Jump to content

Al Bundy's Car


Al Bundy

Postare recomandată

La o scula din asta m-am uitat si eu, desi sunt benzinar, numai ca pe taramuri straine ai nevoie de omologare sa-ti pui asa ceva. Cauza cica ar fi ca e o piesa care poate sa "zboare" in timpul mersului. M-a apucat rasul stiind sistemul de prindere dar astea-s legile :)

Link către comentariu

Sistemul de prindere se poate modifica, inlocuind acel surub de plastic si clema cu unele metalice. 

Link către comentariu

LA cat am mers azi, adica 4-5km, inca nu am vazut vreo schimbare.

MAine vad ce si cum, ca ma duc la munca.

Link către comentariu

Acum ma uitam pe un site maxy tuning si vad ca au masca si pentru grila de jos. Cred ca o iau si pe aia. NU am vazut cand am luat-o pe cea de sus, ca o luam.

Link către comentariu

Stiu ca exista si masca din aia, dar daca o pui si pe aia nu e periculos ca se supraincalzeste motorul? Pe drum scurt e rentabil dar daca o lasi masca montata la drum lung risti sa se incalzeasca tare. Nu stiu ce vreme e la voi acum acolo, aici e cam cald, iarna asta abia am vazut un minus 3 grade 2 nopti, restul a fost peste 0.

Link către comentariu

F bine, sa le poarte cu  "placere ". P.s. Ai citit msajul pe care ti l-am trimis pe PM?

 

Merci

Link către comentariu
  • 3 months later...

Sa mai stergem praful pe aici, masina a primit o curatare a turbinei si schimbarea actuatorului vacuumatic si un reglaj al geometriei directiei. Au revenit toti calutii.

Link către comentariu
  • 2 months later...

A venit vremea schimbarii discurilor de farana si a placutelor pentru spate, am ales ca pe fata ATE POWER DISC si placute ATE ceramic.

Link către comentariu

Asteptam impresii dupa ce le testezi. Pana acum ai avut oe?

Link către comentariu

Pe discurile originale placutele astea mai scartaiau la frane usoare la viteze mici. In rest eu nu am simtit diferente fata de cele originale. Oricum, buna alegere! :) 

Link către comentariu

PE spate pana acum au fpst discurile OE ale masinii, cu care a venit din fabrica.

Pe fata, am mai spus, am power disc si placute ceramice, franeaza mult mai bine masina, putin deranjant este zgomotul produs la viteze de 120-130kmh la o franare mai brusca , pana pe la 80-90 kmh, in rest nu am ce sa le reprosez.

Link către comentariu

Cristi ce actuator ai pus ? Ai gasit original ? Doar ai curatat turbina, sau ai si schimbat piesele din ea ?

Link către comentariu
în urmă cu 2 ore, Al Bundy a scris:

da, un huruit.

Acelasi huruit l-am auzit si la un ARL cu ATE Powerdisc... Nu stiu ce placute avea, dar tipul era destul de suparat pe chestia asta... Or fi placutele probabil, sau o combinatie nefericita  intre discuri/placute.

Link către comentariu

ate am si eu pe golf si la franari la viteze mari huruie oleaca. fata de bora, care cu nonameuri si placute textar este foarte silentioasa pe franare. poate "asa face toate" ....

Link către comentariu

Huruitul vine de la santurile de pe discuri si este normal. Fix din cauza asta e de preferat sa ramai pe discuri oem la o masina normala, de familie. Dar nu e un capat de lume...

Link către comentariu

placutele si discurile astea sportive de la ATE se incarca destul de rau cu praful de la placute si la un moment dat va vibra volanul. Rezolvarea este curatarea la frane puternice.

eu am renuntat la ele.

Link către comentariu
  • 7 months later...

Eu merg in continuare pe power disc si pkacute ceramice. 

Am trecut la anvelopele de vara, am luat 4 Hankook Ventus Prime k125. Pana acum par ok. 

Link către comentariu
On 27.01.2018 at 21:35, Al Bundy a scris:

Acum ma uitam pe un site maxy tuning si vad ca au masca si pentru grila de jos. Cred ca o iau si pe aia. NU am vazut cand am luat-o pe cea de sus, ca o luam.

Am luat si eu anul trecut in toamna grila de jos pentru Skoda mea. Nu am avut probleme de supraincalzire si am mers pe distante de cel putin 125 km cu amandoua montate. :)

20384542_46517057_10204937857562543_5793436069374459904_n1.thumb.jpg.627e0641d8c44388667f3351e8636661.jpg

Modificat de Pompiliu92
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!