Jump to content

GOLF GTI 1.8T


volnick1986

Postare recomandată

Scuze, poate n-am fost suficient de clar: nu ma ocup cu adusul pieselor de pe ahw shop; oferta mea ii adresata doar lui Nicu, fiindca suntem prieteni. Imi cer scuze daca s-a inteles altceva.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Stiam eu ca de 4 ani GTI-ul meu e pe cele mai bune maini din tara! Felicitari domnule! :icon_thumleft:

 

http://www.dcnews.ro/2013/10/borbely-petru-este-mecanicul-anului-2013/

 

http://www.dcnews.ro/2013/10/mecanicul-anului-2013-galerie-foto-cu-cele-mai-importante-momente/

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

Intre timp anvelope de iarna, Castrol EDGE 0W40 din Germania si filtre Mahle.

post-37459-0-07571500-1384207316_thumb.j

post-37459-0-87525700-1384207322_thumb.j

post-37459-0-36638000-1384207336_thumb.j

post-37459-0-84617700-1384207345_thumb.j

Modificat de volnick1986
Link către comentariu
  • 1 month later...

Azi am montat pedalele si footrestul de TT. :icon_bounce: Revin cu poze...

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Oh yeah baby! Am inghetat pana le-am montat. :icon_bounce:

post-37459-0-66515800-1389527107_thumb.j

Link către comentariu

Asa chinuiala e cu montatul lor? Eu credeam ca in 10 minute n-ai ce afuma din ele. :))

Link către comentariu

Arata bine , mai mergeau niste presuri OEM GTI  :icon_thumleft:

 

http://www.fahrzeugmatten.de/shop/PREMIUM---Logo-Fussmatten/VW-115/VW-Golf-IV-4-Bj-97---Bj-98-PREMIUM-GTI-Logo-Velours-Autoteppiche-Auto-Fussmatten-1234.html

 

http://shop.ahw-shop.de/golf-4-gti-fussmatten-vw-golf-4-bora-original-vorn-schwarz/rot-sw12199

 

Primele sunt niste replici ,dar merg si alea ,avand in vedere pretul .

 

Aveam impresia ca si pe alea de GTI MK4 au sigla pe ele , dar doar de la Golf 5 au scos presuri cu emblema GTI .

 

Sau ceva oem simplu de cauciuc ar merge.

Modificat de Cosmin ZKG
Link către comentariu

@Robotelu

E putin. Si eu am crezut ca e mai usor. Nu stiu de ce, dar se tot desprindea cauciucul de partea metalica a footrestului. Pana la urma a trebuit sa prind cu un patent o urechiusa de metal ca sa stea una de alta. Cred ca de 7 ori am dat jos si am pus sus fottrestul pana a fost bine bine. Sunt greu de nimerit santurile alea de pe spate.

 

@IONUTBLV

 

Daca te referi la propriu... ar fi trebuit incalzite vechile pedale cu un uscator de par sau puse vara pe  +30. :) Cele vechi deabia le-am dat jos deoarece era guma foarte tare datorita temperaturilor negative.

 

@Bwwlan

 

Sarumana conasule!

 

@Cosmin ZKG

 

Presurile sunt special pentru Golf IV ZPV, Made in Poland, gen tavita. Imi plac deoarece au buza inalta si nu curge apa de pe ele pe mocheta. Le prefer pe tot parcursul anului. Presuri de material nu cred ca o sa mai folosesc. Desi sunt furmoase, dar dupa mine nu sunt pentru Romania. La 68 de euro cele origianle sunt mai scumpe decat setul de pedale si footrest. Neah....

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

Bravo, arata frumos. Singurul dezavantaj (din experienta proprie spun) este ca ai tendinta sa le apesi mai tare, mai ales acceleratia :) Sa le stapanesti sanatos!

Link către comentariu

M-am uitat acum pe topic si daca nu pomeneai de pedale sport nu cred ca le cumparam.

Link către comentariu

Pai vezi?? Sper ca nu regreti...:) O sa le descoperi utilitatea in zilele ploioase cand ai talpile ude, iar footrest-ul o sa-l indragesti pe autostrada cand, in mod normal, nu prea mai gaseai rostul si locul unui picior stang amortit. Cat despre mine, vreau sa montez bari de rigidizare pe fata si pe spate pentru a "ajuta" caroseria ce se lupta din greu cu suspensia sport! Poate iti dau iar idei...:) Drumuri bune si pedale apasate!

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Avea nevoie de o baie...

post-37459-0-43928200-1391263138_thumb.j

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

Da da. In Romania. :))) La noi aici nu e asa ca la voi.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Salut Nicu! Ma straduiesc de ceva timp sa gasesc footrest de aluminiu ca al tau, am o singura oferta de 65 euro, ceea ce mi se pare mult. La reprezentanta aveau in program doar pe cel de R32 la marele pret de 250 euro :( Poti sa ma ajuti cumva? Merci.

Link către comentariu

Salut , scuze de offtopic dar nu trebuie sa cauti la reprezentanta tot setul( footrestsi pedale) costa 75 eur si cel de r32 costa 125 eur fata de 250eur doar footrestul la reprezentanta.ti-am dat pm. eu zic ca merita sa iei tot setul

daca sunt foritori putem face o comanda mai mai mare ( dati pm sa nu poluam topicul)

 

legat de masina poti sa mai pui si clapetele care deschid portierele , pinii de blocare portiere si butonul de la frana de mana de r32. eu le am in plan. si daca nu gasim schimbator rline merge si acesta. l-am avut la masina de dinainte si e ok

 

 

post-10575-0-76238400-1392022591_thumb.j

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Azi am pus rotile de vara. Anul asta pana acum am urmatoarele investitii: parbriz nou, oglinzile alea (pe care tot nu apuc sa le mai fac), reconditionat volan si curatat interior si la sfarsitul anului distributia.

post-37459-0-05373300-1394022767_thumb.j

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

Arata bine masinuta, a trecut iarna cu bine :) Spor la treaba!

Link către comentariu

Ce impresie ti-au lasat Hankook-urile?!

 

Frumoasa masina, sa o conduci cu placere!

Link către comentariu

Dupa 7500 de km aproximativ buna.... Dar imi pare rau totusi ca nu am dat 650 de lei in plus pentru Michelin Pilot Sport PS2. Nu stau pe drum ca si Michelin-urile SH care le-am avut. La mers normal sunt decente si Hankook-urile. Raport calitate/pret excelent. Oricum Pilot Sport PS2 ramane pentru mine "the ultimate tire".

Link către comentariu
  • 2 months later...
volnick1986

Intre timp am luat niste carcase de oglinzi AM si le-am dus la vopsit si in 31 luna asta am facut o programare la schimbat parbrizul la Pilkington la Cluj.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!