Jump to content

Proceduri VCDS


Seby19
 Share

Postare recomandată

Poate imi spune si mie cineva cum se poate face ca la inchiderea si deschiderea usilor sa am si sunet si lumina semnal.Cea din pagina initiala nu merge.In adaptation nu ma lasa sa schimb valoarea din 1 in 3.Mentionez ca am alarma din fabrica

Modificat de TheOne06
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu unde trebuie sa pui tu 3.

Intri la 46 convenience si dupa aia modifici urmetoarele canale din adaptari:

Channel 05: Unlock, horn sounds (1 = Activate / 0 = Deactivate)

Channel 06: Lock, horn sounds( 1 = Activate / 0 = Deactivate)

Channel 07: Unlock, turn signals flash (1 = Activate / 0 = Deactivate)

Channel 08: Unlock, turn signals flash (1 = Activate / 0 = Deactivate)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merge din adaptari.Ma lasa sa modific dar nu ma lasa sa salvez.Am mai mult de optiunile 1 si 0.Stiu sigur ca 0-OFF , 1-Blink , 2-Horn si 3-Blink+Horn.Dar nu ma lasa sa modifc in adaptari sau mai bine zis nu ma lasa sa salvez.Poate sa fie ceva in long coding?Stie cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine face la fel, nu ma lasa sa salvez.

Inca ceva ,stie cineva daca se poate seta cutia dsg sa schimbe la o turatie mai mare , ca pe drive merge subturat si sport supraturat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine imi poate spunde cum se face urmatoare codare (doar dungile la stopuri)

post-19062-1257809881_thumb.jpg

Modificat de napster
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dungile sunt reflexii ale blitz-ului. Se vad numai la lumina puternica (foto su faruri).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai pe romaneste, aia sunt OCHI de pisica din componenta stopului deci NU merge activata nici daca ai vrea :icon_thumright:

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt cei cu alarma vedeti ca undeva jos aveti un bit activat horn configuration blocked. Debifati si o sa mearga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La unele masini, care nu au alarma, pur si simplu nu merge. Am incercat si eu, dar nu merge. Puneti alarma si o sa mearga :offtopic:.

:icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merge din adaptari.Ma lasa sa modific dar nu ma lasa sa salvez.Am mai mult de optiunile 1 si 0.Stiu sigur ca 0-OFF , 1-Blink , 2-Horn si 3-Blink+Horn.Dar nu ma lasa sa modifc in adaptari sau mai bine zis nu ma lasa sa salvez.Poate sa fie ceva in long coding?Stie cineva?

Unde ai tu si 2 si 3?Pune un print screen.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din vag-com parca se poate seta ceva american stile, sau ceva de genul....

Parca asa am vazut cand ma umblam pe acolo.

Al Bundy la unele modele chiar nu lasa sa salvezi o alta valoare decat cea initiala.

De pilda la mine lasa sa modific, dar nu lasa sa salvez. Asta este.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Sal stie cineva cum fac sa imi stea semnalele aprinse dar alea de pe oglinda nu alea de pe bara....?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva cum fac sa se retraga oglinzile automat cand inchid masina? si sa se plieze la loc cand deschid masina?? este cam incomod sa dai mereu de buton sa le pliez, de multe ori uit sa le pliez.

Modificat de obd2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

obd2

Nu ti-as recomanda aceasta setare decat in conditiile in care masina o tii in garaj .

Sunt pe aici colegi care au avut probleme din cauza ghetii si a zapezii care se depune le ele in perioada rece care tocmai sta sa inceapa .

Dar tu ai dreptul sa faci ce vrei ca doar este masina ta .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce probleme? Eu n-am avut nici o problema cu oglinzile. Si masina a vazut ierni mai nasoale pe alte meleaguri. Chiar, care ar fi codarea pentru plierea oglinzilor??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva cum fac sa se retraga oglinzile automat cand inchid masina? si sa se plieze la loc cand deschid masina?? este cam incomod sa dai mereu de buton sa le pliez, de multe ori uit sa le pliez.

Tii apasat butonul LOCK de pe telecomanda mai mult timp.

Nu stiu daca postez bine,dar rog un operator sa mute acest post in cazul in care trebuie.Se poate sa imi zica si mie cineva daca codarile facute la VW de exemplu merg si pe audi?Sau aceste codari difera chiar si de la model la model din aceiasi gama.

Audi nu are Long Coding pe centrala electrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am obd2 vcds dar nu stiu etapele, stie cineva cum se seteaza sa se plieze oglinzile odata cu inchiderea si deschiderea din cheie a usilor? nu merge daca tin look mai mult apasat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta m-ar interesa si pe mine, dar as vrea sa se faca astfel....cand un contactul sa se deshida oglinzile ( nu atunci cand dar deshid masina) si sa se plieze cand scot cheia.. ne ajuta cineva cu aceasta setare ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau asha, stie cineva aceasta setare in vag com? se poate face din vag com?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

-am cautat 2 zile la rand si nu am gasit stiu sigur ca am vazut pe forum pe undeva dar nu mai stiu unde poate ma ajuntati cum sa schimb sunetul alarmei .

Multumesc .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tii apasat butonul LOCK de pe telecomanda mai mult timp.

Audi nu are Long Coding pe centrala electrica.

Am tinut vreo 20 de secunde apasat si nimic, o fi din cauza ca nu este actvata ? sau trebuie pus comutatorul de la oglinzi pe pozitia de pliere cu motorul oprit si astfel va merge?

Modificat de Alinushu2007
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

-am cautat 2 zile la rand si nu am gasit stiu sigur ca am vazut pe forum pe undeva dar nu mai stiu unde poate ma ajuntati cum sa schimb sunetul alarmei .

Multumesc .

[select]

[46 - Cent. Conv.]

[10 - Adaptation]

Channel 10: Alarm Horn

Aici alegi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LA mine daca tin apasat lung LOCK se pliaza oglinzile. Si dupa descuiere bag cheia in contact si se depliaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze, nu ştiam că la Octavia se procedează aşa.

A venit din fabrică aşa sau este necesară o procedură Vag-Com?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la Octavia Facelift e asa si la Leon Facelift. La Passatul nostru din cate stiu trebuia sa comandam din fabrica oglinzi pliabile. Am impresia ca este un motoras in plus. Deci la noi nu stiu daca e posibil activarea acestei functii din VagCom

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!