Jump to content

Sfaturi pt achizitie Golf 4 / Bora


bazil
 Share

Postare recomandată

Salutare, am facut o vizita unei VW Borra din 2003. Masina arata bine interior/exterior, problema e ca e 16V la motor de 1.6 benzina, stiti cumva cat de "gurmand" este?

Link aici: http://www.ktlauto.autovit.ro/volkswagen-bora-C26416472.html

Omul cere 4400 pe ea, as putea sa mai negociez cu el la pret, dar nu stiu care ar fi pretul corect pt ea, ca sa stiu daca are rost s-o duc la tester+mecanic ca sa-mi fac o parere mai buna despre masina.

Ceva ponturi ar fi binevenite.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata fff bine, dute cu ea la un test drive, 4000 si dute la tester. Arata fain

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e 16V la motor de 1.6 benzina, stiti cumva cat de "gurmand" este?

6.5-7,5% exterior (depinde de stilul de mers si viteza) pana in 10% oras. eu la a mea (1.6 16V) bag doar benzina "superioara" pentru a scoate acest consum, cu asazisa benzina de 95 consumul creste cu cel putin 0.5%.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam putini kilometrii, aia sa nu te bazezi pe ei ca sunt masluiti cu siguranta. Ka-ul meu are 147000km din 2000...si vb aia a fost condus in Germania de o femeie, pe cand Bora poate a fost masina de familie...sa fi atent la ea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Km aia sigur sunt dati inapoi.Sincer nu as cumpara masina de la nici un parc/samsar.Mai bine cauta la privat.

Masina arata bine deoarece a trecut pe la spalatorie si aia scot 99% din pete (ca in reclame).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Subscriu celor de mai sus. Si eu am vazut masini la samsari ( parcuri auto ) arata super tare, se laudau ca merge excelent, functionare ireprosabila si la test drive troncanea, scartia din toate partile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la o adica ,daca il dovedesti ca are km masluit ti-o da la pretul corect.

nu de alta dar tocmai am auzit cum cineva cu interfata originala a mers cu un amic sa vada o masina si km respectivei masini erau scazuti cu 100mii dupa ce vinzatorul nu a avut nimic impotriva verificarii; acum vinzatorul a zis ca asa a luat-o de la nu stiu cine, sunat si facut scandal mai mult ca sigur de ochii clientului si apoi a inceput cu amenintari ca ce are el nu e ok samd.

cind i s-a zis ca e original si daca e il duce si la reprezentanta si la o adica mai baga pe fir si militia pentru inselaciune, s-a mai calmat si a vindut-o la pretul ce l-a oferit clientul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai da, da' cum faci asta? Ca la benzinare parca nu prea merg cititi kilometrii cu vag-com-ul. Te-apuci sa-i desfaci ECU-ul? :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam putini kilometrii, aia sa nu te bazezi pe ei ca sunt masluiti cu siguranta. Ka-ul meu are 147000km din 2000...si vb aia a fost condus in Germania de o femeie, pe cand Bora poate a fost masina de familie...sa fi atent la ea

Masina arata ca in poze, cel putin la exterior. Interiorul arata bine, curat si ingrijit. Nu am pus lupa sa vad daca mai are urme fine de zgarieturi sau uzura. Volanul, manelere de la usi, schimbatorul par ok, singurul minus ar fi ca este al unui samsar, deci trebuie sa fiu mai precaut. Deocamdata inca mai caut...preferabil ar fi sa iau de la un privat, macar stiu ca masina ar fi al lui si ca poate asa mai scap de unele "probleme" care ar putea aparea pe parcurs.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma rog, uitasem sa specific ca respectiva era diesel

totusi eu cred ca mai pot fi aflate si alte informatii referitoare la km real daca se pot converti anumite informatii...acolo unde exista.

Masina arata ca in poze, cel putin la exterior. Interiorul arata bine, curat si ingrijit. Nu am pus lupa sa vad daca mai are urme fine de zgarieturi sau uzura. Volanul, manelere de la usi, schimbatorul par ok, singurul minus ar fi ca este al unui samsar, deci trebuie sa fiu mai precaut.

INTOTDEAUNA MASINILE LOR ARATA PERFECT SI SINT IMPECABILE, DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE.

PS: tot ale lor au taxa de mediu mai mica, au mai multe optiuni, cum ar fi ca masina are Halogene

(deh, am mers in piata cu polonicul si am studiat ce vinde concurenta :)) )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pozele sunt editate. Nu merita 4400.

cum iti dai seama?

mie imi plac foarte mult insertiile cromate, pacat ca nu au si pe golf, iar despre culoare, daca ar fi sa aleg altceva decat am acum cu siguranta ar fi albastrul ala sau rave green.

Modificat de marius1982.11
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta la Anunturi sau pe la Prestari servicii. Asta e zona tehnica si-am cam vrea s-o pastram asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Pozele nu sunt editate (cum spunea cineva mai sus). Masina arata foarte bine si este posibil ca si km sa fie reali. Masina mea este din 2005 si are 110.000 km REALI. Care-i problema? De ce nu se poate si cu putini km??

Incearca sa iei pe cineva cu un VAG si vezi daca a umblat la km, injectoarele, turbina. Spre ex. la masina mea Bora ALH nu se poate umba la kilometraj ... am incercat cu VAGul chiar la Dragos Voinea.

Ce nu-mi place cand cumpar masini este motorul curatat ... asta poate ascunde multe ... pierderi de ulei, etc etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trimurile interioare au existat stock in varianta asta - aluminiu aparent? Nu cumva sunt cele "carbon" slefuite?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, vin stock pe R32, dar pe astea poate a existat si ca optiune pe cele "normale", de exemplu am vazut si pe golf si arata foarte bine.

la cum arata interiorul ala, nu par sa fie razuite.

Modificat de marius1982.11
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca au venit pe R32, si daca era golf nu ma mirau poate asa tare. Pe bora insa, ma mira...

Posibil sa fie optionale, si nu cele originale, razuite de vopsea, sa nu se vada uzura...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am Bora Combi cu pachet crom si manerele de la usi sunt tot cromate, de mare efect estetic si mai ales functional... Ma dispera acele manere roase la G4/Bora.

Mai are crom la scrumiera, sertarasul ala de pus paharele de deasupra CD-ului, rama la climatronic, cass, CD (chiar, cum de au pus si cass si CD pe aceiasi masina), ceasuri de bord, etc... si bineinteles bandourile exterioare si grila fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eh, roase sunt toate, depinde cum a avut grija de el proprietarul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Andysan..cu tot respectul...invata sa folosesti forumul...

Fiecare discutie trebuie tratata in topic-uri dedicate...si daca dai un search poate si gasesti raspunsurile...

Inteleg ca iti este mai comod sa intrebi aici ce culoare sa iti faci jantele...dar nu are nici o legatura cu scopul si titlul topicului...

In felul asta iese o ciorba aici si cineva care vrea sa citeasca ce masina sa isi ia...va sta foarte mult sa citeasca cu totul alte tampenii...in felul asta sunt 3 pagini on topic si 10 offtopic...si e pacat de el...

Sfatul meu este sa iti faci un tpoic al masinii tale...si intrebi acolo tot ce vrei...nu are rost orice problema ai sa postezi aici...

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si-a facut topic cu masina....nu stiu de ce nu se foloseste de el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!