Jump to content

Proceduri VCDS


Seby19
 Share

Postare recomandată

Ceva codari noi, a-ti aflat..? :P

 

La Passat din 2010, se poate activa Staging?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa spun si eu un multumesc celor care au acordat o farama de timp din viata lor sa caute si sa posteze toate codarile! Cu ajutorul vostru mi-am activat functia cornering pe proiectoare si am setat coming home pe automat. Am vazut cu cateva pagini in urma ca cineva intreba daca poate sa seteze led-urile de pozitie pe spate(doar cercul exterior) in semnalizatoare, american style. Am vazut o optiune in 09 - Centr. Conv. (nu mai stiu ce byte) care zicea acest lucru. Acum nu am incercat sa vad daca merge ca eram presat de timp, voi incerca maine si voi posta rezultatele, daca nu mi-o ia altcineva inainte :p

As avea o rugaminte pentru unul din moderatori, daca sunt amabili, sa puna toate codarile pe primele 2-3 pagini ca nu toata lumea are rabdare sa caute nu stiu ce codare printre 110 pagini. A mai spus un utilizator acelasi lucru, dar vad ca nu s-a modificat nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si crezi ca un moderator are rabdare sa citeasca 100 de pagini? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu tre sa citeasca 100 pagini, ma ofer eu sa ii dau codarile.....dupa ce am citit 100 pagini si le am notate.

Si cu siguranta mai sunt altii ca mine, si cred ca se rezolva problema rapid.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

humerg: Un huge THANKS pentru aceasta miscare !!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu tre sa citeasca 100 pagini, ma ofer eu sa ii dau codarile.....dupa ce am citit 100 pagini si le am notate.

Si cu siguranta mai sunt altii ca mine, si cred ca se rezolva problema rapid.

Cred că ar fi util să fie trecute într-un singur fişier .TXT / .DOC / .PDF, care poate fi actualizat permanent şi descărcat din prima pagină a topicului, altfel faci scurtă la mână cu copy-paste...

Modificat de migrosoft
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Să trăieşti 1.000 de ani! Voi încerca să le triez / organizez eu într-un singur document. :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumim mult humerg. F utila informatia, concentrata intr-un singur document.

Ar mai fi util sa adaugi in documentele alea codarea de modificare a timpului de spalare a farurilor, dupa actionarea stergatoarelor de parbriz.

Acolo se poate seta atat delay-ul (cat sa astepte motorasele de la faruri pana sa intre in functiune dupa actionarea manetei) cat si timpul efectiv de spalare (cat timp sa bage jet de apa sub presiune).

Mi-am setat eu chestiile astea atat la Passat cat si la A3 si sunt f utile pt ca nu mai consum lichidul pt spalat parbrizul de aiurea!! :)

Modificat de meghitz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai sunt cateva codari, cum ai zis si tu cu Modificarea Timpului de spalare a farurilor, modificarea Timpulu dupa ce s-a spalat parbrizul si apoi spalarea farurilor.

Mai este Tear-drop Wiping on front Wipers, on rear Wipers - astea nu e la am scrise, multe le-am testat/descoperit singur pe masina, si nu le-am scris.

Imd mai dau un ochi pe net, mai aranjez docurile, si daca nu se supara moderatorii o sa le mai postez odata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am atasat ce am eu, poate sunt unele in dublu exemplar, rog cine le posteaza sa le stearga cele dublate.

Salut! se poate face  Coming Home & Leaving HomeComing pe preoiectoare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat 2006-2010. Am vazut asa la audi A4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Postez aici o serie de proceduri furnizate de colegul Humerg  :beer: , care a avut răbdare să citească întregul (!?!) topic. Le-am organizat în ordine alfabetică şi le-am salvat în două fişiere (.DOC şi .PDF), având şi cuprins (pentru accesibilitate).

Pe măsură ce voi mai afla alte proceduri, voi actualiza fişierele (inclusiv cu diacritice, traducere în limba română etc.).

 

PS:Dacă moderatorii consideră necesar, pot face postarea sticky sau o pot muta pe prima pagină a topicului.

 

Modificat de migrosoft
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La masina din semnatura, nu am optiunea de a activa functia staging. Aveti idee ce ar trebui modificat ca sa mearga aceasta functie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De schimbat ceasurile de bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa-i spunem si cu ce.... cu altele de CC.

 

Functia o ai, dar nu se poate accesa - iti apare Error - in capul de modificat

 

Am niste ceasuri de CC 2010 - zilele astea astept o interfata desteapta - sa vedem daca merge sa le spargem si sa pacalim si ceasurile albe de B6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin daca, reusesti sa faci si pe ceasurile albe de b6, as fi interesat si eu :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Semnalizare spate US style:

[Select]
[09 - Centr. Elect.]
[07 - Coding]
[Long Coding Helper]

Byte 22: Bifati casuta "Rear Parking Lights as Blinker active(North America)" (bit 6)

[Transfer Coding!]
[Do It!]

Modificat de Hotomanul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cum vine asta..? Cum ar arata?

 

Semnalizeaza stopul? :O :X

Modificat de xDaniel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zau daca inteleg de ce ai face asa ceva. Cat am stat in US i-am injurat de toti sfintii pe aia care aveau pe un sigur bec si stopul, si frana si semnalizarea. Toate rosii! De vreo doua-trei ori era sa-l telescopez pe ala din fata pentru ca nu intelegeam daca a franat sau schimba directia de mers.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!