Jump to content

Al Bundy's Car


Al Bundy

Postare recomandată

pai...voi vreti sa coborati oglinda stanga?

mi se pare mai util la parcari sa coboare cea din dreapta,sa vezi mai bine coltul masinii,bordura

Link către comentariu

Am inteles, dar din ce am vazut in filmulet trebuie si butonul de comanda al oglinzilor sa aiba o pozitie speciala.... si un motoras cu limitatori de cursa sau senzori de pozitie credeti ca intra in locul unde noi avem motoras simplu ?!

Astea sint primele intrebari care imi vin in minte ... nu putem vedea la vre-un coleg oglinzi care coboara la mers inapoi ?

Link către comentariu

Nu trebuie buton cu pozitie speciala, si DA, motorasul pe care il cautam noi se potriveste in locul celui existent.

Link către comentariu

Am fost la pbn si am intrebat de motoras...pt o reducere de 12%,ne trebuie vin de passat 2003...parerea mea este ca deja 329 ron e mai mult decat ok,fata de pbn...sau mai sapam pe ebay.

Brgds

Link către comentariu

Deci sa inteleg ca motorasul il pot pune si pe oglinda la Golf5 din 2004? Si inca o intrebare de sezon: ce se intampla iarna cand datorita apei mai ingheata oglinda in carcasa?

Link către comentariu

Motorasul se potriveste pe aproape orice. Si nu o sa ai niciun fel de probleme cu el. Am trecut prin 3 ierni cu Seat-ul si nu am avut nicio problema. Cam scump la PBN...

Link către comentariu

Orice oglinda electrica cel putin la MK4 si din cate stiu si la MK5, are incalzire. Eu zic ca merge la Golf 5 daca pe Passat B6 (anumita echipare si optiuni) vine din fabrica ...

PS: utila treaba, am folosit-o si eu

Link către comentariu

Pe Golf 4 si implicit Seat-ul pe care l-am avut inainte mergea activata doar daca aveai scaune cu memorii. Pe Golf 5, la fel ca la Golf 6, cred ca merge si fara. Dar asta trebuie sa o confirme Al. Si dupa cativa ani de folosit oglinda zilnic sa parchez ma mai tezesc parcand la jumatate de metru de bordura de frica sa nu zgarai jantele(ma rog, capacele deocamdata...)

Link către comentariu

Codarea pentru mirror down trebuie sa o suporte calc de usa, doar el vorbeste cu oglinda, asa ca , trebuie sa va uitati cu VCDS pe usa pasager sa vedeti daca suporta codarea seat memory installed.

Link către comentariu

Am doua preturi de 350 lei,de la reselleri de pe forum...credeti ca putem mai bine?

Brgds

Link către comentariu

Eu am gasit la 329 lei. Ce facem? Trebuie sa mai gasim si mufele aferente, nu sunt facute de VAG.

Link către comentariu

Azi ma "jucam" pe modulele de pe masina si la ABS am gasit optiunea Disk Brake wiping , care se refera la faptul, ca pe ploaie, ABS apropie placutele de frana de disc sa le usuce. Aceasta se face daca stergatoarele merg mai mult de 10 secunde.

Link către comentariu

Am vazut optiunea asta la mercedes ... nu stiu detalii , dar asa cum era acolo era o treaba faina !

Link către comentariu

Azi mi s-a aprins avertizare TPM in bord. Ce sa vezi, roata dezumflata stanga spate.

Link către comentariu

functioneaza de la o anumita viteza?

daca e legat de abs presupun ca functioneaza doar in miscare...

Link către comentariu

PAi mi s-a aprins pe la 40kmh, cu ceva timp inainte mesesem cu xxx kmh si nu se aprinsese, deci nu are treaba cu viteza. Intr-adevar nu functioneaza daca doar stai pe loc.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu

Azi am montat jantele pe 15 cu cauciucurile de iarna folosite si in 2009 si 2010, am vazut ca a scazut consumul, dar azi a fost mai liber in oras.

Cred ca am bagat ca,m multa presiune in cauciucuri, manometrul meu arata 2 bari dar cred ca am 2.3 Trebuie sa caut unul mai bun sa refac presiunea.

Link către comentariu

daca rotile erau mai mari, viteza si implicit distanta vor fi calculate eronat. deci practic nu scade consumul.

parerea mea...

Modificat de anged
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!