Jump to content

Al Bundy's Car


Al Bundy

Postare recomandată

Poze cu ele pe zi:

post-1788-0-63525900-1299356756_thumb.jp

post-1788-0-16823300-1299356849_thumb.jp

post-1788-0-62336400-1299356872_thumb.jp

post-1788-0-19115400-1299356890_thumb.jp

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu

iarta ma de off topic,acuma injectoarele sunt trecute la UZURA NORMALA,alaturi de pplacutele de frana?gizas!

Link către comentariu

Cred ca se specifica doar de decalibrare sau altceva, ca daca apare ceva defectiune electrica sau mecanica , nu am auzit pana acum sa nu fie schimbate.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Masina a primit inapoi becurile normale din DRL, deoarece cele cu LED cANBus nu au rezistet.

Link către comentariu

S-au dezlipit din soclul lor.

r

post-1788-0-52804700-1300308811_thumb.jp

post-1788-0-31699600-1300308826_thumb.jp

post-1788-0-27588800-1300308880_thumb.jp

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu

Ma asteptam sa se arda, sa se "ofileasca" ledurile si nu sa nu reziste dpdv mecanic.

Ciudat.

Aratau bine, pacat.

Link către comentariu

Am primit un raspuns de la Sorin , saptamana viitoare aduce alte becoleduri, le montez si pe alea sa vedem cat rezista.

Link către comentariu

Probabil sunt si ei la inceput cu fabricarea lor.

Sa speram ca in timp, odata cu cresterea calitatii fabricatiei, ieftinirii ledurilor, cresterii performantelor lor, vor deveni o alternativa viabila la becurile clasice.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Azi masinuta a primit un mic soft pe partea de ECU, ceva la 25 CP, cel putin asa mi-a zis Turbocip, soft facut de Dragos si scris de Iulian pe masina. Si daca ieri Kirkus (cu masina softata tot de Dragos, pe la 170CP ) ma facea , azi lucrurile au stat invers, DSG rulles. Cred ca acum masinile au cam aceeasi putere, poate a lui kirkus are ceva CP in plus dar e si mai grea ca a mea cu 100kg.

Ce am observat pana acum: masina trage mai bine acum in Tr 3 si a 4-a si consumul la ra;lanti pe BC a scazut de la 0.9 la 0.7.

Link către comentariu

Doar faceam o comparatie intre cum era fara soft si cum e cu soft.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Revin cu impresii, sunt multumit de cum trage masina acum, consumul a scazut cu pana la 1L %, astept sa fac un drum mai lung sa vedem cum e.

Link către comentariu
TheBoogieMan

Sa te bucuri sanatos de noile "aptitudini" ale masinii :icon_thumright:

Ce te-a determinat sa faci soft?

Perioada de garantie s-a incheiat?

Link către comentariu

Cred ca il manca talpa :)

Oricum, masina trage foarte frumos

Link către comentariu

Trage foarte bine .

De cand il bat eu la cap. Am stat cu softul citit mult timp.

Ai intrat in randul lumii :D

Link către comentariu
mihai.cezar

nu ai mai rezistat :)) daca nu vand masina, cand vii data viitoare la sv ne dam si noi o tura sa vedem diferenta :blah_:

Link către comentariu

Ce te-a determinat sa faci soft?

Perioada de garantie s-a incheiat?

Softul de pe masina lui kirkus si felyul cum tragea masina lui. DA, masina a iesit din cei 2 ani de garantie.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ieri am reglat din cele 2 axe cu came, avansul si cantitatea de motorina injectata. consumul la ralanti a scazut de la .9 la 0.6, dar parca nu mai trage cum trebuie masina.

Link către comentariu

NU mai revin la nimic. LA setarile de acum, am scos ieri cel mai mic consum vazut de mine pe BC, 4,7% intre Bragadiru si Bucuresti. Si asta cu 5 persoane in masina si AC cuplat.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!