Jump to content

GOLF GTI 1.8T


volnick1986

Postare recomandată

Are 55 litri din cate stiu eu. Sa fiu mai exact ma uit maine in talon si in manual.

Link către comentariu

in manualul golfului mk4 este specificata cantitatea rezervorului de 55 litri, cu exceptia autoturismelor 4motion care au 63 de litri

si pot sa confirm ca asa este

Link către comentariu

Asa stiu si eu. Zice 55 litri in manual din care rezerva 7 litri, respectiv la 4motion 63 litri din care rezerva 8 litri. Eram aproape de becul apins adica 7 litri si am bagat 51.5 litri, deci ar intra mai mult, fie am fost furat la pompa ceea ce nu cred.

 

LE: @Bwwlan. Din acte si manual.

post-37459-0-71442800-1361009274_thumb.j

post-37459-0-15325100-1361009282_thumb.j

post-37459-0-14697300-1361009288_thumb.j

post-37459-0-10462000-1361009295_thumb.j

post-37459-0-39874100-1361009304_thumb.j

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

OK, mersi. Nu stiu de ce retinusem eu 45, cel putin mie asa mi-a zis Bufu, ca cica nushce ar avea de-a face cu reducerea greutatii. In fine, nu conteaza...

 

Oricum, eu nu ma pot obisnui cat de misto ii culoarea asta pe masina ta :) Cred c-ar trebui sa te orientezi catre un volan nou, ca asta arata cam darapanat.

Link către comentariu

Asta stiu. In primavara se reconditioneaza la Cluj. Am vrut sa fac asta acum cateva luni dar a zis tipul ca dureaza o zi cu uscarea si tot si nu am avut timp disponibil atunci. Volanul e pe lista de prioritati ca nici eu nu il prea suport.

 

PS: M-am intalnit cu Bufu saptamana trecuta la Auchan.

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

Cauta-i trimul de la suport pahare. E pacat sa nu ai full aluminiu

Si schimbatorul de viteze, merita unul ceva mai sporty decat "scandura" de mahon :)

 

nu trebuie nou, se poate vopsi sau se imbraca in piele noua

Eu zic ca merita mai mult schimbata pielea de pe el. L-am vopsit pe al meu de cateva ori, tine vreo 1.5-2 ani dar data viitoare cred ca-l reimbrac, s-a uzat suficient pielea de pe el.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Cu "scandura" de mahon de la schimbator m-am obisnuit. Nu o schimb pentru ca e foarte rezistenta la uzura. Daca ar fi fost de piele cred ca deja era uzat. Volanul o sa fie reconditionat pe masina ca nu am chef de dat jos si alte alea.

 

O mica povestire de la reprezentanta. Am comandat un plastic de 35 de lei de la scaun la reprezentanta. Ma duc cu domnul de la ei la masina sa nu ii dau eu cod gresit. Da. Bine. Achit in avans, comanda. Vine dupa doua zile. Cand vreau sa il pun, vad mai lipseste inca un plastic care se imbina cu asta. Gresala lui ca nu a vazut, nu a mea. Nu eu sunt inginer. Comand si pe ala. Initial zice ca vine in doua zile. Dupa doua zile ma suna si zice ca nu e pe stoc, ca poate dura pana la trei saptamani. Trei saptamani pentru un plastic de 11 lei?! :blink: Asta pe langa ca nu pot aduce orice plasic/piesa de schimb fara sa ma duc eu tot orasul sa le achit in avans, dupa ce de fiecare data ce am comandat am cumparat, nu am tras teapa. Costa benzina pana la ei cat din plasticul ala. Imi spun ca e politica firmei sa ia avans pentru o chestie de 11 lei. Si asa... cu sase drumuri pana la reprezentanta si aproape 50 de lei platiti inca nu am plasticul ala pus la scaun.

Modificat de volnick1986
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Azi am comandat un set de doua Hankook Ventus V12 EVO 225 45 17 noi care ajung in 10 zile. Trec de la Michelin PS2 la Hankook. Am emotii dar vom vedea. Pretul a fost unul foarte bun. Revin cu poze cand trecem la incaltamintea de vara.

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

sa revii cu impresii dupa ce le incerci. si eu vreau sa iau cauciucuri noi dar nu sunt hotarat de care sa fie...

Link către comentariu

Eu sunt absolut incantat de Hankook Ventus Prime. Si nu pe TDI, ci pe V6-le de 190cp. Astea de care zici ar trebui sa fie peste.

Link către comentariu

Intrebarea este: de pe ce jante o sa fie impresiile ? :P Am vazut un anunt la vanzari :icon_bounce:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Au sosit anvelopele asa ca maine incaltam masina de vara.

Link către comentariu

Alt set de Santa Monica. Pana acum se comporta foarte bine Hankook. Sunt chiar multumit. Am mers cu ele doar pe ploaie. Mai am nevoie de inca doua deoarece cele SH ce le aveam nu erau OK. Unul avea o bolfa mare. Ma bucur ca nu le-am dat la cineva sa ma injure. Oricum si eu am avut o surpriza ca le credeam bune. In doua saptamani sosesc si celelalte doua.

Link către comentariu

438 buc cu montaj inclus de la Sigemo.

Link către comentariu

Azi am montat si celelalte doua anvelope. Deabia astept drumul de 2500 km pana in Croatia la vara cu GTI-ul. :)

Cand o fi vreme buna revin cu niste poze.

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

Sta bine pe noile cauciucuri.  :icon_thumright: Fustele nu te tenteaza sa le vopsesti?

 

L.E. Multumim din inima partidului care cenzureaza cuvantul "g.u.m.e". wtf?  :blink:

Modificat de Robotelu
Link către comentariu

Nu ii vopsesc fustele deoarece daca le frec in fata la o parcare e munca degeaba si oricum imi plac asa cum sunt. Oglinzile sunt acum prioritatea de vopsit. Ieri am pus gumele la incercare intr-o curba. Sunt bune dar tot nu sta pe drum ca si cu Pilot Sport PS2. Asra e. Oricum sunt multumit de ele.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!