Jump to content

Al Bundy's Car


Al Bundy

Postare recomandată

Am montat leduri la nr de inmatriculare, cu 3 led la fiecare, se vede frumos. A trebuit sa pun 2 anulatoare de eroare sa nu am martorul de bec ars in bord.

Link către comentariu

La sugestia ta,am luat pentru Polo-ul meu leduri de la colegul Turbocip si nu am avut nici o eroare,la Octavia de ce apare eroare si trebuie sa pui anulatoare ?

Link către comentariu

La sugestia ta,am luat pentru Polo-ul meu leduri de la colegul Turbocip si nu am avut nici o eroare,la Octavia de ce apare eroare si trebuie sa pui anulatoare ?

Pentru ca asa vrea ea. Si nici la G6 nu merg chiar daca asunt CanBUS.

O sa pun si ceva poze, azi nu am ca sunt la munca.

Link către comentariu

Carmina, nu ai vazut matura din portbagaj, cu care Cristi face curat in parcare zilnic ( glumesc!!! )....

Sper sa vad cum ai rezolvat cu prinderile din spate, sint curios ...

Inteleg din cele spuse de tine ca becurile de la numar sint supravegheate; dar cele de la pozitiile din spate sint si alea supravegheate ? - eu stiam ca numai semnalul si frina .

Link către comentariu

Toate becurile de pe masina sunt supravegheate, mai putin cele 2 de la pozitiile spate stg si dr, cele 4 mici, din stg si dr.

La ce prinderi te referi?

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu

Am pus doar partile de prindere in covorase. Inca nu le-am montat pe cele din mocheta din podea/. O sa fac poze si la alea.

Link către comentariu

Multumesc frumos.

O ,,aranjeaza".....mie imi place.

Lucian nu am vazut-o, dar stiu ca ii place ca la locul de munca sa fie curat....

,,In jurul masinii vezi ce curat e ?" asa a afirmat Cristian....cu sau fara matura eu am inteles ceva din afirmatia lui. :icon_thumleft:

Vezi ce lipitoare sunt Cristiane? :lol: si lingusitoare.... :lol:

Link către comentariu

Carmina,

eu il stiu pe Cristi de mult timp si-mi place de el ( sa nu va ginditi la prostii... )

Realitatea este ca face treburile calumea sau nu le face de loc si intr-adevar, cu exceptia portbagajului in care nu prea am vazut curat, masina arata impecabil.

In portbagaj are intotdeauna mai multe scule decit mine ....

Link către comentariu

Multumesc de aprecieri, Luciane. Sper ca nu esti invidios ca am mai multe scule in portbagaj decat tine, nu ? in portbagaj e cat de cat curat seara dupa ce termin lucrarile si dimineata inainte de a ma apuca de lucrari.

Salut Cristi,

Ai idee la ce foloseste codarea asta?

post-55089-0-74046000-1351675393_thumb.j

Sunt niste parametri presetati, gen senzibilitate microfon, volum la iesire, atenuare, etc.

La modulele mai vechi acestea se puteau seta din adaptari, dar la astea mai noi nu e cazul. Eu am testat cele 4 seturi de valori dar nu am vazut nicio schimbare si nici interlocutorul pe care il apelam nu a sesizat nimic.

Am profitat un pic de vremea de afra si am incaltat masina cu cauciucurile de iarna ce le aveam in garaj la un unchi din Cornetu. LA intoarcere am vazut ca bate un pic in volan, deci trebuie sa trec sa le echilibrez.

Aaa, si trebuie sa-mi iau 4 capace pe 15, astea care le am acum sunt praf, sunt de alea de 10 lei bucata din targ din Vitan. Duminica o sa dau o tura in targ, poate gasesc ceva SH ca lumea .

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu

Am mai cautat si eu ieri si am gasit ceva de pozitionarea microfonului. Intrebam pentru nici eu n-am sesizat diferente la schimbarea parametrului.

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

Link către comentariu

Ai dreptate Cristi, pe scule si pe programul asta din santier, ce toata vara nu am mai facut nimic la masina, ca nu am timp...

Link către comentariu

Prima O2FL cu 2 stopuri de ceata pe spate.

Nu e a mea, dupa ce am facut un retrofit de faruri adaptive si am schimbat centrala cu un de pe un superb s-a ajuns in situatia asta,

O foarte OK< doar ca nu stiu cum sa fac acum si la a mea.

post-1788-0-07972100-1352011576_thumb.jp

post-1788-0-33849000-1352011584_thumb.jp

Link către comentariu

E nebunie, e vai de mama celui care va veni in spatele masinii tale....va vorbi singur....cred ca si obiectivul aparatului foto l-ai nenorocit de la intensitatea luminii....ma refer la prima poza. :lol:

Daca cel care va fi in spatele masinii tale, daca va fi atras de ,,frumusetea" luminii, la primul semafor cand vei opri, sigur Octaviuta ta se va uni cu cealalta si vei avea o limuzina de aia care se prezinta ptr. nunti.... :lol:

Cum vrei tu....

Link către comentariu

Daca iau un stop spate de UK/US pot sa fac sa apara doua lumini la marsarier (implicit nici-un stop de ceata) ?

Link către comentariu

E nebunie, e vai de mama celui care va veni in spatele masinii tale....va vorbi singur....cred ca si obiectivul aparatului foto l-ai nenorocit de la intensitatea luminii....ma refer la prima poza. :lol:

Daca cel care va fi in spatele masinii tale, daca va fi atras de ,,frumusetea" luminii, la primul semafor cand vei opri, sigur Octaviuta ta se va uni cu cealalta si vei avea o limuzina de aia care se prezinta ptr. nunti.... :lol:

Cum vrei tu....

Daca citeai cu atentie vedeai ca pozele nu sunt de la masina mea, dar am spus ca vreau sa fac si la a mea dar nu am reusit pana acum. Acea codare a iesit din intamplare.

Se activeaza stopul de ceata de pe dreapta (UK) - cel putin asta am facut eu la octavia mea o2 '05

DAca citeai cu atentie discutiile de pe forum, vedeai ca la O2FL nu se stie cum se poate activa. Ce se vede in poze e o intamplare fericita. Siu nu se codeaza pe UK, ci exista byte care se bifeaza si apare al 2 lea stop de ceata, nu exista codare de UK.

Daca iau un stop spate de UK/US pot sa fac sa apara doua lumini la marsarier (implicit nici-un stop de ceata) ?

Cred ca nu.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!