Jump to content

Al Bundy's Car


Al Bundy

Postare recomandată

Foarte frumoasa masina.Daca la O2 fara facelift ii statea foarte bine vopsita argintiu briliant sau diamant cred ca la O2 FL culoarea bej capucino i se potriveste cel mai bine, parca mai ascunde din prelungirea neplacuta a farurilor. Este singurul lucru care nu-mi place si nici nu cred ca se potriveste la O2 FL dar obisnuinta e a doua natura, in rest no comment.

Am o intrebare: daca se alege "scaun pentru sofer cu reglare electrica" atunci oglinzile sunt prevazute cu inclinare automata pentru mersul inapoi?

Daca poti, pune totusi niste poze cu interiorul, sunt curios cum arata aceasta combinatie textil-piele.

In legatura cu ceea ce spunea rex cu privire la folie si cu raspunsul dat de tine cred ca rezolvarea ar fi fost prin eventuala posibilitate de a se putea comanda optiunea SunSet. Nu am inteles si chiar nu gasesc nici o explicatie de ce optiunea SunSet se poate comanda doar la combi.

Modificat de Antoniadis
Link către comentariu

Piele e doar pe volan schimbator si frana de mana, in rest e textil.

Farurile nu-mi plac nici mie, le vroiam pe cele de la Superb.

Pe langa scaune cu memorie trebuie si Oglinzi laterale electrice cu efect automat anti-orbire si memorie.

Promit ca-mi fac timp sa fac poze cu interiorul.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Revin cu cateva poze din interior. Dar au fost facute cand masina nu era curata.

post-1788-1255281453_thumb.jpg

post-1788-1255281462_thumb.jpg

post-1788-1255281471_thumb.jpg

post-1788-1255281481_thumb.jpg

post-1788-1255281489_thumb.jpg

post-1788-1255281497_thumb.jpg

post-1788-1255281506_thumb.jpg

post-1788-1255281514_thumb.jpg

post-1788-1255281522_thumb.jpg

post-1788-1255281453_thumb.jpg

post-1788-1255281462_thumb.jpg

post-1788-1255281471_thumb.jpg

post-1788-1255281481_thumb.jpg

post-1788-1255281489_thumb.jpg

post-1788-1255281497_thumb.jpg

post-1788-1255281506_thumb.jpg

post-1788-1255281514_thumb.jpg

post-1788-1255281522_thumb.jpg

Link către comentariu

Acum le dau si eu dreptate colegilor in privinta "nucai" de la schimbator :blah:

Hidoasa nene... e singurul lucru care strica tot :P

Nu stiu daca esti adeptul modificarilor, dar nu mai bine ai "imprumuta" nuca schimbatorului de pe Passat B6 DSG ?! :D

In rest, sa ai partea de ea, cat mai multi km fara incidente la volanu' ei :scratch:

:D safe

Link către comentariu

Multumesc de aprecieri.

NU ma deranjeaza deloc nuca schimbatorului, nu mi se pare urata. Nu modific nimic prea curand la ea.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Sunt in cautare de oglinzi laterale electrocromatice ieftine. DAca stie cineva pe undeva ... ca m-am saturat de Matizuri si alte xenoane chinezesti care imi stau in spate si bat in ochii mei aia frumosi.

Link către comentariu

Frumoasa masina, pacat ca ma grabeam asa tare atunci ca am si uitat sa ma uit la ea de aproape :)

Link către comentariu

Cristi sunt foarte scumpe oglinzile heliomate. In cazul in care ti le suporta masina si nu trebuie sa mai iei si alte calculatoare de usi o sa ajungi pe undeva pe la 2500 lei (doar sticlele). Asa mi-a zis un mecanic de la Brady cand mi le-au furat mie.

The next best thing sunt cele cu tenta albastruie asa cum le are RS-ul. Astea sunt ~1000 lei. Presupun ca si la FL sunt albastrui.

Link către comentariu

Nu calculatoarele de usi sunt problema, oglinzile sunt comandate de cea interioara, oricum calc de usi sunt Full, deoarece e un elegance cu 17 dotari optionale. DAr in nici un caz nu dau 2500 de lei pe sticle.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am vazut pozele si te felicit pt. alegere. Iti doresc sa le stapanesti sanatos pe amandoua, iar mostenitorul sa iti poarte numele cu cinste mai departe, inclusiv pe forum, cine stie? Am tatonat o Skoda in aceasta iarna, O2 facelift nu era inca disponibila, m-ar fi tentat un Superb. Am configurat unul 2 tdi 170 cp, 4x4, dotari similare, fara dsg. Pret final 25700, cu discount de ruda. Culoarea aceeasi, degeaba, arata beton. Am ajuns la G6 din cauza dimensiunilor, un Superb nu incapea in garaj, lipseau vreo 10 cm. Motivatie puerila, dar asta e. Cat despre dsg, face toti banii, o am pe Golf. Oglinzile exterioare nu au sistem antiorbire, doar cea din interior, ar fi util, conduc noaptea destul de mult. Mai degraba mi-ar prinde bine sa fie reglabile electric, asta in conditiile in care garajul subsemnatului are fix cu 15 cm peste latimea masinii cu oglinzile nerabatate. Fiecare cu fixul lui, toate cele bune.

Link către comentariu

Masina perfecta! Raport Putere / Consum foarte bun, dotari de vis, calitatea fabricatiei foarte buna, un pret real si echilibrat. Ce altceva mai vreti?

Link către comentariu

De astea da, sa avem pe unde merge, ca sufera saraca de la gropile patriei. Acum mai putin ca e cu cauciucuri pe 15 de iarna, dar la primavara?

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Ca nivel de echipare este un Elegance ( Business ) cu 17 dotari optionale:

Acum are 18 dotari: oglinzi exterioare cu efect antiorbire.

Link către comentariu

Poze la ce? Am schimbat sticlele de la oglinzi si am tras fire la ele. Firele erau trase de la oglinda interioara pana in mufa de la stalpi (stanga si dreapta) . A fost nevoie de fire si pinii aferenti si mufele de la oglinzi. Au trebuit date fetele de usa jos si carcasele de la oglinzi. Am avut pe cineva care a plecat in Germania sa-si caute o masina. Si in cautari a ajuns si la dezmembrari. Si a gasit o masina lovita , el spune ca era un Audi tip nou, cu oglinzi antiorbire, de la care le-a luat cu 150 E ambele. LA mine au ajuns cun 800 lei. Asta era luna trecuta, abia zilele astea am avut timp si am gasit si mufele necesare pentru conectica.

Si cam asta e pretul si pe e-bay: http://cgi.ebay.co.uk/Genuine-AUDI-A3-A4-A...#ht_6935wt_1026

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu

Vroiam sa vad cat de tare se innegresc cand au o lumina puternica in spate..dar nevermind.Sa le folosesti cu placere!

Link către comentariu

Multumesc.

Se innegresc la fel ca cea interioara. Acum trebuie sa le inscriptionez, poate asa scad sansele sa raman fara ele. :rolleyes:

Mai ieftin de 89 lei ambele stiti pe undeva?

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
  • 1 month later...
Multumesc.

Se innegresc la fel ca cea interioara. Acum trebuie sa le inscriptionez, poate asa scad sansele sa raman fara ele. :salut:

Mai ieftin de 89 lei ambele stiti pe undeva?

Felicitari. Si mie mi s-a parut o dotare necesara.

Re - sablare - eu m-as mai gandi. Sunt prea frumoase ca sa le strici. Plus ca e o sticla subtire deasupra elementului electrocromatic si daca se sparge... In ultimul rand, ce-am vazut eu era grosier.

Interesant ca si tu le-ai tras tot direct din usa. Si eu plecasem pe cai mari sa le trag prin controllerele de usa, dar mi-a fost lene.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!