Jump to content

Al Bundy's Car


Al Bundy

Postare recomandată

Si la Cristi se vede bine. Doar ca mai trebuie redusa putin intensitatea. Si ori anulate pozitiile ori, asa cum zicea, sa-si ia pozitii galbene.

Link către comentariu

DEci o sa reduc intensitatea ca la cea din stanga si pun pozitiile galbene.  Ultimele setari s-au facut cu VAS-PC.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu

Aveam odată un A3 în spatele meu care avea US lights activate. Bun, dar la cum se mișca el în spatele meu îmi dădea Impresia ca da semnal sa ma depășească, de fapt tot ieșea și intra în banda. Tot ziceam : da depășește fraiere odată, ce tot dai semnal. Erau setate cam tare, poate de aici efectul/defectul.

Link către comentariu

Offtopic:

@bicos, dar semnalizarea nu clipeste? Eu asa stiu la ultimul calcul.....

Inclusiv in sua, (de aici sua style), semnalizarea de aceeasi culoare ca si fondul aprins (rosu spate si galben fata), clipoceste in plus fata de intensitatea aprinsa normal.

Link către comentariu

Am luat 2 becuri de pozitie galbene, wy5w de la Phillis. Azi le montez.

Link către comentariu

pana la urma e legal sau nu cu becuri galbene pe pozitie?

citisem undeva ca nu ar fi...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

In regulament spune ca pe fata se pot monta lumini albe sau galbene si pe spate galbene sau rosii exceptand cele de mers inapoi.

 

Poze cu becurile, doar ca intensitatea lor, surprinsa de aparat este foarte mare comparativ cu realitatea.

post-1788-0-10955900-1395826969_thumb.jp

post-1788-0-61160800-1395826997_thumb.jp

Link către comentariu

Semnalele se pot activa sa functioneze ca drl? Si sa le dezactivezi pe cele din proiectoare?

Link către comentariu

Semnalele se pot activa sa functioneze ca drl? Si sa le dezactivezi pe cele din proiectoare?

NU. Si oricum nu le vad utilitatea, fiind galbene. Si daca le activezi la maxim, nu se mai vede cand semnalizeaza.

Link către comentariu

Adaug o informatie pentru dl Cristi, nu conteaza la ce intentistate le setezi,in momentul in care semnalizezi se stinge complet,apoi incepe sa clipeasca ca un semnal normal,cand anulezi semnalizarea,se stinge complet,si revine la dimmingul setat de tine( foarte rapid)  Este probat de mine pe doua golfuri 5,si pe Audi A3

Modificat de golfix
Link către comentariu

LA FL nu e asa, nu se sting, raman la maxim si nu se vede cand dai semnal.

Azi mi-au ajund placutele fata ATE Ceramic, si discuri frana ATE POWER DISC, astept si cauciucurile de vara si apoi trec la montajul lor.

Link către comentariu

Am trecut la noile cauciucuri de vara, Dunlop blue response 205/55 R16 91V, e altceva acum , sunt mai soft, nu se mai aude zgomotul de rulare pe astfalt cum se auzea cu vechile cauciucuri de vara care aveau deja 5 ani.

Am schimbat si discurile si placutele pe fata, am pus ATE power disc si placute ATE ceramic.

Inca nu franeaza cum frana cu cele vechi, dar astept sa mai merg vreo 300-500 km si dupa aia vedem ce si cum.

Link către comentariu

Buna alegere, Cristi. Pe aceleasi cauciucuri am mers si eu pentru passat si am fost tare multumit cand am mers cu masina. Aderenta pe umed este foarte buna, chiar daca am mers doar prin oras, am mai fortat-o un pic si am ramas surprins de cum se comporta gumele.

 

Sa te plimbe sanatos noile cauciucuri, fara galme sau alte "suparari" ! 

Link către comentariu

Merci de urari, doar ca azi dimineata venind de la munca intr-o a intrat esp, si am ramas mirat, chiar asa proaste sunt cauciucurile astea?

100m mai incolo s-a aprins becul ckeck tyres, si pe spate roata desumflata, nu era pe janta, si uite asa am constatat ca am facut o pana , aveam un cui in roata. BUn inceput !

Link către comentariu

DA, Bogdan, dupa cum am spus mai sus, i-am pus un petec pe interior si gata.

 

QWK, nu am de ce sa te injur, departe de mine gandul asta.

Link către comentariu

Nasol moment. Poate ar trebui sa mai cumperi o anvelopa(ca tot sunt noi acum si nu ar fi diferente) si s-o lasi pe asta cu petec de rezerva...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!