Jump to content

Al Bundy's Car


Al Bundy

Postare recomandată

nu am gasit acel bit pentru led footwell light. sa fie din cauza ca am centrala pe 23 biti high end si nu am pe 30 biti?

Link către comentariu

Accel bit este doar la centralele cu 30 biti si modul de confort incorporat, sa le denumim noile centrale pe 30 biti ?

Link către comentariu

Din 2008 incoace sunt pe 30 biti dar modulul de confort e incorporat doar la O2 FL, G6.

deci din 2008 avem 30biti, din 2009 avem 30 biti +confort.

Link către comentariu

Ce presupune acel modul confort? La echiparile gen "Edition 100" sau L&K nu ar putea sa le aiba?

Link către comentariu

Modu;lul de confort e cel care se ocupa de geamuri, usi, portbagaj, iluminare interioara, alarma, etc.

Centrala electrica se ocupa de lumini exterioare, alimentare diferite module, etc.

La O2FL aceste 2 module sunt intr-unul singur si codatrea e tot pe 30 biti (altii) ca si la cel din 2008 cu confort separat.

Ce te-ar interesa pe tine despre modul?

In alta ordine de idei, m-am hotarat sa pun leduri albe la rotitele de reglaj de la fantele de la aerisire.

Si plafoniera w8 de pe Superb ca are butoanele iluminatre in verde. Cat de curand urmeaza operatiunea.

Link către comentariu
Azi am mai modificat ceva din soft la masina: geamurile electrice pot fi actionate si dupa ce scot cheia din contact si deschid orice usa [...]

Cum ai facut? Eu am scandal non-stop cu nevasta, pe tema nefunctionarii geamurilor electrice inainte de punerea contactului...

Link către comentariu

E o facilitate a centralei electrice pe 30 biti+confort , nu merge pe G4.

Link către comentariu

nici pe G6, dupa cum am constatat impreuna :). Felicitari de achizitie man, multe, multe borne kilometrice fara evenimente!

Link către comentariu

Multumesc.

Oricum e ciudat ca nu merge pe G6, o sa mai incerc si pe altul. Poate duminica la intalnire daca mai ramane cineva in Bucuresti,

Link către comentariu
E o facilitate a centralei electrice pe 30 biti+confort , nu merge pe G4.

Eu speram ca merge pe passat B6... Cu toate ca fiind din 2007 probabil are centrala pe 23 de biti.

Revenind: frumoasa masina si cu tot mai multe dotari pe ea. Felicitari si la cat mai multi km!

Link către comentariu
In alta ordine de idei, m-am hotarat sa pun leduri albe la rotitele de reglaj de la fantele de la aerisire.

Si plafoniera w8 de pe Superb ca are butoanele iluminatre in verde. Cat de curand urmeaza operatiunea.

Nu prea am unde sa pun leduri acolo si plafoniera de superb w8 este 470 lei la reprezentanta, asa ca deocamdata pas, sau iau una de passat si scghimb ledurile.

Link către comentariu

Cea de golf sau passat este vreo 230 ron la reprezentanta si se pot schimba ledurile, vezi ca in ultimul timp sunt foarte proaste , chinezarii peste tot, sa iei garantie ca se strica butoanele ...

Bafta!

PS: vad ca foarte multi colegi de pe aici cred ca topicul asta e un topic tehnic...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Cristi, sa faci si tu te rog o poza cu luminile din manerele interioare, dar mai de la distanta.. As vrea sa vad cat de puternica e lumina.

Multam.

Link către comentariu

NU e relevanta o poza . Cel mai bine ne intalnim intr-o seara , ca tot se intuneca repede si vezi live cum e.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am pus pe masina jantele de tabla cu cauciucurile de iarna . Brrrr, urat mai arata.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Am curatat de frunze spatiul dintre aparatorile de noroi (aparatorile de sub contraaripa din fata ) si caroserie. Nici nu va inchipuiti ce se poate strange acolo: cate 2 pumni de frunze si pamant. operatiunea o recomand sa fie facuta de 2 ori pe an, spre iarna, ca acum si dupa iarna.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu

Perfect de acord. Eu am facut operatiunea asta prin Martie si acum vreo 3 saptamani am repetat-o. de fiecare data, asa cum ai gasit si tu, am scos pumni de nisip, frunze, pamant....

Link către comentariu

Vorba ceea, daca nu mai era nimic electric de facut....macar o frunza :)

Nu ne mai incanti cu nicio modificare inedita?

Link către comentariu

MAi nou mi s-a pus pata sa-mi pun telescop (amortizor) la capota, dar nu vreau cel de la Milotec, care se monteaza in locul tijei, ci cel care se monteaza mai in dreapta.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!