Jump to content

Golf 7 - cand ?


voinea
 Share

Postare recomandată

Mie chiar imi plac scaunele cu textilul ala retro si ma bucur ca nu au renuntat la tipul ala de material/design

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 812
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • The_Ego

    83

  • Rave

    72

  • Bogdan VW

    59

  • mandelu

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

Spatele ala e hidos!!!

In rest - botul arata foarte fain, farurile cu dunga rosie sunt geniale, scaunele imi plac la nebunie, interiorul e schimbat in bine - un mare plus pentru butonasele alea mici si multe de pe langa schimbator dar si pentru nuca schimbatorului....

Dar, cu toate astea, eu unul nu pot trece peste imaginea total grotesca a haionului - in special bucata aceea scoasa in afara, la nivelul stopurilor.

E o parere pur personala, in urma cu ceva timp aveam in plan sa-mi vand G5 si sa cumpar un G7. Acum ....exclus.

Din punctul meu de vedere, cel mai reusit spate l-a avut G6, referindu-ma strict la GTI, si amintesc: stopuri LED, evacuare dubla.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva cam pe cand o sa apara review-urile la golf 7 ?

:lol: Pai cam dupa ce vor fi livrate primele masini...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu prea cred. revistele auto sunt invitate la drive-teste cu mult inainte sa apara masinile pe piata oficial. mult inainte insemnand ceva de genul saptamanilor.

deci ar cam trebui sa apara, probabil ca au asteptat salonul auto si de-abia apoi vor invita jurnalistii la drive-test.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer? Alea nu-s review-uri dezinteresate, ci reclama ascunsa. Eu n-as lua in considerare nici un review din asta daca nu e bazat pe experienta acumulata in minim 1000 km, un test-drive de cateva ore nu poate sa spuna chiar nimic interesant despre masina (motor, suspensie, frane, directie), poate numai despre aspectul interior si exterior...

La passatul B7 abia dupa vre-un an jumatate a inceput sa se cristalizeze prin forumuri si reviste o parere despre masina care sa aiba cat de cat legatura cu realitatea. De ce-ar dura pentru Golf7 mai putin, mai ales ca e construit pe o platforma absolut noua?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Sfarsitul lui octombrie jurnalistii vor fi invitati la test drive(asa scria intr-o revista)

Modificat de Bogdan VW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E minunata, atat exterior cat si interior, cei de la VW si-au dovedit inca odata clasa, intradevar e cel mai frumos golf de pana acuma, eu ii dau 10+, si sper sa devin proprietar peste 2,3 ani si fratiorul leon e frumos, insa calitatea materialelor va fii superioara la golf categoric, doar bmw seria 1, audi a3 si mercedes clasa a vor fii peste g7 cel putin la interior, oricum e un compromis foarte bun g7-le e un competitor feroce in clasa compactelor !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva cam pe cand o sa apara review-urile la golf 7 ?

Io-te-l (by Autocar). :)

PS: Asta e "first drive", nu "full road test", pentru alea va trebui sa mai asteptam.

Modificat de cris.g
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca zici de mine nu. Citesc pe net si in reviste plus ca mai intreb la dealeri de informatii noi. Se pare ca mai devreme de mijlocul lui noiembrie nu se lanseaza noul golf in romania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

..si varianta filmata tot de AUTOCAR

Modificat de marius26
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum m-am uitat mai atent la G7 si am observat cum se prelungeste linia grilei in far, doar ca e cromata.

Cu exteriorul nu ma impac, in rest este o evolutie mare si benefica.

1.4TSI ACT + DSG cred ca e combinatia ideala pentru consum :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma intreb daca este linistit cand se dezactiveaza 2 cilindrii sau face ca 1.4 tdi ca sa nu zic ca un trabant :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La cat de bine sunt testate noile tehnologii VW cred ca mai bine merg pe un motor clasic.Asta mai lipsea, pe langa hibele legate de turbina si distribuite sa mai dezasamblez motorul pe la 20 000km sa dezgrop eu stiu ce piston minune.Asta poate sa fie un motor bun de cumparat pe G8 cand o sa fie testat de cumparatori/utilizatori.Eu nu mai am incredere in VW nici daca vin cu un breloc inovator .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Avand in vedere ca tehnologia asta e prezenta si pe A6, A7, S6, S7 si pe S8, cred ca nu se va simti nicio diferenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se simte nimic cand se dezactiveaza cilindrii. :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era bine daca puneau peste tot negru piramidal ca pe trimurile de pe usi si torpedou sau bord, cum era pe GTI in varianta initala, asa o sa fie foarte greu de intretinut si un magnet pentru praf,amprente si zgarieturi.

post-6094-0-45333000-1349280994_thumb.jp

post-6094-0-41812300-1349281028_thumb.jp

Modificat de TDR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lucrezi cumva la vreo reprezentanta ? :)

Nu nici vorba de asa ceva, e doar opinia personala. Cred doar ca G7 poate fii cel mai bun compromis pentru unii dintre noi , imi place si mi-as dori sa o am in viitorul relativ apropiat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca va exista niciodata o masina care sa nu aiba nicio critica.

Personal inca am dubi in ceea ce priveste spatele. Trebuie sa-l vad in realitate pentru a ma dumeri. In ceea ce privesc bizbizurile lucioase, astea chiar nu-mi plac.

Per total pare o masina ok pe care cred ca mi-o doresc. Ramane sa o atingem iar atunci putem veni cu impresii pertinente.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aici gasiti ceva mai multe detali ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy unpinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!