Jump to content

GOLF GTI 1.8T


volnick1986

Postare recomandată

Frumoasa masina .Imi place ca ai lasat-o stock.

Ma innebunesc 2 lucruri la ea culoare si interiorul recaro ;sper sa rezolv sa ii pun si eu la leutz un interior ca al tau.

O zi buna si Drive Safe!!!!

Link către comentariu

mersi mult!

@KRZ pe e-bay.de am vazut multe interioare de vanzare recaro de material sau chiar si de piele. toate ar trebui sa se vanda cu tot cu ornamentele de pe usi.

@dan_wolf la cele de 17 undeva la 2.3 bari si cele de 15 2.2. poate de ajuta la ceva poza ce am pus-o din autodata desi 17 nu sunt trecute.

post-37459-1256590114_thumb.jpg

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

Felicitari pentru masina , este ceea ce n-am avut eu :D

Am avut un G4 din 2001 super dotat : scaune incalzite ,climatronic, xenon , stopuri cu leduri si jantele santa monica. :huh: Singurul defect era motorul de 1.4 benzina ... pana la urma a trebuit sa vand masina din cauza consumului exagerat si a performantelor scazute. Daca era 1.8T ...visul ar fi fost implinit . :P . Momentan sunt fericitul posesor al unui passat (facelift 2005) , care inca nu arata asa cum vreau eu. :)

Sa ai grija de ea ca e impecabila. :) P.S. Si acum tin ca wallpaper atat pe telefon cat si pe PC o poza cu golful :)

Link către comentariu
  • 1 month later...

pacat. ma gandesc ca tragea greu saracul 1.4 ditamai jantele de 17 dupa el. eu si la motorul asta vad diferenta la performante intre 15 iarna si 17 vara.

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina..imi palce la nebunie cum arata albastra si cu Santa monica.

Mi se pare mie sau capacelele din mijloc de la jantele Santa monica nu sunt originale?Daca nu sunt,schimba-le :frigbaitata:

Link către comentariu

ciudat?! de ce nu ar fi originale? asa am cumparat masina cu ele.

am gasit ceva poze. prima ale mele. restu ceva de pe net.... parca ar fi ceva diferenta?! in ultimele 2 poze ar fi la fel. :) oricum nu ma deranjeaza asa de tare

post-37459-1260813921_thumb.jpg

post-37459-1260813924_thumb.jpg

post-37459-1260813928_thumb.jpg

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

Nici eu nu inteleg ce zice Z X Z... Cum iti dai seama din poze ca nu sunt capacele originale ? Ca si eu am Santa Monica si nu mi se pare ca la Nicu ar fi altfel decat ale mele...

Link către comentariu

Si la mine sunt la fel. Din poze par a fi originale.

Foarte frumoasa masina. Sa o fololesti sanatos.

Link către comentariu

In poza 2 si 3 semnul VW e mai mare. in poza 1 de la janta mea marginea neagra e parca mai groasa si semnul mai mic.?!... Nu sunt sigur. Niciodata nu am dat jos capacelele alea si doar acuma am observat asta. Poate or fi diferite editii de jante care difera prin acele mici capacele?

Mersi mirceateodor! O sa o si folosesc, numai sanatos sa fiu. In aprilie 2008 cand am adus-o, la scurt timp am vrut sa o vand. Mi se parea ca nu am facut alegerea buna: consum prea mare, banii care mai trebuiau bagati in ea pentru service si alte chestii + taxa de inmatriculare de peste 2000 de euro.

Dar acuma dupa ce am investit atata in ea si stiu ca merge "brici" din toate punctele de vedere, nu mai imi vine sa o dau. M-am obijnuit cu ea, imi place si de fiecare data imi ma lasa cu un zambet pe buze cand ma gandesc: "Nu am orice golf... am un GTI. Nu are orice motor... are 1.8T. E ceva special acolo sub capota, nu degeaba scrie cand ridici capota mare 20V TURBO..." :D Oricum... nu s-ar merita sa o vand deoarece nu as obtine mare lucru pe ea.

Pentru mine de fiecare data, e o placere sa o conduc! :)

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

Asa mi sa intamplat si mie. Ma regasesc foarte bine in descrierea ta.

Si eu dupa ce am cumparat-o am avut neplacuta surpriza sa platesc peste 2000 de euro taxa. Vad ca avem destule in comun. Mai am o speranta ca poate imi recuperez banii de pe taxa. Depinde de decizia judecatorului. Voi vedea dupa data de 16. Speranta moare ultima...

Link către comentariu

cand am schimbat ambreiaju mi s-a zis ca nici volant nu sta prea bine dar mai merge daca sunt atent cu ea in 1 si 2. mecanicul mi-a zis ca insa nu o duc in rosu in 1 si 2 ca s-ar putea sa ma mai coste si volant ceva bani frumosi pe langa de 1100 de pe ambreiaj. daca as pune chip si as duce-o la 190 cai e clar ca ar trebui si alta volant bani pe care nu ii am.

eu am alte prioritati pentru la anul. in ordine: toate discurile si placutele noi, telescoape noi si cauciucuri noi pe jantele de 17. eventual mai schimbate niste bucse. toate astea se ridica la ceva bani si nu le-as da pentru un chip. eu zic ca nu e logic sa ai 190 cai si sa ai discuri mancate sa nu te poti opri. e sinucidere curata! :rolleyes: :)

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

Cu discuri mancate si fara sa te poti opri e cam sinucidere si la 150 de cai... Oricum ai ceva bani de bagat in ea, eu am schimbat anul acesta, printre altele, toate cele pe care le-ai enumerat tu mai sus (mai putin cauciucuri, care urmeaza si la mine) si suma e destul de mare.

Oricum, odata ce ti-o pui la punct te poti gandi si la un chip tuning... :)

Link către comentariu

Sunt de acord cu tine. Acuma nu imi sunt chiar asa de mancate discurile incat as ramane fara frane. Cred ca ma mai tin 6-8 luni.

Sa nu credeti ca nu prind deloc fiindca din contra prind chiar bine asa mancate cum sunt. De cateva zile mergeam cu masina unui prieten, tot Golf cu discuri ventilate, si mi se parea ca franele mele cu discuri mancate prind mai bine. :) Poate placutele lui erau gata sau poate nu eram eu obisnuit cu masina lui.

In cocluzie pt mine ar fi ideal sa am frane noi: discuri si placute. As schimba tot atunci si lichidul de frana.

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

am presupus ca nu sunt originale pentru ca am vazut poza asta..stema e albastruie si de obicei stiam ca stema e cromata.

Dar daca nu te deranjeaza e ok. :)

post-40190-1260880144_thumb.jpg

Modificat de Z X Z
Link către comentariu

infiniti din cate stiu eu asa ca si amator, din aspirate nu prea scoti mare lucru. mare lucru scoti din cele cu turbo, benzina sau diesel. mai multe intreaba-l pe voinea aici

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

imi place masina asta la nebunie , si io ma gandesc sa imi iau un gti 1.8t de 150 cp dar pana in 5 mii de euro , mult noroc cu ea :D

infiniti poti scoate multi cai cu al tau 2.9 vr6 corrado

Link către comentariu

Atentie foarte mare daca vrei sa iei un GTI de dincolo. VW a sarit (conform RAR-ului nostru) la motoarele pe benzina de la Euro 2 la Euro 4. Nu estista benzinar 1.8T, 2.3 V5 150 cai sau 1.6 8V care la noi sa i-l bage RAR-ul Euro 3.

Cele din 1999-2000 (prima jumate) sunt majoritatea D3 si le baga ca si Euro 2 (cazul meu). Cele din 1999 (a doua jumatate) - 2002 care sunt D4 in carte le baga din pacate tot Euro 2 (vezi cazul colegului DeathRider).

Euro 4 din cate stiu eu sunt doar cele de 180 cai de pe editiile normale si limitate 25 jahre. Oricum codurile motoare si cartea/stickerul din portbagaj zic ce norma de poluare sunt.

Pe un 1.8T din 1999-2000 care i-l baga astia Euro 2 taxa e acum undeva la...

post-37459-1260891197_thumb.jpg

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

si te mai intrebi de ce majoritatea 1.8T care le vezi pe strada sunt inmatriculate pe bulgaria, ba chiar ii mai si criticam pe saracii oameni ca cica n-ar fi corect ... :D F... u Romania !

Link către comentariu

asa e. e trist dar traim in Romania, "tara mea de glorie, tara mea de dor..."

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

Am eu o volant ramasa de pe motorul meu de cand am schimbat ambreiajul si e ok (la mine problema era discul, dar eu am luat kit complet, sa stiu o treaba si am ramas cu volant veche). Teoretic se potriveste bolt-on la tine. Daca te intereseaza da-mi un PM sau vorbim la intalnire. In principiu vreau sa ma scap de ea, deci pretul ar fi simbolic :D

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!