Jump to content

Belgrad


psebi
 Share

Postare recomandată

As vrea sa ajung intr-un weekend de pe la inceputul lui octombrie in Belgrad si nu stiu mare lucru despre acest oras.

Daca a fost cineva, il invit sa povesteasca daca merita si ce ar fi de vizitat prin el (stiu ca se unesc Dunarea si Sava).

Nu sunt prea multi km de la granita pana acolo, dar cum este in Serbia? Trebuie sa imi cumpar vreo vigneta? Este sigur cu masina pe acolo, ar trebui sa fiu antent la anumite lucruri?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am fost in Belgrad, dar am fost in Serbia de mai multe ori. Nu ai nevoie de vigneta, daca cumva vei merge pe autostrada vei plati autostrada la punctele de taxare. E "safe" in Serbia, nu iti face griji, din unele puncte de vedere sunt peste noi. Singurul lucru de care trebuie sa tii cont, sunt limitarile de viteza. Sa le respecti cu sfintenie ca altfel poate iei vreun radar. De la granita Moravita mai sunt aproximativ 100 km pana in Belgrad.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E plin de radare in satele dintre granita si Pancevo, primul oras inainte de Belgrad. Grija mare, eu am luat 2 noaptea, dar s-a rezolvat omeneste (##########). Sa fii atent ca stau cu radarul si intre localitati, pe camp. In rest, Belgradul e foarte frumos, dar sa nu pleci de acasa fara navigatie cumva, ca nu mai gasesti iesirea din oras...lipsa aproape totala de indicatoare rutiere.

Modificat de Roger
Nu sunt acceptate discutiile explicite privind orice tip de activitate ilegala sau imorala
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Belgradul nu mai e ce a fost, in sensul ca e destul de murdar, iar sirbii nu o duc deloc bine-saracie, preturi mari.Daca ajungi acolo, sa vezi neaparat cetatea lor veche_Kale-Megdan ,sper ca am scris corect.E situata chiar la varsarea Savei in Dunare,o priveliste superba.In rest pe mine nu prea m-a atras nimic. In afara faptului ca orasul e construit pe citeva coline,seamana izbitor cu Bucurestiul nostru interbelic! In Serbia sa fi atent la viteza si la radarele lor. Au un gen de pistolete cu care stau ascunsi in boscheti si n-ai cum sa-i eviti! Drum bun!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Readuc la viata topic-ul pt ca am nevoie de ajutorul vostru, a celor care au mai fost prin Serbia, respectiv prin capitala lor Belgrad.

Ce ma intereseaza pe mine acum sunt cateva exemple de locatii (cazari) in care ati stat si ati fost multumiti + preturi

De asemenea, as aprecia daca ati mentiona daca hotelul/pensiunea respectiv(a) are sau nu parcare proprie. :cool:

Multumesc anticipat! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

daca te mai intereseaza , poti sa ma suni ; ai PM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!