau daca Ford si-a facut bine temele de casa.

---> END OFF-TOPIC

Personal, mi se pare ca actualul Golf face un salt mai mare fata de generatia precedenta, spre deosebire de modificarile minore care au avut loc intre Golf V si VI. De fapt, vorbesc prostii, Golfurile din ultimii ani n-au avut parte de modificari de substanta de la Golf V incoace. Da, daca aparea VII imediat dupa V, ziceam "da, dom'le, se vede cu ochiul liber". Asa, modificarile au fost mai graduale...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata excelent GTI-ul, atat la interior cat si la exterior.

Din ce observ in poze, scaunele standard de pe GTi vin in combinatie Alcantara (pe margini) + stofa cu textura specifica pe interior...

post-6569-0-79005400-1348822756_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ori incep sa ma obisnuiesc ori arata prea bine GTI-ul :D

De prelungirea dungii in faruri nu sunt convins inca

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt urate scaunele noi de pe GTI. Trebuiau sa pastreze scaunele actuale, care sunt mult, mult mai frumoase...

In schimb cele noi arata ceva mai... moi. Bat spre scaunele de S-Line de pe Audi, ceea ce e bine.

Cam toata masina bate spre un hibrid intre clasa compacta media si cea superioara (A3, B Klasse etc) inclusiv cu pretul :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Personal,raman cu parerea ca aparitia g7 a fost putin fortata si nu imi lasa senzatia ca este un salt deosebit fata de g6.Puteau sa mai astepte 1 an de zile si apoi sa scoata ceva mai deosebit care se te surprinda si sa te lase putin cu gura cascata.

Nu spun ca nu imi place g7,dar se putea si mai bine la exterior....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi se pare foarte cool GTI-ul.

Golful nu e gandit sa te lase cu gura cascata prin cum arata ci prin cum te simti in el, toate comenzile la locul lor, ergonomice.

Daca vrei ceva tipator, atunci asta e rolul Leonului Cupra sau Megane RC parca.

Golful e ptr oameni "seriosi" :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa nu uitam ca GTI-ul prezentat la Paris e in faza de prototip. Adica cine stie daca chiar asa va arata cand va putea fi comandat. Eu ma tem ca o sa fie ca povestea cu Skoda Rapid....adica ce promitator era ce-au prezentat la IAA in Frankfurt si ce-a iesit pana la urma...:P

Mie personal imi place dunga aia in faruri, ce nu-mi place deloc sunt scaunele alea....zici ca au pus mana pe un stoc de draperii Ikea din anii '65-'70 si au facut scaune din ele :D Nu-mi place nici cutia DSG si nici frana de mana electrica pe un GTI....sorry!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dc nu-ti place frana de mana electrica, ca gti-ul e masina de dat tare pe circuit nu pe forestiere?

Cutia dsg e cea mai buna cutie automata a momentului dpdv al tehnologiei, evident poti opta pt cea manuala daca vrei sa ai mai mult control.

Iar scaunele ale sunt trademark pt golf gti asa cum e si dunga rosie si emblema gti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy unpinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!