Jump to content

GOLF GTI 1.8T


volnick1986

Postare recomandată

volnick, o finala sport poti pune cu incredere la sturimex, iti explic cand ne vedem ce si cum, ideea ca baietii sunt profi, fac lucruri de calitate, plus ca ai o gramada de finale la alegere, iar preturile sunt super acceptabile

Link către comentariu
volnick1986

@jmf mersi mult! atunci ne vedem miercuri!

Link către comentariu

pune un soft, o admisie, o evacuare de firma (completa ar fi bine, ca la tine downpipeul este gatuit), niste jante, eventual o suspensie, un DV pt siguranta ca nu crapa asta ..si la exterior las-o asa :Driver:

stiu ca sunt multi bani in joc..dar merita.

Link către comentariu
volnick1986

jantele "sanata monica" su lucrul care imi place cel mai mult pe masina asta. nu le-as schimba pt nimic!

Link către comentariu
HF_Integrale

Imi place mult masina ta si-mi place filosofia legata de pastrarea ei originala. Felicitari! :coolpics:

Link către comentariu
volnick1986
Publicat (modificat)

mersi mult pt apreciere. filozofia mea... asta este. vad si acuma pe mobile de masini destul de vechi 16-20 de ani pastrate originale si sunt destul de scumpe. parerea mea este ca aceste masini vor fi mult mai cautate in viitor fiindca arata originalui... de unde s-a placat. ce sa zic.. mi-ar placea sa am o colectie de golf-uri (GTI de preferinta) de la primul pana la ultimul... :vaidecapulmeu: originale... sunt piese de muzeu daca le luam asa si ar costa o mica avere.

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

Ii sta f bine albastra :vaidecapulmeu: mai gasim una galbena si o punem de parada de ziua nationala :angry: Bafta!

Link către comentariu
volnick1986
Publicat (modificat)

da... sa fim nationalisti... :vaidecapulmeu: mersi!

Modificat de volnick1986
Link către comentariu
samolapraga

Salut,

Felicitari pentru masina, sa so stapanesti sanatos si sa te duca departe. Si eu am una exact la fel, tot AGU, poate ne strangem intr-un mic club al 1.8t-ului introvertit si old-school :) .

Link către comentariu
volnick1986
Publicat (modificat)

mersi. da ar fi frumos sa ne strangem dar unde? am putea sa organizam ceva la vara undeva in centrul tarii pt MKIV.

ce e naspa la AGU ca e D3 (E2) si m-au taxat astia la inmatricualre bine, in rest motorul e super reusit si sunt foarte multumit de el! eu am un grup pe flickr cu poze MKIV GTI data te intereseaza. uitate la profilul meu si il gasesti acolo.

Modificat de volnick1986
Link către comentariu
  • 2 weeks later...
volnick1986

o poza tare facuta la intalnirea din Cluj de catre colegul biszak.

GTI-ul nu are rusine si face pipi ;)

Ce masina nerusinata am!

post-37459-1243193317_thumb.jpg

Link către comentariu

:) :biggrin: tare... Am vazut un post al tau pe topicul unui alt user, unde ai pus poze cu o janta cu care ai avut probleme pe drumurile noastre. S-a rezolvat ca nu parea crapata, nici macar zgariata. Sper sa nu mai ai astfel de probleme, mai ales cu Santa Monica care mi se par cele mai :wub: de pe MK IV; nu degeaba am cautat si mi-am luat si eu. Nu am Golf dar macar sunt acceasi generatie din aceeasi familie :D

Link către comentariu

sunt total cu acord cu pastrarea ei cat mai stock, asa arata cel mai frumos, cat despre motorizare..e un vis! :)

Link către comentariu
sunt total cu acord cu pastrarea ei cat mai stock, asa arata cel mai frumos, cat despre motorizare..e un vis! :)

sal

iti recomand o resoftare

cunosc pe cineva care si-a facut si este o mare diferenta

a urcat la 200 de cai

bafta

Modificat de crysty_2.8
Link către comentariu
volnick1986
Publicat (modificat)

@Circoloco mersi mult! santa monica merg si pe Bora asa e. Am vazut un model asemanator cu Santa Monica tot de 17 zoli pe o Bora Sport a unei prietene. Semanau foarte mult la spite la tot, dar diferenta era ca Santa Monica are suruburile alea si cele de pe Bora ei nu aveau. Poate ai vazut si tu asa ceva... In legatura cu janta lovita am indreptat-o cand am ajuns in acasa cu 100 lei. Mi-au zis cei cu indreptatu ca este riscul sa crape sau sa se rupa din ea bucata. Au facut-o si are o mica crapatura la suprafata cam de 1 cm in lacul acela gri. Am mutat-o pe spate preventiv.

@izmail mersi mult. asa gandesc si asta e filozofia mea... Nu vad ideea sa iti iei un Golf V GTI sau acuma un Golf VI GTI, dai pe el 25-30 mii euro si sa te apuci sa il modifici. Nu e bun el asa cum a iesit din fabrica de la Wolfsburg? :)

@crysty_2.8 mersi mult pt sfat dar ajung si 150 pt mine. daca aveam mai multi bani si vroiam mai multi cai luam unul de 179 cai (normal sau 25 jahre edition :biggrin: :wub: :D )

Modificat de volnick1986
Link către comentariu
volnick1986

Mersi mult! cel din poza probabil e ca si al tau. era al unui prieten de imprumut pana mi-am luat si eu unul nou tot Pioneer 2000MPB. si cel din poza de imprumut si asta se asorteaza perfect cu klima cu display albastru si rosul de la butoane. B- cred ca vine de la blue, fiindca erau si 2000MP cand am luat si nu aveau display-ul albastu. am ales Pioneer ca mi-a placut cum suna (cel din poza pe care l-am avut imprumutat) si ca am auzit ca au o fideliate foarte bine a sunetului. pana acuma sunt foarte multumit de el. boxele masinii sunt cele originale: 2 difuzoare + 2 mici de inalte in usi si la fel in spate.

Link către comentariu

Hello all,

Vad ca fiecare are parerea lui cea ce priveste "tuning"-ul. Sincer imi place f mult masinuta ta, adica,..., cine nu ar dori sa aiba un GTI 1.8 turbo.???

Sunt niste motoare super reusite, nu poti compara cu un 1.9 TDI (am vazut pe cineva ca vroia sa faca o comparatie).

Cat despre tuning, eu respect parerea ta "originala", insa nu sunt total de acord cu tine.

Poti sa mergi la firme de tunig renumite si sa dai de 3 ori pretul masinii, va arata fain, dar sunt mici modificari care poti sa le faci chiar tu sau poti sa le faci in tara...

-toba

-faruri fata (angel eyes sau devil eyes {vezi la bufu}) xenon (pune doar cu lupa) / spate ("n" modele ai de unde alege)

-interior

-folii

-schimbari exterioare:vopsirea etrierelor (vezi la mine pe blog), eleroane, oglinzi, grile radiator, "bad-boy look" etc

-praguri, masca fata/spate

-pleoape

-jante/cauciucuri

-chip/box tuning

....hai sa fim seriosi, daca toate componentele le iei klumea (nu cele mai ieftine de la piata) o sa arata masina cum vrei tu.

Totusi este un Golf, masnina care poate fi "tunat" pana la infinit, nu este o dacie 1310 :(

Eu as face multe la masinuta mea dar toate costa,...si acuma inainte de nunta e mai greu,..., dar dupa .... :icon_cool:

Imi place sa bibilesc la masina, chiar daca nu iese profi, dar este personalizata de mine....

Vb miercuri

Link către comentariu
volnick1986
Publicat (modificat)

ms mult de observatii... asta sunt eu mai conservator si mai tipicar. nu-mi plac jantele negre, nu imi plac vopsite, nu imi plac pleoapele, nu-mi plac foliile, geamurile fumurii, cromurile puse de 2 lei stramb sau actibidele in exces...

decat sa nu fac ceva profi (care costa si nam bani) mai bine nu fac deloc.

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

:)) ... cum am scris si mai sus "fiecare are parerea lui cea ce priveste tuning-ul"

Link către comentariu

chiar daca nu e in spiritul OEM, poti sa ii pui stopurile hella magic colours, cele cu semnalizarea alba, arata foarte bine si zici ca sunt oem, si nu au aspectul acela care pare invechit.. atasez o poza cu fosta masina a lui voinea, sper sa nu se supere, si inca o alta cu una alba :))

LE:pana la urma am vazut ca sunt faruri cu semnalizare alba chiar si OEM, pe ultimele modele, deci e chiar ok...

post-25382-1243376458_thumb.jpg

post-25382-1243376843_thumb.jpg

Modificat de paul_e88
Link către comentariu
volnick1986

mersi mult de sfaturi. astea imi plac si mie stopurile. cum sunt ale mele asa mai inchise stopurile sunt ok si nu arata invechit. cele ce arata invechit sunt cele cu semnalizator portocaliu.

Link către comentariu
volnick1986
Publicat (modificat)

niste poze noi facute la intrunirea de miercurea trecuta (28.05.2008)

mai multe poze. (normale si HDR)

post-37459-1243515211_thumb.jpg

post-37459-1243515214_thumb.jpg

post-37459-1243515217_thumb.jpg

post-37459-1243515220_thumb.jpg

post-37459-1243515230_thumb.jpg

post-37459-1243515320_thumb.jpg

post-37459-1243515330_thumb.jpg

post-37459-1243515334_thumb.jpg

post-37459-1243515340_thumb.jpg

post-37459-1243515347_thumb.jpg

post-37459-1243515405_thumb.jpg

post-37459-1243515408_thumb.jpg

Modificat de volnick1986
Link către comentariu
Sunt niste motoare super reusite, nu poti compara cu un 1.9 TDI (am vazut pe cineva ca vroia sa faca o comparatie).

ce ai vrut sa spui cu asta?

arata bine masina, mereu mi-au placut G4 in 2 usi :(

Link către comentariu
volnick1986

mersi mult. tot meritul e al colegului biszak care e un maestru la poze :(

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!