Jump to content

Al Bundy's Car


Al Bundy

Postare recomandată

Imi poti spune si mie ce presupune activarea/montarea acestui sistem pe masina?si cost?

Brgds

Link către comentariu

Sistemul acesta lucreaza pe baza informatiei venita de la senzorii de ABS. Cand una din roti e desumflata se invartre mai repede si sistemul sesizeaza acest lucru si aprinde un martor in bord.

Butonul, mufa, pinii din mufa de la buton si cei de la ABS au costat vreo 140 lei, activarea si tragerea firelor gratis pentru mine, ca nu era sa ma platesc singur ....

Manopera pentru altii .... depinde cine intreaba.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu

Lista de piese pentru Golful meu? Si o sa vin odata sa montam si asta si senzorul de lichid si cred ca si tempomatul.

Link către comentariu

Buton TPM 1K0927121B REH

Mufa buton TPM 4D0971636B

Pini mufa 2 buc 000979009EA

Pin mufa ABS 000979025

Astea sunt pentru golf.

Link către comentariu

Ma mananca undeva sa fac mirror down .Cred ca o sa ma apuc sa trag firele dintre oglinda si calc de usa. Doar ca motorasul e destul de scumput, vreo 350 lei.

Link către comentariu

chiar e nevoie la oglindoacele alea mari de O2?

La O1 sunt mult mai mici si nu simt nevoia de a vedea mai mult in partea de jos,ridic putin capul si e suficient.

Link către comentariu

DA, e vorba de a cobora oglinda cand bagi in R.

Kirkus: nu stiu, intreb ?

Link către comentariu

Intreb, dar unde ? Ca la reprezentanta nu fac reduceri.

Kirkus, pe ebay nu gasesti nimic?

Link către comentariu

Super tare ideea cu mirror down, noi cu octavia 2 prefacelift avem nevoie si mai mare de aceasta functie decat voi cu FL :) bafta la modificari!

Link către comentariu

Fac si la reprezentanta reduceri. Secretul e sa comanzi piesele cu un VIN de g4 sau similar ca an. O sa intreb maine la pbn :D

Link către comentariu

Merci, stiam si eu, dar nu cred ca s-a montat pe G4 acel motoras. Hai ca verific.

Oricum, nu vine ca piesa separata daca o caut in sectiunea octavia, trebuie cautata la golf.

3D0959578C asta e codul, in etka spune ca s-au montat cel mai devreme in 2003 pe pasat si pe tuareg.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu

Pana acum am primit asa:

***************

348 oem ron bucata

*sau*

338 oem ron bucata la achizitionarea a 3 bucati.

si

3D0959578C-329 ron in 5 zile

plata integrala avans

MAi cautam, nu ?

Link către comentariu

Pe google cautam si eu, dar pe ebay la cautare directa nu returneaza nimic.

Link către comentariu

Daca e acelasi motor de pe Passat-ul 2003 eu zic sa facem un topic separat, poate vor mai multi. Poate la un nr mai mare avem reducere mai mare.

Link către comentariu

Cristi, am inteles eu gresit sau nu am inteles nimic ? pentru a cobori oglinzile la mers inapoi de ce e nevoie de un motoras ? si unde se pune daca el e unul singur , iar oglinzile sint doua ?! te intreb ca sa vad daca eu cu octavia mea ma pot baga la asa ceva ...

Link către comentariu

Nu stiu .....

Pentru a cobora oglinda stanga (si doar aia) la mersul inapoi e nevoie de alt motoras de reglaj oglina, unul care sa aiba niste potentiometre in el, ca sa stie calc de usa cat sa coboare oglinga, in functie de cat ai reglat-o tu.

Motorasul respectiv are mufa cu 8 pini si cel care e pe masina ta acum are doar 3.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!