Jump to content

tornado red mkv 1.4 tsi 170 magarusi


vali_devill

Postare recomandată

vali_devill

ahh!asa este,dar am de gand sa dau jos kg acumulate!wish me luck!brgds

Link către comentariu

:( De la shaworma de la shaworma :P Te-am vazut o data la Genin. :D

Link către comentariu
vali_devill

:)) blasfemie si minciuna!genin?ce e aia?eu sunt vegetarian,membru green pis,impotriva cailor putere,mananc pastarnac,iar leguma mea preferata e saorma!daca ma vezi,da un semn!si da,e divina saorma genineasca.brgds :P

Link către comentariu
vali_devill

azi,la venerabila varsta de 71000 km,am fost la jumbo serv sa imi fac revizia de 15000 km.am inlocuit filtrele de ulei,aer,polen,benzina,schimb ulei cu castrol edge 0w30,si un set de bujii NGK PLATINUM.masina merge in continuare ca un vis,am vrut sa trag un set de poze,sa va plictisesc in continuare,dar vremea urata de afara nu m-a lasat sa o spal si sa o fac gigea...pana la noi vesti,brgds

Link către comentariu

He he... nu ne plicitisesti :).

Inca 1.000.000 km fara probleme!

:blah_: care e faza cu bujiile NGK PLATINUM (de ce le-ai schimbat, cu ce te ajuta)?

Link către comentariu
vali_devill

multumesc rex,bujiile le-am schimbat pt ca erau de la 0 km.cartea zice ca la 60000 se schimba,eu am mai mers.nu aveau nimic,insa am zis ca e mai bine asa pt intretinerea ei.odata la 3 ani,merge.plus ca ma asteapta drumuri lungi si e un plus de siguranta.si voi ati avut bujii si bobine de rezerva la drum.pt mine,pura intretinere,si sunt cele oem.

brgds

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

hello boyz and girls...poze...rex,astea sunt pentru tine,despre strut bar...

post-34488-1275383713_thumb.jpg

post-34488-1275383772_thumb.jpg

post-34488-1275383839_thumb.jpg

post-34488-1275383880_thumb.jpg

a trebuit taiat un pic...nu a creat nici o problema...

post-34488-1275383966_thumb.jpg

cam asa ar veni prinderea sub plastic...nu e cea mai fericita poza

:icon_thumright:

post-34488-1275384052_thumb.jpg

si cam asa imi petrec eu timpul cand cineva intra la cumparaturi...calitatea pozelor e mica,sunt facute cu telu,si destul de aproape...si ca sa epuizez si intrebarea ce ar putea sa vina,nu,nu este tuner tv,inca,sunt episoadele trase pe dvd de pe discovery...

post-34488-1275384288_thumb.jpg

post-34488-1275384321_thumb.jpg

Link către comentariu

post-34488-1275385546_thumb.jpg

o poza alaturi de masina lui stefangolfr32,de la care eu am cumparat GT-ul,si de la care sper sa cumpar si R32-ul,intr-un viitornu foarte apropiat dar nici mult prea indepartat...hahahahaha...

brgds

post-34488-1275385861_thumb.jpg

Link către comentariu

Mersi domnu pentru poze :). Acum am inteles ce trebuie facut. Nu imi place ca trebuie decupat pe langa ea, dar imi place ca nu trebuie data jos partea de plastic de deasupra. Ai varianta din aluminiu, nu?

Eu, pentru moment nu voi pune, dar poate ma razgandesc mai incolo.

Sanatate si mersi inca o data!

Link către comentariu

oricand cu placere...iar treaba cu decupatul e relativa...bafta si spor.brgds

Link către comentariu

multumesc frumos domnu,ne descurcam...as mai vrea niste prostii,gen praguri si fusta spate de gti,dar mai dureaza...brgds

Link către comentariu

nu vrei mai bine un gti ?:vaidecapulmeu:

frumoasa masina :) , sper sa nu ai nevoie de roata aia niciodata :offtopic:

Link către comentariu

hahaha!mersic andu pt roata de pana,si eu sper sa nu o folosesc,dar la drum prin romania e mai buna decat kit-ul de pana.

GTI?as vrea ieri,daca ar fi posibil...si mai ales al tau.dar acum nu pot...brgds

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina. Am trecut si eu pe langa ea si G3 de cateva ori, dar cand am vazut cornitele alea de la portbagaj m-a plesnit un ras plin de apreciere! Adica d-ala de bine, nu de rau. Poate ne gasim maine la o cafea ca tot am ajuns si saptamana trecuta si saptamana asta in fiecare zi la liceu acolo.

P.S. Daca auzi o frana care scartaie insistent, eventual intrerupt(cand las frana si o mai apas inca o data in speranta ca data viitoare nu mai scartaie), eu sunt ala, cu numerele mele de GRecia:P Sa o stapanesti sanatos si cat mai multi kilometri fara niciun fel de emotii negative.

Link către comentariu
mejdelicious

salutare...frumoasa masinuta.

Am si eu 2 rugaminti 1.La bara stabilizatoare trebuie taiat mult pe aclo la stergatoare,e multa munca?Si mai ales e vreo diferenta?

si 2.Imi zici si mie te rog cum faci sa vezi dvd pe navigatie?Ai legat dvd-player la ea sau citeste ea direct de pe dvd?Mercy mult,bafta.

Link către comentariu

@soso:pai tu ai terminat liceul,tot pe la liceu te invarti?te trage ata...

@mejdelicious:conform pozelor postate,tre sa tai un pic...2/3cm.

am dvd+interfata dietz+video in motion.merita de 3 ori mai mult ca o chinezarie,dar nu asta conteaza.si mai am i pod,usb si card reader.

brgds

Link către comentariu

Am prietena in clasa a 12-a la liceu si de cate ori pot o iau de-acasa si o si duc acasa pentru ca nu-mi place s-o las sa mearga in autobuz cu toate specimenele. Iar zilele astea a avut probele pentru bac si am cam stat pe-acolo de mi-au sarit capacele de atata asteptat. Nu sunt foarte legat de liceu, de cate ori imi intersectez privirea cu vreun fost profesor ies scantei :))

Trebuie sa ma dai si pe mine o tura cu masina candva, sunt chiar curios cum trage motorul asta.

Link către comentariu

Salutare, ai idee daca bujiile Ngk Platinum cum ai tu, merg si pe 1,6 benzina aspirat? Si este diferenta sesizabila la functionarea motorului, sa stiu daca merita banii?

Link către comentariu

@soso:bafta fetei la bac.despre tura,se face.ce faci joi/vineri dimineata?

@b50ppx:nu stiu ce sa zic,uita-te la tine in cartea masinii,ma uit si eu in a mea si comparam.la pbn erau 82 ron/buc,eu le-am luat cu 60 ron.tehnic le-am schimbat ca aveam 70k km cu ele,nici o imbunatatire cu cele noi,atata timp cat benzina de la noi e cum e.dar afara am simtit benzina,si cum ma pregatesc de plecare am sa iti comunic ce o sa mai sintetizez.

brgds

Link către comentariu

As avea timp maine(vineri) dimineata :D Pentru o tura cu un benzinar dopat gasesc mereu timp. Trebuie sa dau o fuga pana la asigurari, iar apoi ne auzim la telefon daca e in regula asa si pentru tine.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

revin si pa plictisesc din nou cu o serie de poze de pe unde si-a mai invartit rotile babuinul rosu,de data asta pe transfagarasan...

post-34488-1277551644_thumb.jpg

post-34488-1277551788_thumb.jpg

post-34488-1277551988_thumb.jpg

post-34488-1277552285_thumb.jpg

Modificat de vali_devill
Link către comentariu

post-34488-1277552405_thumb.jpg

post-34488-1277552508_thumb.jpg

multumesc andrei...

post-34488-1277552645_thumb.jpg

post-34488-1277552682_thumb.jpg

post-34488-1277552820_thumb.jpg

post-34488-1277552996_thumb.jpg

va salutam...brgds

Link către comentariu

Domnu', domnu' .. ati uitat masina in curba.

Frumoasa ca de obicei...dar cand o vad din lateral ma gandesc la niste praguri... :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!