Jump to content

Al Bundy's Car


Al Bundy

Postare recomandată

Sunt laudabile eforturile (munca, cheltuiala, studiu) de a imbunatati optica interioara pe timp de noapte. Felicitarile mele. Si mie imi plac foarte mult lucrurile acestea.

Singura intrebare pe care mi-o pun este : de ce ai luat Octavia Business 2.0 tdi dsg la 24500 EUR cand la banii astia puteai sa iei Superb 2 la 24223 EUR cu acelasi motor si cutie dar aveai tot ce te stradui sa imbunatatesti standard (ma refer la: lumina ambientala+butoane plafoniera iluminate, lumini la picioare, lumini la rotitele de reglare aer fata si spate, clante iluminate + scaun electric cu memorie + oglinda dr cu memorie care se inclina la marsarier + twindoor care se deschide din telecomanda + amortizor la capota motor etc)

Cumva din cauza dimensiunilor?

Modificat de nsm
Link către comentariu

Sunt laudabile eforturile (munca, cheltuiala, studiu) de a imbunatati optica interioara pe timp de noapte. Felicitarile mele. Si mie imi plac foarte mult lucrurile acestea.

Singura intrebare pe care mi-o pun este : de ce ai luat Octavia Business 2.0 tdi dsg la 24500 EUR cand la banii astia puteai sa iei Superb 2 la 24223 EUR cu acelasi motor si cutie

Superbul 2 a aparut odata cu Octavia 2 FL si nicidecum nu era la acelasi pret, nasul meu are Sup2 si are in plus fata de mine:

NAVigatie, soundsistem, senzori parcare fata si park asist, dar masina a costat 33000 euro, deci vreo 7000e in plus.

si daca le avea de-a gata ce mai mesterea la ea? era plictisitor :))

Asa e.

Salut, daca ai probleme cu motorina incearca evo de la moll

Noo, merg cu rompetrol de prin 2006 si nu m-a dezamagit.

Link către comentariu

De la superb as vrea doar farurile si capota . Arat bine .

In rest , e prea mare.

Link către comentariu

Depinde si cui ii place Superb 2... eu unul nu as lua asa ceva nici gratis ;)

Eu zic ca ai lua-o.. ;)

Link către comentariu

f frumos superb 2 din fata dar din spate nu e reusit deloc si pare alungita, intinsa cand te uiti din lateral, in schhimb interiorul e lux(parerea mea)

si de luat gratis as lua o cu ochii inchisi :lol:

Link către comentariu

Ca si o paranteza,sper ca Al sa nu se supere...ati vazut Superb cu stoporile pe led? Eu zic ca e mai mult decat frumoasa si din spate..

Link către comentariu

DE ce sa ma supar?

Nu le-am vazut inca. Am vazut pe cele de la octavia si nu-mi plac.

Link către comentariu

Sunt misto stopurile pe LED la Superb dar cam scumpe... Parca erau 385 EUR setul de 4.

La Octavia sunt 260 EUR dar nu sunt fantastice.

post-11675-0-17575000-1328863704_thumb.j

post-11675-0-88420400-1328863713_thumb.j

Modificat de nsm
Link către comentariu

Yummy... Mi-ar placea si mie ... Intamplator Superbul meu e aceeasi culoare ca in poza de mai sus :) Mi-am facut o idee cum ar arata cu...

Link către comentariu

Azi am montat lanturile pe masina sa pot sa ajung pe stradutele mici. A trebuit sa merg la soacra-mea ca ala mic e la ea..

Link către comentariu

poti deteriora si cauciucurile daca mergi pe teren fara zapada cu ele plus ca le poti rupe(lanturile), e indicat sa fie folosite numai cand e zapada groasa

Link către comentariu

lanturile fac rau dar e un compromis intre a patina pe loc sau a ajunge la destinatie.

si eu le-am folosit azi,pt prima data!

Link către comentariu

:icon_thumleft: cand e nevoie sigur mai ales la cat e de groasa zapada acum nu ai probleme

Link către comentariu

LA cat de mare a fost zapada ieri pe strazi nu au produs stricaciuni, plus ca dupa ce le montezi, mergi un pic cu ele si le mai strangi odata sa stea fixe pe roata. Azi le dau jos, ca strazile principale sunt dezapezite. Sper sa le mai am, ca nu am coborat inca la masina...

Link către comentariu

Daca ai modelul ala romb, nu le pot fura. Si eu le-am pus tot ieri, dar mai merg cu ele macar o zi-doua. La ploiesti nu au deszapezit decat strazile principale..si nici alea toate. Apropo, nu ai incercat niste sosete din alea pentru masina?

Link către comentariu

DA, modelul romb il am si stiu ca e greu de dat jos de pe masina fara sa o ridici pe cric sau sa o misti. Nu am incercat alte solutii, lanturile le aveam de prin 2004 cand aveam cealalta masina si in prima iarna nu mi-am permis cauciucuri de iarna.

Link către comentariu

In Bucuresti eu nu simt nevoia de lanturi avand cauciucuri de iarna ptr ca nu sunt diferente mari de nivel iar pe unde sunt, au fost dezapezite primele.

Sau poate pe la tine pe stradute o fi mai rau...

Daca aveam Mercedes automat clar imi trebuiau.

Link către comentariu

La cata gheata este sub zapada pe stradutele laturalnice din Bucuresti nu cred ca te poti descurca doar cu cauciucurile de iarna.

Merg zilnic 50-60 de km prin Bucuresti si e groaznic pe stradute. Pe strazile principale e parfum.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!