Jump to content

Boxe Golf IV


nelro
 Share

Postare recomandată

Vreau sa-mi schimb si eu instalatia de sunet din masina...ma intereseaza dimensiunile la boxe si ce stiti voi ca se aude bine.

Nu sunt un expert in materie dar vreau totusi ceva care sa sune bine :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

16.5 cm, atat fata cat si spate. JBL!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am MacAudio Audio DVD 2.16. Super multumit de ele. Am avut Sony, dar nu se pot compara cu Mac-urile. Am un prieten care are pe fata JBL GTO 606, iar pe spate Infinity REF6500cs si se aude foarte bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu pe ibiza am alpine 16.5 si sunt foarte multumit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salut.As vrea si eu sa-mi recomandati o pereche de boxe pentru un golf Iv, si pentru fata si pentru spate.Mentionez ca am doar in fata boxele originale, dar basul de pe stanga a inceput sa bazaie putin.Credeti ca poate sa'si mai revina?:offtopic:

Astept raspunsul vostru, nu stiu nici dimensiunile exact:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

cum s-a zis cu postul dinaintea ta 16.5 cm si cele pe fata si cele pe spate, daca bazaie sunt cauza pierduta, recomand Hifonics, sau DLS

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde ce urmaresti. Daca vrei calitate sau doar bubuiala. Depinde si de ce buget dispui.

Eu iti recomand cu incredere Helix chiar si cele entry adica Dark Blue sau Esprit intrucat se aud si "tare" si bine .OK ar mai fi si Focal Polyglass sau DLS Clasic.

Parerea mea e ca daca iti pui un set de componente bune pe fata si le amplifici nu cred ca o sa mai ai nevoie de inca un set pe spate.

Modificat de AlexBanu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut!

boxele de pe golf sunt aceleasi cu cele de pe passat? dar inelele, exista diferenta intre inele distantiere fata/spate?

vreau sa cumpar 2 boxe de pe passat cu tot cu inele si sa le pun pe g4, pentru spate. merg?

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca da..in catalog figureaza aceleasi si pt Passat si pt GOlf IV

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare, am si eu o intrebare in legatura cu boxele spate si anume nu imi merg deloc, decat cele din fata. Mai am un prieten care tot aceeasi problema o are si nu am idee ce pot avea sa fie din fabrica sau?ma poate lamuri si pe mine cineva va rog mult.E vorba de un golf 4 din 2001.Mulumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai dat jos fata de la usa din spate ? ai boxe ? majoritatea au doar locasul pt boxe....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer nici nu m-am uitat daca am boxeo fi posibil sa nu am boxe?ciudat amsa ma uit ms mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Golf IV daca aparatul original nu are functia fader nu exista nici cadlare pentru boxe spate pe langa asta e posibil ca sita de pe fata de usa spate sa nu aiba gauri. Pentru montaj boxe spate se folosesc niste inele distantiere pe care se pun boxe de 17 cm. In privinta brandurilor JBL seria GTO si Infinity seria Reference se aud foarte bine si nu sunt scumpe. Un bass mai bun il au Pioneer seria Emotion (con Kevlar, tweeter magneziu) dar e destul de mare diferenta de pret.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

O mica intrebare... Din ce am observat la Golful meu, boxele de pe spate sunt ceva mai slabe ca cele de pe fata, iar la volum mai mare distorsioneaza.

Ce sfat imi dati pentru boxe ca si combinatie cu casetofonul si cd-ul original VW.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare, am si eu o intrebare in legatura cu boxele spate si anume nu imi merg deloc, decat cele din fata. Mai am un prieten care tot aceeasi problema o are si nu am idee ce pot avea sa fie din fabrica sau?ma poate lamuri si pe mine cineva va rog mult.E vorba de un golf 4 din 2001.Mulumesc anticipat

Salut. Aceeasi problema o am si eu :)

Nu am verificat daca am sau nu boxe pe spate, dar stiu sigur ca numai alea de pe fata din usi functioneaza si twiterele :o

As vrea sa pun boxe si pe spate. Am inteles ca imi trebuie de 16.5 cm ?

Am radio-casetofonul original ALPHA pe ea si folosesc FM TRANSMITER cu USB pentru muzica :D

Am ceva sanse ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Eu pe golful IV am pus boxele astea: http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare_au...iale/TS-G1303i/

si mp3-playerul asta: http://www.car-sound.ro/mp3-player-auto/cd.../deh-p40mp.html

Boxele le-am pus in grila din spate, deasupra portbagajului si se aude de minune, nici nu se compara cu sunetu din golful V pe care-l am acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

va rog ajutorul

eu am pe panoul spate dreapta locas pentru boxa asa cum arata in imagine

pe cel din stanga exista doar sita pe panou

nu m-am uitat sa vad daca e decupata fata de usa

acum intrebarea mea este:

se poate sa fi avut proprietarul anterior montat subwofer?

am bagat mana si exista ceva cablu acolo dar fara nici o mufa

ma gandesc ca poate fi de la inchiderea centralizata

post-9400-1222533635_thumb.jpg

post-9400-1222533648_thumb.jpg

Modificat de joky
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai, cel mai bine ar fi sa urmaresti, pe cat posibil unde duce acel cablu.

explica mai clar, eventual pune poza si cu partea stanga.

cele 2 site de pe spate sunt la fel? (SAL)

Ce cass ai?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu sunt la fel

cea de pe stanga e asa cum sunt cele originale pe fata sitele

acum am pioneer deh 2900

masina a venit cu un kenwood

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce ai tu acolo e clar grila de la un midbass marca SAL deci automat ai si fir in usa pentru sunet.

Modificat de AlexBanu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va multumesc de informatii

cum prind un pic de timp liber ma apuc de studiat instalatia din portiera sa vedem ce e pe acolo

toate cele bune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Salutare,

Eu pe golful IV am pus boxele astea: http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare_au...iale/TS-G1303i/

si mp3-playerul asta: http://www.car-sound.ro/mp3-player-auto/cd.../deh-p40mp.html

Boxele le-am pus in grila din spate, deasupra portbagajului si se aude de minune, nici nu se compara cu sunetu din golful V pe care-l am acum.

Salut. Am inteles ca boxele (in general) nu vin cu un cauciuc rotund care se monteaza pe usi. Cica ala se cumpara separat. E adevarat ?

Daca le cumpar si eu, le pot monta pe usile din spate fara sa mai am nevoie de nimic ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Suna foarte bine cele originale...dar sunt cam scumpe...daca standard ai numai pe fata boxe si aparatul va avea doar doua iesiri...daca se cumpara aparat nou recomanda boxe originale cu tweetere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!