Jump to content

Al Bundy's Car


Al Bundy

Postare recomandată

Azi am descoperit ca nu-mi mai merge priza de bricheta din portbagaj, maine sunt la munca dar sambata ma apuc si trag alt fir de la blocul de sigurante, cel tras initial era din vreo 4 bucati.

Link către comentariu

Pai cum ai facut de l-ai carpit in halul ala? :lol:

Link către comentariu

M-am chinuit ....

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu

Cristi, trebuie sa te aranjam cu niste cabluri ca nu se poate ca carpesti 4 fire asa! :))

Mi-a zis Soso ca v-ati intalnit in parcare la XXL si ca masina arata la fel de bine ca acum 3 ani cand ai lucrat la masina lui!

Asta e un lucru de apreciat. Keep up the good work!

Link către comentariu

Incerc sa o pastrez in cat mai bune conditii.

Maine ma apuc iar de desfacut, trag fir dintr-o bucata de 2.5 mm patrati si pun si mufa corespunzatoare in soclul de la bricheta.

Link către comentariu

Pai de ce va mirati ?! nu stiti vorba cu cismarul si ghetele.... a facut si omu' ceva provizoriu, de care a uitat si a ramas asa, citi ani Cristi ?!

Link către comentariu
Mihai.Nechifor

Intotdeauna meseriasul isi face timp ultima data pentru el, dar si cand isi face iese mai bine decat in fabrica

Link către comentariu

Am si eu o intrebare, de ce masina ta, are tobe asa subtiri, ca de 1.9, nu ar trebui sa fie mai groase si drepte pentru 2.0 170 cai?

Link către comentariu
micuzzu_marius

vezi in prima pagina ca motorul initial a fost de 140 cp si acum are soft de 170, probabil de asta nu s tobele ca la cel de 170......ma gandesc

Link către comentariu

Nu de asta, si ala de 140, ar trebui sa aive, ma rog la Passat asa e, ala de 1.9 TDi are tobele mici si indoite

Link către comentariu

Raspund eu in locul lui Cristi, la modelul FL cu DPF este o singura teava, ce spui tu era valabil pt modelul vechi.

Link către comentariu

Am rezolvat-o. nu era de la fire. Firul ala inadit nu avea nimic dar tot l-am schimbat. Pinul pe care e masa la bricheta nu este lipit de bricheta, este tinut de polasticul din capatul brichetei si acesta isi facuse joc acolo.

Rezolvarea : bricheta mai are si un pin de iluminare care iese pe lateral, de acolo am lipit un fir gros pana pe carcasa soclului de bricheta si am mai tras si un fir de masa pana pe acest papuc.

Cu ocazia asta am mai montat o lampa suplimentara in portbagaj in stanga, urmeaza si in dreapta.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu

O poza cu ele noaptea ne-ar... lumina la capitolul "utilitate". :icon_geek:

Ledul nu e Superflux, nu?

Link către comentariu

nu sunt suficiente 2 lampi? musai 4? N-a fi lumina prea puternica, ma gandesc ca te-a deranja la ochi, si dupa ce inchizi portbagajul noaptea sa nu mai gasesti portiera, cel putin cateva secunde ..... :lol:

Faina masina ai Al, sa ai noroc de ea.

Link către comentariu

Multumesc , sper sa ma bucur de ea cat mai mult timp.

lumina de la lampile originale bate [pe orizontala, aste amontate de mine sunt orientate 45 grade in jos deci nu deranjeaza deloc.

NU sunt superflux, sunt leduri normale, 6 bucati montate pe o placa de textolit. LA octavia nu sunt suficiente cele 2 lampi deoarece sunt montate in extrema portbagajului, la intrare adica acolo unde mai e ceva lumina de afara.

O sa revin cu poze noaptea, dupa ce montez si cealalta l;ampa si cu becoledurile din ea.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu

Putin Offtopic : am mers anul trecut cu o2 dsg, nu mai retin ce motor avea , doar ca pe bord erau "doar" 390 000 km , masina arata si functiona impecabil , poate de vina pentru starea ei "perfecta" erau si drumurile din Cipru, unde mai pui ca era taxi .Concluzionand am vazut cum o masina intretinuta corect poate fi aproape noua chiar si dupa 400 000 km , felicitari skoda .

Link către comentariu

,,Multumesc"....no cuvantul asta ma incanta mai mult decat vipera aia de Octaviuta :lol:..... atata ai dat tu cu coatele in mine, o virgula de am gresit....m-ai ars, ma pot retrage linistita..... am inchis usa, sa nu uiti gazul deschis Al. :icon_cheesygrin:

Salutari sotiei tale, sa-i transmiti ca o roaga Carmen, sa nu te lase sa mai pui si alte leduri prin portbagaj, ca n-are rost. :icon_cheesygrin:

Modificat de carmina
Link către comentariu

In dreapta pot sa pun? Ca tot am cumparat lampa...

Link către comentariu

Am montat si cealalta lampa. O sa fac ceva poze pe seara sau noaptea sa vedeti cum lumineaza.

Link către comentariu

Dupa cum se vede, cele care bat in ochi sunt tocmai cele de fabrica.

post-1788-0-76165900-1342589375_thumb.jp

post-1788-0-36671400-1342589377_thumb.jp

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!