Jump to content

sincrotester


dara19
 Share

Postare recomandată

de astazi am intrat in posesia unui sincrotester original vw.cine are nevoie il poate imprumuta.este util in sincronizarea amestecului pt motoarelor echipate cu 2 carburatoare :hi:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum arata asa ceva. ai putea sa pui o poza? eu am folosit unul la Metrotehnica imprumutat de la dl. Gica Carlig, cand am verificat daca sincronizasem corect cele 2 carburatoare de la un Pinz...sunt curios daca este la fel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este la fel cu al lui gica.apropos as dorii 10 kg de mere mari rosii.multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In acest moment mai am in Buc doar cateva kg de mere FLORINA mari. Am insa mai multe kg de Florina de marime normala (adica cat un mar ionatan obisnuit). Mere Florina mari vor ajunge in Buc duminica seara prin sotia mea....eu raman la tzara deoarece vreau sa termin saptamana viitoare culesul....\

sa vedem cum facem sa ajunga cele 10 kg la tine, sotia mea pleaca dimineata la serviciu, in drum duce copiii la scoala si gradi apoi seara dupa 18 ii ia si ajunge tarziu acasa....ma gandesc ..poate gasesc vreo solutie

Modificat de tonic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

need some guys for harvest apples??? :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta-i topic de sincrotester sau de mere? :rolleyes: Sincrotester am si eu de vreo 3 ani aproape dar pana acum nu l-am folosit niciodata pentru ca-mi lipseste o "flansa" intermediara si din lene :( . Carburatorul de typ3 are un ax filetat inalt pe mijlocul admisiei de care se prinde filtru de aer. Pune o poza cu ce ai sa vedem daca-i util ;) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si nu poti trage un furtun de apa pe gura carburatorului si dupa care sa bagi sincrotesteru?? nici la mine nu incape sincrotesteru,dar cu un furtun pe post de flansa se poate regla ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ce zici, am chiar si furtunul fix la diametru dar .... sectoristu' a fost ocupat si n-a putut sa treaca pe la mine sa-l taie :)) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si daca trage cola in admisie? ;) Nu merge mai bine cu bere sau si mai bine cu vodca sau palinca? :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
misu ploiesteanu

da ce e turbo? sau ii ie sete :( :)

intrebarea mea este cit de fina este aceasta masuratoare a vacumului diferential? si daca problemele de etansare a supapelor lipsa compresiei influenteaza reglajul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceste probleme ar influenta reglajul si in cazul folosirii unui sincrotester, asa cum sunt cele de vanzare pe Cip1.com , hoffmann-speedster, etc. . Ideea mi se pare buna - eventual, pt. mai multa precizie, sa fie folosite furtune f. subtiri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!