Jump to content

Litoral Romania


V i c t o r
 Share

Postare recomandată

Pe un drum de camp,la 23 august,paralel cu calea ferata,inspre costinesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-34488-13472111635364_thumb.jpg

Gata aventura litorala pe anul acesta...drumul a fost liber si impecabil,am facut 1h 40 min,asteptam cu totii sa mergem cap coada la anul pe autostrada finalizata...brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca pe bld.Mamaia restaurant Scoica, sau in nordul Mamaiei La Scoica Land. Deschis tot anul si cu mancare buna , preturi accesibile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Asa credeam,ca gata,dar am mai dat o tura...vremea incredibila pt octombrie,28 grade,am facut si baie...

post-34488-13496278267629_thumb.jpg

post-34488-13496278745967_thumb.jpg

post-34488-13496279279486_thumb.jpg

post-34488-13496279602249_thumb.jpg

post-34488-13496280040288_thumb.jpg

Baietii la bere,ela_devill la volan

post-34488-13496281376935_thumb.jpg

De data asta,vali_devill,ela_devill,metalworker si radar san si-au luat bye bye de la litoral.

Speram sa vina vara cat mai repede

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vali,cand ai facut baie nu te-au inconjurat si ciugulit pinguinii sau sa te sperie un urs polar? :lol:

Nu este apa rece?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fratilor,nici prin gand nu va trece cat de calda era apa...singurul urs polar...eram eu.

A fost poate cea mai tare senzatie litorala de anul acesta.

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bravo, domnule Vali !

Cine spune ca nu se poate extra sezon si la noi :) , avantajul tau ca esti aproape.

Cred ca cea mai mare problema ati avut-o cu procurarea berilor.

Dupa cum spuneai, sa vina varaaaaa

Asteptare usoara !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici macar...la dus am umplut masina cu bere de la benzinarie,am zis ca ne ajunge,dar s-a terminat inainte de fetesti.

In mamaia mai era deschisa o alimenfoamea,chiar langa galion,deci am baut pe plaja la pret de supermarket.haios...

Cum era?eu vara nu dorm...

Brgds

Nici macar...la dus am umplut masina cu bere de la benzinarie,am zis ca ne ajunge,dar s-a terminat inainte de fetesti.

In mamaia mai era deschisa o alimenfoamea,chiar langa galion,deci am baut pe plaja la pret de supermarket.haios...

Cum era?eu vara nu dorm...

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

M-am gandit ca poate fi util celor care vor veni pe litoralul romanesc in minivacanta de 1 mai calendarul evenimentelor aparut in presa locala (unele deocamdata in stadiul de proiect):

 

1 Mai - Parada cu masini de epoca, motociclete, masini off-road, masini de raliu, autobuze supraetajate, Mangalia - statiuni - Eforie Sud – Eforie Nord - Constanta - Mamaia – Navodari ( organizata de Asociatia Litoral –Delta Dunarii)

 

MAMAIA - CONSTANTA

1-5 mai - FashionTV Summer Festival -  Eveniment de lansare a sezonului estival:Conferinta de presa, urmata de un spectacol, in cadrul careia va fi prezentat programul de evenimente al sezonului estival; petreceri FashionTV in cluburile de pe litoral deschise special pentru 1 Mai.

1-5 mai - Expo Car Show "Conduceti prudent", Club Ego (in  fata clubului si in parcarea aferenta)– participa 15 branduri auto de top din Romania.

1 mai  - Concert Pepe, Crema Summer Club

          - Concert DJ M.O.S. - resident dj LIV Club - Miami, Club Ego

          - Concert Cabron, Club Jezoo

2 mai - Concert Alex Velea, Crema Summer Club

3 mai - Concert Corina, Crema Summer Club

         - Concert Amerie, Club Ego

         - Concert Ruby, Club Jezoo

3-5 mai - The Mission 1st of May,Festival de muzica electronica

4 mai - Concert DJ Simon&Pascal, Crema Summer Club

         - Concert DJ Willy Monfret, Club Ego

4 mai - Slujba de Inviere pe plaja – Zona Cazino Mamaia

 

EFORIE – evenimente propuse (stadiu de proiect)

1 Mai -   Sărbătorirea Zilei Internaționale a Muncii și deschiderea sezonului estival. Petrecere câmpenească: concerte de muzică pop, rock, folclor Expoziție foto: ”Turist la Eforie”

2 Mai - Sărbătorirea Zilei Tineretului, evenimente pentru atragerea turiștilor în vacanța de 1 mai

         -Crosul litoralului” - competiție organizată în parteneriat cu cluburi de profil de la nivel național

         -Concurs ciclism - competiție organizată în parteneriat cu cluburi de profil de la nivel național

         -Festivitate de premiere

         -Concerte / focuri de artificii

 

MANGALIA – evenimente propuse (stadiu de proiect)

27-29 aprilie - Festivalul Florilor

29 aprilie-5 mai - Cor de muzica bisericeasca, Casa de Cultura

1-3 mai - Megaparty - Concerte de muzica electronica, plaja Venus-Saturn

4 mai   - Slujba de Inviere - “Lumina care vine, se intoarce la ceruri” – lansare lampioane

Modificat de Bismark
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vine vara bine-mi pare....autostrada pan' la mare!

(in sfarsit putem circula in conditii civilizate pana pe litoral (chiar daca unele portiuni lasa de dorit), avem autostrada de la iesire din Bucuresti, se continua dupa Cernavoda inclusiv pe centura Constantei pana in sensul giratoriu din Ovidiu) 

Timp deplasare 1:40 (mers legal)

 

Sa vina vara!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In urma cu o luna se mergea perfect....sa speram ca nu o sa o inchida...macar nu in perioada sezonului estival...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce titlu tampit... din care s-ar intelege ca ar fi in reparatii portiunea noua... cand defapt e vorba de zona pana in Fundulea, cea cu dale de beton si care deja are aproape 10 ani.
dar ce sa le ceri...

 

lucreaza jegosii astia

De ce-s jegosi? ai prefera sa o lase stricata?

Modificat de RoSonic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai sunt jegosi (cei din functiile inalte)....ca repara de mantuiala...repara intentionat prost....ca sa aiba motiv sa cheltuie alti bani de la buget (de la mine si de la tine)...normal ca sunt niste jegosi! Bine ar fi sa avem autostrazi in primul rand, in al doilea rand drumurile construite sa fie facute asa cum trebuie facute, nu dupa 2 ani sa se lase soseaua de la camioane, sa conducem prin "canale"....construim drumuri la cel mai scump pret din Europa, oare de ce? Afacerile cu statul sunt cele mai profitabile, banii intra.....dar rezultatele lasa de dorit...Sunt fericit ca macar drumul pana la mare e acceptabil acum...

Modificat de corad0
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vine vara bine-mi pare....autostrada pan' la mare!

(in sfarsit putem circula in conditii civilizate pana pe litoral  

Timp deplasare 1:40 (mers legal)

 

Sa vina vara!

 

1.40min poate daca ai vreun 4x4 cu roti de neam prost :P  . La cum e acum dupa un drum pana in CT,ar trebui sa-mi iau alte anvelope si garantat jantele pe 18 ar trebui indreptate.

E groaznic pe A2.Sunt curios cum e pe ''drumul clasic''.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci am avut dreptate ca hautostrada belirii e ,,mesterita'' si plina de gropi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel putin la intrarea pe autostrada pana la prima parcare pe prima banda sunt niste mini cratere....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Saptamina trecuta miercuri si vineri am facut buc-cta  si retur,singura problema este bucata betonata pe banda 1 unde sint gauri pe ambele sensuri la rosturile de imbinare si la care lucrau baietii deci pina de 1 mai o sa fie bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fug eu in weekend la mare...si va spun cum mai este!

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost!post-34488-13664875542219_thumb.jpgpost-34488-13664875904938_thumb.jpgpost-34488-13664876475295_thumb.jpgpost-34488-13664876739808_thumb.jpgpost-34488-13664877153684_thumb.jpg

Modificat de vali_devill
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-34488-13664889436998_thumb.jpg

post-34488-13664889848818_thumb.jpg

Baraca din clipul eu vara nu dorm!

post-34488-13664890332364_thumb.jpg

post-34488-13664890796353_thumb.jpg

post-34488-13664891035982_thumb.jpg

Paragina totala!rusine!

post-34488-13664891485334_thumb.jpg

post-34488-13664891786492_thumb.jpg

See you next time!

Brgds!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am prins,tu fortezi vara sa vina mai repede. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-e tare dor de marea adolescentei. Faleze ingrijite, plaje mari si curate, diguri functionale,

Tare mult as vrea sa merg cateva zile pe litoralul romanesc dar mi-e frica. Astept mai multe poze si impresii, poate dau o fuga la inceputul lui iunie (macar apa sa se mai incalzeasca).

Spunea un coleg mai sus de "autostrada" si ca dupa 10 ani e normal sa se strice. Autostrazile facute de Hitler acum 70 de ani sunt inca functionale. Daca s-ar pune beton de cea mai buna calitate nu s-ar strica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!