Jump to content

tornado red mkv 1.4 tsi 170 magarusi


vali_devill

Postare recomandată

@circoloco: de la 11 30 incolo sunt la aeroport.

@rave: a fost ceva de moment,ma sunat un prieten,bai vand masina(tot gt),nu vrei sa iti dau filtrul meu k&n stock panel?

Ba da zic,vedem ce o fi...si gata,am filtru.

Vedem daca o fi okay,daca nu,revenim la stock.

Brgds

Link către comentariu

E ok! Mare lucru nu face, adica in functie de motor, parca face ceva sunet si raspuns mai bun al acceleratiei, in schimb e foarte usor de curatat.

Eu cand ma plictiseam il luam in casa si il curatam. Asa "schimbam" filtrul la cateva mii de euro :))

Link către comentariu

@rave:nu vreau sa faca mare lucru,sper sa fie macar la fel de bun ca cel oem...ma mirat faptul ca este mult mai subtire decat cel oem.

Nu o sa imi placa,sau nu trec peste problema la nivel psihic,il dau la schimb pt unul oem si gata...brgds

Link către comentariu

Nu are nimic doar sa fie intretinut cum trebuie. Zgomot o sa fie minim pt ca e tot in carcasa originala. Performante or sa fie 0, motorele noi sunt controlate de ecu si indferent cat aer trece prin filtru senzorul de debit va detecta mai mult aer si o sa deschide clapa de admisie in functie de asta. Pe scurt o sa ai mai mult aer dar computerul va compensa ca sa ai aceeasi putere. La motoarele turbo admisia directa pe un motor cu soft stock e vax 100% pt performate.

Link către comentariu

Okay,eu nu am cautat nici o performanta,l-am primit pe tava.

Mai pe intelesul meu,imi dauneaza cu ceva,adica va intra mai multa benzina pe langa acel aer,sau totul va fi ok ca si pana acum...nu caut performanta.daca detectez ceva suspect,trec la cel oem si gata.

Cum se traduce o respiratie mai buna?

Brgds

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

post-34488-13491793973782_thumb.jpg

Una bucata de babuin flawless...curatel nevoie mare

Brgds

post-34488-13491800010352_thumb.jpg

Link către comentariu

Hmmm,daca ma gandesc bine,cred ca pot gasi o cusca suficient de mare sa il introducem pe babuin.

Oricum la romexpo este expozitie animala in weekend,deci era tematica respectata.

Brgds

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Babuinul se antreneaza pt concediu,duminica plecam la paris...in sfarsit,o sa mai vada si el tari straine.o sa facem si niscai poze.

Brgds

Link către comentariu

O,da,clar...vin si la capatul lumii pt tine!

Azi sunt la aeroport,maine te sun si vin la pauza de masa a ta.

Brgds

Link către comentariu

Babuinul iti multumeste,maine dau cafeaua pe bulevardul expozitiei.

Brgds

Link către comentariu

Neamule, nu prea e de mers cu masina la Paris ca e crima traficul acolo. Te mai opresti si prin alte locuri ? ...altfel un low cost mergea mult mai repede si mai ieftin !

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!