Jump to content

Litoral Romania


V i c t o r
 Share

Postare recomandată

Multmesc Vali. Lasa ca mai este timp.

Este o mare superba, verde si cu valuri mari uneori.

Stam numai in apa ca broastele.

Have fun si voua, oriunde v ati afla.

A, la venire am facut 1h si 45 de minute, Bucuresti - Neptun.

Modificat de theo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

florica adrian

In Mamaia se poate ajunge pe noua portiune de autostrada? Un traseu de urmat, poate pune cineva? Multumesc.

Modificat de florica adrian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am ajuns acasa dupa 6 zile de Mamaia. Superb.

Mamaia - Bucuresti exact 2 ore. Marcaje aproape inexistente, sau montate chiar in intersectie.

Un radar tip pistol (model nou) in portiunea aia in care se circula pe o banda, era in varful unui deal, deci "batea" mult de tot.

Apoi inca 3 MCV pana in Buc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, asa e, duminica n-am platit.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A fost cineva recent pe noua autostrada pana spre Costinesti? Pe unde o iau mai exact ca am vazut la TV ca este haos cu semnalizarea indicatoarelor si cu bifurcatia aceea de la Cernavoda cu indicatorul taiat. Am inteles ca trebuie sa merg spre Agigea.

Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este niciun haos. Se merge foarte bine pe ea.

La Cernavoda tii drumul drept (prin dreapta, sa zic asa), asta este tot. Iesirea este la Agigea aproape de intrarea pe pod. Iesi pe banda din dreapta , nu faci sensul giratoriu. Daca gresesti, faci dreapta in sensul giratoriu spre Agigea, vezi podul oricum.

O zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asadar, am vazut stirea de pe PRO TV de acum vreo 2-3 saptamani cand au inaugurat autostrada,aratau ca este o mica neclaritate cu indicatoarele. Unul arata Constanta/Bulgaria/Port iar altul era taiat si arata Constanta.

Deci eu tin dreapta, pe cel taiat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar si trupa cu care am fost s-a incurcat la acel indicator, insa pana la urma am luat-o prin Constanta si am ajuns ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca faci dreapta iesi inspre nord. Daca o tii inainte te duci inspre statiunile din sud. Azi am stat vreo 25 minute la coada la statia de taxare de la pod. Oricum, am plecat la 0630 si la 0900 am ajuns la Saturn.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci se taxeaza in weekend?

Cineva spunea ca vineri-duminica lasa liber accesul.

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa stiam si eu. Poate au zis asa ca sa nu creada lumea ca a fost doar de referendum :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La pod nu se taxeaza vineri pe sensul spre mare si duminica pe sensul spre bucuresti. In rest, se plateste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci daca vreau spre Costinesti o iau la dreapta in directia indicatorului taiat, nu Constanta/Bulgaria/Port

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te duci pana unde se termina autostrada la pod la Agigea.Cand ajungi la pod faci dreapta dar nu prin senzul giratoriu sa mai scutesti cateva minute.Se face o ''bretea'' in dreapta care te scoate chiar la baza podului.Apoi tii drumul vechi pana la Costinesti.Indicatorul ala e f..t rau si mai rau te incurca decat sa te ajute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uitati-va pe google maps si o sa va dati seama foarte usor ce traseu aveti de urmat

post-67184-0-23284700-1344074499_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in weekend pe 10 11 12,babuinul and friends au ieseala la neptun,momo beach...va asteptam la mare.brgds

Modificat de vali_devill
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buc Mamaia nu mai stiu in cit timp l-am facut dar e foarte ok traseul (si liber, evident) dupa ce am coborit de pe autostrada in CErnavoda si am mers pe drumul vechi pina la indicatorul de Tulcea/Nazarcea.

asfaltul e ca in palma pina in drumul de Hirsova, unde ajungi rapid in CT (minus e un giratoriu unde trebuie sa fii rapid ca sa treci in sezonul asta :) ); daca e aglomerat se ia prin invaluire prin Navodari.

Evident ca la intoarcere nu am sa stau toata Mamaia bara la bara si voi face returul pe aici

apa e buna, cu valuri, puradelu' se scoate cu greu din mare, serile sint insotite de manifestari cultural artistice si distractive, potolul e destul (ba chiar se face jaf, dar e asa cum place la romani, micdejunul e bufet suedez in pret iar prinzul costa 60 lei, in acelasi sistem, dar fara pileala).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre hotelul Cupidon din Saturn are cineva vreo impresie? Plaja, personalul, camerele, mancarea, parcarea? :scratch: Ca pe net gasesc ba de bine, ba de rau...

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum se anunta vremea pe litoral in wek asta?Scot caciula de blana si sahariana din sifonier? :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-34488-13445839351889_thumb.jpg

Bine te-am gasit momo beach...

Am ajuns dimineata,dupa un drum ploios.

Aici e soare,doar vreo 2 nori...va asteptam,pt ca merita!

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt cei care ajung in Neptun si nu au cazare rezervata,ii rog sa-i evite pe cei care stau cu chei in mana. Au conditii mizere cu scoruri enorme.

De evitat ar mai fi terasa Zona Zero(e una cu 2etaje) pt ca mancarea e nefacuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Duminica dau si eu o fuga la Neptun... ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca auzi de ''blocul'' C200 din spatele parcului Prichindelu,SA FUGI!!!

Imi pare rau ca nu am facut poza la o camera,care urma sa fie inchiriata.La ora 11 avea rahat in/pe toaleta,miros puternic de spray de gandaci ... dezastru!!!Pt conditiile astea cereau 100lei (in urma cu o saptamana). Mi s-a acrit de cei care vor profit fara sa ofere ceva in schimb.

La hotelul Istria era 120/noapte, la Calatis 130/noapte ,la Traian au camere stil ceausist la 100lei/noapte si camere modernizate la 150lei/noapte.Toate sunt pe strada principala.

Posibil ca preturile sa mai fi scazut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!