Jump to content

Al Bundy's Car


Al Bundy

Postare recomandată

Eu am desfacut odata o grila de asta de aerisire la o octavie lovita frontal la care am schimbat bordul. Si la vremea respectiva asa am crezut si eu, ca acel plastic din interior este opac si nu se vede nimic. Am bagat un led la vremea aia in rotita si nu am vazut mare lucru, am zis ca nu se poate.

Acum, vazand la Sorin Balan ca se poate totusi, am zis, hai sa pun si la mine. Deci, pana nu desfaci si bagi 2-3 leuri acolo si sa te uiti intr-un loc intunecos, nu-ti dai seama.

Si da, azi am legat toate cele 4 rotite la reostat, si se modufica odata cu celelalte lumini de pe masina..

Am coborat rezistenta pana la 560 Ohmi si am 3 leduri in serie si se vede super frumos, zic eu.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu

NU stiu, trebuie demontata o grila si vazut,.

Pai cand ai chef, zi-mi! Mie-mi plac luminitele peste tot! :P

Link către comentariu

Sincer, nu as mai face la altul treaba asta, dar pentru anumite persoane fac exceptie. Rotitele de la grila centrala sunt extrem de delicat de scos si de bagat la loc, la cele de pe lateral e floare la ureche.

Si poze:

post-1788-0-14570000-1354131648_thumb.jp

post-1788-0-31918900-1354131651_thumb.jp

post-1788-0-61406700-1354131654_thumb.jp

post-1788-0-69106500-1354131657_thumb.jp

post-1788-0-92046200-1354131660_thumb.jp

post-1788-0-00777600-1354131664_thumb.jp

Link către comentariu

Damn, deci am iesit din calcul :))

Arata bine pe noapte dar cred ca ar merge putin mai puternice, cel putin asa pare din poze.

Si mergeau si leduri verzi desi nu prea stiu de unde ai putea lua sa fie la fel ca cele OEM la culoare/intensitate.

Link către comentariu

NU cred ca ai sarit din schema.

NU-mi placeau acele verzi si mai puternice, nu ai cum sa le faci si posibil sa deranjeze. Am 3 leduri din alea din becurile cu led CANBUS si le-am alimentat prin 560 ohmi si nu prin 820 cum e normal prin bec, asa am un curent de 20 mA masurat prin leduri.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu

M-am uitat azi la rotitele de pe Golf, am uitat sa fac o poza insa, si par solide, nu cred ca e loc de ceva in ele.

Poate doar sa luam din alta parte, unele de Passat B7 nu or merge puse in locul lor?

Trec pe la tine odata si ne uitam sa vedem ce si cum.

Link către comentariu

Eu nu am pe spate , acolo nu stiu daca se poate pune , ai incercat ? ma gandesc ca rotita de acolo nu este la fel o sa ma uit maine.

Bafta!

Link către comentariu

Hmmm, nici eu nu am si am uitat ca am grile si acolo. Ma uit si eu azi si daca se poate, bag si acolo. Sa vad de inde ma alimentez acolo.

Link către comentariu

Acolo e doar una singura, e prevazuta si aia cu locas de leduri si de mufa, dar nu stiu cabnd o sa ma bag si acolo.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

M-au lasat telescoapele de la haion. CAm repede.... Unele noi sunt vreo 250 lei bucata. Stiti mai ieftine si bune pe undeva?

Ale mele sunt de 405N, ma gandesc sa le pun pe cele de RS, stiti de cat sunt alea?

LE Am gasit, sunt de 440N, or fi prea tari, inseamna o forta de 70N in plus, adica cam 7KG, nu mi se par prea tari.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu

Cristi, gasesti mai ieftine - sunt unele unguresti foarte bune (nu-mi aduc aminte exact demunirea, dar aveau la Alex-volksparts). Eu mi-am schimbat la Passat si nu am avut ce sa le reprosez pana acum.

Link către comentariu

Poate e doar de la frig... sau curg?

Si daca tot umbli la ele, nu faci si un upgrade la asa ceva? :winter:

Link către comentariu

NU e de la frig, au inceput sa curga, o sa pun maine niste poze.

Acel upgrade merge doar la combi.

Ce marca erau alea de la Alex?

Link către comentariu

Magnetti Marelli stiu ca erau la un pret foarte bun, si aveau forta sa ridice haionul la Gof 5 doar din actionarea telecomenzii. In cazul de fata nu imi dau seama daca merg si la Octavia 2, dar merita intrebat.

Link către comentariu

Am comandat 2 originale de RS, au forta de 440N, cu reducere le-am luat la 170 lei bucata. maine sau miercuri o sa ajunga.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu

Au sosit telescoapele de RS, sunt de 460N. le-am montat, se ridica frumos pana sus portbagajul. La inchidere trebuie o forta un pic mai mare si trebuie impins pana mai jos sa se inchida. Deci, e OK. cele vechi , unul era curs, dar mai lucra si celalalt care arata bine, nu lucra deloc, nu opune deloc rezistenta in inchidere.

Link către comentariu

In 4 ani, ca mai sunt 3 luni si face 4 ani. Si da, il deschid cateodata si de 30 ori pe zi.

Link către comentariu

8000 de actionari, arata un calcul brut pe baza datelor tale.

Pentru un calcul de fiabilitate se considera 2-3 actionari pe zi, asta inseamna 7-8 ani, cred ca te-au tinut foarte bine avand in vedere conditiile impuse de tine.

Link către comentariu

Nu chiar in fiecare zi. Am zile , una la 3 zile, in care nu il deschid deloc, la fel si duminicile, asa ca nu tine calculul brut. Chestia e ca unul merge bine, unul e mort de tot.

Link către comentariu

Lucreaza foarte bine amortizoarele de RS pe normala, trebuie sa tragi un pic mai mult de portbagaj ca sa coboare.

Link către comentariu

Nu inteleg de ce sunt mai tari amortizoarele de haion la RS, in principiu este aceeasi masina. Sa fii multumit de ele!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!