Jump to content

tornado red mkv 1.4 tsi 170 magarusi


vali_devill

Postare recomandată

pai cam ce upgrade ai mai putea sa ii faci la masinuta ?! Adica are cam tot ce iti poti dori la o masina.

Felicitari!

Sa o conduci cu placere! :rolleyes:

Link către comentariu

carcotasii ar mai gasi,dar cu lista de optionale in fata,are cam 90%din ea.totusi de la pretul de lista s-au mai pus aproximativ 10k euro peste.

multam de urari.

brgds

Link către comentariu

Eu i-as pune alt soft ieri :D. Si nu e carcoteala, daca se poate, fara probleme, si exista finantele, de ce nu ?

Link către comentariu

@mofo,te cred,si eu i-as pune,insa nu ma crezi daca iti spun ca daca as sta in alta tara si cu alte drumuri,ar fi avut soft nu de ieri,ci de alaltaieri.

si atunci poate ca nu ar fi fost GT,ci GTI...alegerea motorizarii,a fost un compromis la vremea respectiva,paseam pe un teritoriu necunoscut,ceea ce ulterior s-a dovedit a fi lozul castigator.o sa spui ca am innebunit,dar si acum cred ca este poate cea mai buna varianta pt un fan benzina,unde ai impozit,asigurari,revizii,putere si consum,la cele mai mici cote.

aceasta masina pt mine inseamna foarte mult,si totusi cei 170 de cai nu sunt nici multi,dar nici putini...banuiesc ca ai avut ocazia sa mergi cu un GT.

apropos de posibilitati,eu sunt al doilea proprietar,doar am avut avantajul major sa preiau un leasing extern al unui megapasionat ce a bifat o lista de optionale de sus pana jos...si in acelasi timp ma bucur ca am reusit sa o pot intretine asa cum se cuvine si cum merita ea de fapt,fara tiganeli,romanisme si alte chestii ieftinoase.

revenind la soft,intr-un final masina va avea asa ceva,dar nu inaintea micilor placeri ale vietii,calatorii,si activitati relaxante,si va fi obligatoriu insotit de un _ _ _ _ select plus(sa nu zica lumea ca fac reclama),pt a putea utiliza preponderent in oras softul original iar la plimbare,softul buclucas.

pana atunci,ma bucur in fiecare moment cand ma urc in masina,singurul minus fiind acela ca red baboon a ajuns deja la 84000 km :)).dar merge ca in prima zi!

doresc tuturor sa aiba satisfactia si multumirea pe care o am eu cand ma sui in masina,si va urez numai lucruri bune alaturi de masinutele voastre!

brgds

Link către comentariu

Domne, cata pasiune! O masina excelenta si extrem de bine intretiunta.

Drumuri bune!

PS: RNS 510 ii lipseste....crede-ma! Il am de 2 zile si sunt mai mult decat incantat.

Link către comentariu

te cred coane kirkus,si ma bucur de achizitia ta,dar ma cunosti...nu mi se pare a se incadra in ochiul meu,in tot interiorul gri al golfului.asta nu inseamna ca nu poti sa incerci sa ma convingi sa imi schimb parerea,da?baga tot farmecul la inaintare... :) :blah: :blink: si pana una alta,tre sa imi arati,da?

brgds

Modificat de vali_devill
Link către comentariu

Categoric pentru vremurile in care traim cat si locatia, acest 1.4 este minunat, in schimb din pacate nu am apucat sa fac un test drive cu twincharged-ul de 170 - ma gandesc ca nu-i rau deloc. Multa bafta cu selectu, cred ca isi merita banii jucaria.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

hello,ne pregatim pentru o mica excursie la parndorf si un pic de viena...strudel,snitzel,iodlere and stuff...si bineinteles niscai poze austriece.

brgds

Link către comentariu

iti dai seama ca e primul pe lista,si mai ales strudelaria din curte...si zoo...abia asteapta red baboon sa calce iar asfalt strain.

brgds

Link către comentariu

mda ... in afara de belet nu mi`as lua nimic de pe acolo ... 3,60 euro era un covrig !!! 2,50 un suc la jumate :) ...

Modificat de davides
Link către comentariu

Sunt deschis la orice sugestie si alternativa de vizitat,deci daca aveti recomandari...bagati!

Brgds

Link către comentariu

Wien - Stefan Platz ... neaparat sa o vizitezi ca e superba catedrala de acolo + ca e in centrul Vienei langa Opera !

Link către comentariu
the_punkreas2003

Pastreaza pliante, harti, ce-ti mai e de folos p-acolo. Eu vreu sa dau o fuga Viena+Salzburg dupa 18 noiembrie, sa se deschida si targul de Craciun :lol:

Link către comentariu

M-am intors,am pastrat toate hartile...am fost sambata si duminica,si parcarea este gratis in viena in weekend.luni am parcat la scs.

Poze si impresii,dupa ce ma potolesc...brgds

Link către comentariu
  • 1 month later...

nu am mai postat nimic pe aici,nu prea am noutati,despre excursie am scris in topicul dedicat.incet incet,vine iarna,de azi am trecut la adidasii de iarna.nu m-as fi grabit,dar plec in weekend pana la munte si as vrea sa nu incurc pe nimeni.aici in bucuresti este inca primavara.pana una alta,iarna asta ma poarta nokian.

dupa ce am fost la vulcanizare,m-am apucat sa spal masinuta pe un pic de ploaie.inca multumit de produsele sonax,samponul cu ceara este in continuare ok.am achizitionat si solutie de curatat jantele de la colin,sa vedem ce face acest einszett wheels cleaner.multumit si de el.asteptam iarna.

brgds

post-34488-0-68764200-1291132106_thumb.j

post-34488-0-11481600-1291132157_thumb.j

post-34488-0-97380400-1291132195_thumb.j

post-34488-0-42650000-1291132231_thumb.j

Modificat de vali_devill
Link către comentariu
  • Administrator

nice, frate-mio... ti-am mai spus-o, mai ai un pic si-o urci in casa... :D

Link către comentariu

:blah: :blah_: pai nu incapea pe usa...acum serios,pai are si ea mandria ei,asa ca garajul este cat sufrageria,pt ca este sub sufragerie.mai trebuie doar sa fac eu o scara interioara din sufragerie in garaj.

masina imi place tot ca in prima zi,merge la fel,si nu as schimba GT-ul pentru nimic.l-as pastra si i-as alatura un R32,boala mea mai veche.

sa fiti cuminti.brgds

Link către comentariu
  • Administrator

Ti-aduc un demolator?

tu cu R32ul, eu cu VR6le :D, fiecare cu "pasarica" lui (ca sa zic asa..:P)

daca n-ar fi taxele astea... :rolleyes:

Link către comentariu

Mk3 ul meu cand o sa creasca mare o sa fie vr6 syncro,de 2900 cm3.

si le inmatriculam pe fundatie,sau persoana cu handicap,no offence.

Brgds

Link către comentariu

Astept feedback pentru solutia de jante :D Imi place si mie sa o spal cu tot felul de chestii cand ajung la Constanta (curte) si ma gandeam sa incerc si solutia asta :). Km fara probleme in continuare

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Salut man !

Si acum cand ma uit la masina ma gandesc cat de aproape am fost sa o cumpar sa fie a mea dar stii ce nu imi pare rau Sa o stapanesti sanatos ti-am mai spus si in face to face foarte frumoasa . Si poate la anu daca tot vb de pasarici o sa imi indeplinesc visu si o sa apara in peisaj RS4 b5 :x

Link către comentariu

@quattro3001:multam man,ma bucura every day.si hai mai repede cu pasaricile alea!rs4,rs4,dar break sa fie,ca sa ai loc de caruciorul de copii!

brgds

@circolocco:mai,am incercat solutia ieri,pare a fi facut treaba buna,dar jantele mele nu erau murdare,ca sa se vada efectul clar.eu zic ca e ok.daca vrei vino sa te fac o proba,dar intai le murdaresti bine.

brgds

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!