Jump to content

Al Bundy's Car


Al Bundy

Postare recomandată

Sincer sa fiu,mai bine amani lucrarea si faci treaba cand esti puternic,,pe bani,, :lol: .Am vazut ca partea electronica e prinsa de plafoniera prin lipirea la cald(in sensul ca s-au lasat pini de plastic care au fost topiti la cald de partea electrica).La O2 plafoniera e identica ca la G4?,La colegul meu de job la O2 facelift asa am vazut ca e.

Link către comentariu

DA, treaba cu lipiturile de plastic topit am vazut-o si eu, si de aia intrebam daca se poate desface. LA O2 plafoniera e identica cu G4.

@Rave: ambele sunt OEM, doar ca una e de passat w8 si trebuie sa schimb ledurile de la iluminarea butoanelor din rosu in verde si cealalta e OEM de superb.

LE.Cred ca merg pe Superb. Imi fac un cadou de Craciun.

Link către comentariu

Ma refeream la DIY. Daca tu crezi ca merita deranjul modific-o pe cea de Passat. Mie nu mi se pare atat de mare diferenta de bani cat sa se merite. Oricare ar fi, fa-o!

E o modificare atat de simpla dar atat de efect. La fiecare drum lung o sa-ti multumesti :)

Link către comentariu

Stiu, am condus superb cu acea plafoniera si era linistitoare acea lumina ambientala.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu

felicitari man pentru lumina din "cutiutza". ce am remarcat e ca ai folosit tot batranul switch :lol: :lol: :lol: .vag-urile astea iubesc switch-urile

Link către comentariu

PAi nu aveam altceva la indemana si oricum sunt bune astea.

Mai vreau sa-i pun lumina in jurul brichetei, dat tot verde, si nu stiu ce se potriveste.

Link către comentariu

Ansamblul de superb nu merge?E in jur de 20 euro toata treaba..portbricheta luminata,bricheta..Sunt 3 coduri,asta e partea proasta.ETKA SUP 2005(5) 9 19 919-70

Link către comentariu

1E0919341B asta s-a pus pe octavia 1 si cred ca merge si pe 2. Azi desfac pe la bricheta sa vad cum e pe acolo.

Link către comentariu

Iti urmaresc cu mare interes topicul si implicit modificarile facute... Frumoasa tare masina. Acum sper sa pui poze si cat mai multe detalii cu plafoniera si bricheta... ma bate gandul sa incerc si eu :D

Link către comentariu

Multumesc de aprecieri. Azi am desfacut bricheta si nu mai seamana cu cele mai vechi, adica nu mai este acea mufa cu 3 pini, unul de iluminare, e doar cu 2 pini , plus si masa si mi se pare ca e mai scurta decat cea mai veche. oricum, am crapat plasticul negru existent acxum in jurul brichetei, asa ca trebuie sa cumpar chestia asta, ved eu cum fac si cu alimentarea de iluminare.

Cu plafoniera m-am hotarat: o comand pe aia de skoda superb.

post-1788-0-73714700-1323889936_thumb.jp

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu

Pentru a o monta pe cea de superb trebuie schimbata mufa si pinii de la asta de pe masina si se mai trage un fir pentru alimentarea ledurilor ambientale.

Link către comentariu

La cele pre-facelift e mai complicat sau e la fel ca la a ta? Pentru ca am retinut dintr-o discutie anterioara ca difera centralele electrice( a mea e din 2008).

Link către comentariu

Tu nu poti sa depinezi mufa de pe masina si sa bagi pinii in mufa(doar teaca..) de W8?Nu sunt aceasi pini?Eu m-am gandit la treaba asta dar..daca nu am avut depinator.

Link către comentariu

PAi nu prea merge, in mufa cu 3 pini sunt 000979021 si in mufa cu 6 pini sunt 000979019 sau 000979131.

E la fel si la cele pre FL, nu are legatura cu centrala electrica.

Link către comentariu

Azi m-am apucat de iluminarea brichetei, dar nu am avut timp sa termin. E ok ceea ce am cumparat. Revin maine cu poze.

Link către comentariu

Azi mi-am schimbat lamelele de la stergatoarele fata, doar partea de cauciuc, 22 lei bucata, decu cu 44 lei am 2 stergatoare noi.

Am vrut ca una din lamelele din fata sa le folosesc pentru spate, dar e mai ingusta si nu sta OK, asa ca am cumparat si un stergator pe spate 41 lei.

LE Vreau mirror down, o sa comand cat de curand motorasul,.

Salut!

Imi spui si mie cum se inlocuieste doar partea de cauciuc de la stergatoarele fata?

Intre timp am gasit postat filmuletul:

Asa ai procedat si tu?

Mersi

Modificat de RaulE
Link către comentariu

Bricheta iluminata. Acum astept plafoniera w8 de Superb.

post-1788-0-88747700-1324236274_thumb.jp

post-1788-0-86983700-1324236281_thumb.jp

post-1788-0-00037300-1324236330_thumb.jp

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!