Jump to content

Proceduri VCDS


Seby19
 Share

Postare recomandată

sebastianandi

care este procedura de activare a bipaitului atunci cand inchizi si deschizi masina, acel sunt de alarma, va multumesc !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ptr bip la incuiere si descuiere trebuie sa ai alarma pe masina.Goarna alarmei bipaie..nu claxonul.Pe modulul confort le activezi...in cazul in care goarna exista.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sebastianandi

daca ma incui in masina si deschid usile din interior piuie deci ma gandesc ca are o alarma instalata 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

    Nou posesor de Golf 6 2.0 TDI 140 - transmisie manuala (2011).

   Ma poate ajuta cineva cu schimbare limba la BC si comenzi radio din germana in engleza?Sunt din Alba Iulia, mai trec si prin Cluj.

   Multumesc.

 

Cu stima,

Bogdan Miclea

Modificat de killerM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Sebastianandi -atunci inseamna ca ai

.Intri pe confort la long coding si gasesti acolo toate obtiunile ptr bip...la incuiere descuiere etc.

@KillerM- vezi prestari servicii...pe cineva din zona ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

16 hours ago, sebastianandi said:

daca ma incui in masina si deschid usile din interior piuie deci ma gandesc ca are o alarma instalata 

Daca te incui in masina nu ar trebui sa poti deschide usile din interior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut..am un passat b6 3c.am cumparat un dvd player cu gps din china..cum fac sa il recunoasca masina cu vag com???trebuie sa il codez?nu pot vedea nici un film deoarece imi scrie ca e ilegal in timpul condusului...vreau sa se stinga odata cu contactul luat al masinii.atasez si imaginea cu modelul7-2din-Auto-DVD-voor-Volkswagen-GOLF-4-G

Modificat de tudormarta
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Orice e aftermarket nu va putea fi accesat din vcds. Nu se stinge ptr ca nu e recunoscut de can.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie sa modifici instalatia electrica, sa iti tragi fir de plus contact si sa vezi de ce are nevoie, sa ai video in motion.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Totusi stie ca masina e in mers...comunica pe can ceva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

degeaba, daca nu are restul nu lucreaza, nu ai ce sa-i faci, decat cu modificare hardware

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar de unde trag fir de plus????\

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bun..il trag din caseta de sigurante,dar de unde il iau din casetofon???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu-l iei din unitate...il iei din sigurante si-l duci in unitate la alimentare.Ai diagrama pe carcasa lui unde intra + in el...sau asa ar trebui.De regula e un fir rosu alimentarea..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles.mersi ...mai am o problema ..incerc sa conectez o camera pe marsarier si nu merge sub nici o forma

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banuiesc ca e AM...ai un cablu coaxial cu intrarea video ce merge in unitate,o masa si un plus ce-l iei de la o lampa spate...de la becul de mers inapoi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Power suply negative-masa,pozitive-alimentare bec mers inapoi,rca-ul e intrarea video.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si ea se alimenteaza doar de la bec???

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

astea sunt cablurile..nu stiu sa leg cablurile de la reverse camera

schema.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tudor - sa nu fie cu suparare, dar daca nu te pricepi, nu crezi ca e mai safe sa ti-l monteze cineva care se pricepe ?... nu de altceva, dar sa nu strici ceva pe acolo....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Cunoaste cineva daca exista vreo procedura pentru a dezactiva asr-ul, dar esp-ul sa ramana activ in continuare? 

La modelele mai noi decat al meu, am vazut ca asa face la o apasare scurta a butonului esp, iar la o apasare mai lunga, dezactiveaza esp-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modelele mai noi au alt modul de ESp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!