Jump to content

Al Bundy's Car


Al Bundy

Postare recomandată

Te duci pe controlerul de usa dreapta si il codezi ca avand scaune cu memorie. Te duci pe modulul de confort si bifezi optiunea mirror down.

Bineinteles, inainte de astea verifici daca ai motorasul cu codul de mai sus si daca nu il ai il montezi pe masina.

Si apoi, vezi in manualul masinii cu se memoreaza pozitia la care vrei sa coboare cand dai cu spatele.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu

Salut!

Motorasul de aici merge pus pe Passat B6 pentru functia de mirror-down? O sa fac o intrebare la vanzator, poate mai are in stoc, daca este compatibil ...

Modificat de mars01
Link către comentariu

Multumesc! Ma inspiri la multe ... numai sa ma tina portofelu' pentru toate :lol:

Modificat de mars01
Link către comentariu

Pai stai putin.

Daca iau un motoras de 10-15 euro pe Ebay ar trebui sa mearga Mirror Down? (...in cazul in care calculatorul de usa suporta functia?)

LE: Terminatia trebuie sa fie C sau merg si altele?

Modificat de Rave
Link către comentariu

Doar terminatia C are functia de memorie. MAi trebuie trase inca 5 fire de la calc de usa pana in oglinda. Acum pe masina sunt 3 fire si oglinda cu memorie foloseste 8.

Eu nu prea am gasit la 10-15 euro pe ebay cu terminatia C.

Link către comentariu

Mda, erau B-uri cele pe care le-am vazut... Ma mai uit...!

Tu de unde ai comandat si cat a costat? Banuiesc ca trebuie schimbata si mufa, la cabluri te pricepi tu... :)

Link către comentariu

Ai idee ce part number are calculatorul de usa care suporta functia de mirror-down? Daca tot caut, macar sa le caut impreuna. Multumesc.

Modificat de mars01
Link către comentariu

NU stiu, dar te uiti sa vezi daca suport functia de scaune cu memorie.

Piesa a fost luata de la www.volkswagenparts.ro si mufa a fost una cu 10 pini din care s-au taiat 2, si a ramas cu 8, s-au conectat firele conform schemei si GATA.

De azi am pe masina oglinda dreapta (pasager) cu functia Mirror Down.

Link către comentariu

eu am avut calcultor care avea suport software (prime codarea, era GEN3-MAX) dar nu avea pinii la care sa conectez firele, lucru care l-am constatat numai dupa ce am tras firele si am inlocuit motorasul

drept consecinta a trebuit sa-l schimb

Modificat de Seb!
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am eroare de bec ars pe DRL-ul din dreapta. Becoledul merge la capacitate. Inseamna ca s-a dus rezistenta. ma uit maine.

Link către comentariu

Inca nu m-am uitat, mai am cateva zile si ma intorc, dar am ajuns la un numar frumos de KM,.:

post-1788-0-94261400-1345661883_thumb.jp

Link către comentariu

numar de km frumos si de asemenea consum :)

Haide sa te intorci cu bine !

Link către comentariu

Consumul a fost obtinut pe drumul dintre Cartisoara si Slanic prahova, mergand pe Cheia. poza a fost facuta imediat dupa iesirea din salina de la Slanic.

Link către comentariu

Mi-ar placea si mie chestia asta cu mirror down. Ai un pret estimativ pentru lucrare?

Ma gandeam..iarna nu e cam periculos? Cu toata gheata care se formeaza acolo si zapada...

Link către comentariu

Din cate am inteles eu, oglinda coboara doar daca joystick-ul e pus pe pozitia "Right". ;)

Link către comentariu

normal, trebuie sa ai si posibilitatea sa o dezactivezi. asa e si la bmw.

Link către comentariu

Vezi ce consum ai acolo ?

Ai mers "cumintel"

Nu e genul tau :P

Eu nu reusesc asa ceva nicicand :)

Link către comentariu

Mi-ar placea si mie chestia asta cu mirror down. Ai un pret estimativ pentru lucrare?

Ma gandeam..iarna nu e cam periculos? Cu toata gheata care se formeaza acolo si zapada...

Oglinda se regleaza in pozitia in care vrei tu doar daca bagi in R si daca joisticul este pus pe R.

Motorasul a costat 300 lei de pe www.volkswagenparts.ro. pret manopera ai pe PM.

Link către comentariu

Am eroare de bec ars pe DRL-ul din dreapta. Becoledul merge la capacitate. Inseamna ca s-a dus rezistenta. ma uit maine.

Rezistenta arsa. Acum caut de alea ceramice cu radiaotor propriu si o sa o montez pe interiorul barii, metalice unde nu ajunge apa.

Link către comentariu

Al, intrebare de novice : cum se memoreaza oglinda cat de jos sa coboare? Cat de inchisa sau deschisa sa ramana? Sau nu modifica deschiderea si coboara maxim jos unde se opreste? Tks!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!