Jump to content

GOLF GTI 1.8T


volnick1986

Postare recomandată

Nu incerci Aerotwin? :rolleyes: Eu de cand le-am pus ma declar mai multumit la capitolele look, zgomot in interior si cat de curat lasa parbrizul fata de cele vechi.

Link către comentariu
volnick1986

Am vrut sa incerc Aerotwin, dar ma gandeam ca au alta prindere. Ulterior am aflat ca nu e asa. Data viitoare iau Aerotwin. :)

Link către comentariu
volnick1986

Din cauza serviciului nu prea am ocazia sa ajung in Cluj intr-o zi de miercuri sa ne intalnim la Iulius. Daca ajung pot doar vineri sau sambata si asta destul de rar. O sa fac eu cumva oricum vara asta. Mi-e tare dor de intalnirile de la Cluj seara, vara pe terasa Auchan. Cand mai treci prin Alba hai la o cafea la Rompetrol. ;)

Link către comentariu
volnick1986

Planuri de viitor: garnitura capac culbutori Victor Reinz si un set de bujii. Cred ca le voi face cu ocazia urmatorului schimb de ulei si filtre.

Niste poze dupa vizita de azi la spalatorie...

post-37459-0-34714200-1337422888_thumb.j

post-37459-0-56095700-1337422894_thumb.j

post-37459-0-32275300-1337422902_thumb.j

post-37459-0-87178500-1337422909_thumb.j

Link către comentariu
  • 2 months later...

Niste poze de ieri de pe Transalpina.

Intre timp am luat un kit reparatie antena, un set de filtre Knecht-Mahle si un set de garnituri capac valve Victor Reinz pentru urmatorul schimb de ulei.

post-37459-0-80695200-1343676969_thumb.j

post-37459-0-70660100-1343676974_thumb.j

post-37459-0-20665200-1343676985_thumb.j

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

Sus e foarte bun. Sunt mici portiuni unde e neasfaltat inainte de Obarsia inspre Sebes, dar daca mergi incet e ok. Cele mai multe informatii cred ca gasesti aici.

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

Nu. Nici nu stiam ca a fost. Nu mai prea am timp acum din cauza serviciului. In weekend am in plan sa dau o fuga pana la Hajduszoboszlo. :icon_bounce:

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

Ce ai patit la antena de ti-ai luat kit de reparatie.

Merita sa mergi in Hajduszoboszlo. Am fost eu acum 1 an si e fain. Cel putin parcul acvatic..... Distractie placuta !

Link către comentariu

Cum timpul e dusmanul tuturor, garnitura din jurul bazei antenei s-a copt si s-a rupt in doua.

De 4 ani merg la Hajduszoboszlo. Imi place mult. E frumos, curat, preturi bune. De-abia astept weekendul sa fac 650 km.

Modificat de volnick1986
Link către comentariu
  • 2 months later...

Masina a trecut de 160.000 km si merge impecabil.

Weekendul ce vine urmeaza o programare la mecanic pentru curatat mecanismul geamului din usa pasagerului si o programare la reconditionat volanul la Cluj.

In decembrie urmeaza un service serios: ulei, filtru ulei Mahle, filtru aer Mann, filtru benzina Mahle, garnitura capac culbutori Victor Reinz si un set de bujii noi OEM VW-Bosch. Toate piesele sunt deja cumparate, asteptam "luna cadourilor". :)

post-37459-0-94277600-1349987394_thumb.j

Link către comentariu

Felicitari pentru masina si pentru felul cum ai grija de ea! :)

Drumuri bune fara peripetii! :D

Link către comentariu

Multumesc. Cod nu mai tin minte dar asa arata. Se gaseste la reprezentanta. E pana in 40 de lei. Cel mai bine suni la ei.

Modificat de volnick1986
Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Weekendul ce vine cred ca bucsele bascula tocmai schimbate vor pleca la plimbare si in locul lor vor veni cele pline de R32 Lemforder pe care tocmai le-am comandat.

Intre timp am echipat masina de iarna cu ContiWinterContact TS810 205/55/R16 pe jante de otel + capace. Am reparat si macaraua geamului dreapta. Vinovatele: o clema rupta + carcasa rolei.

Modificat de volnick1986
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Cu intarziere maine lucram sub capota!

post-37459-0-06853100-1353102648_thumb.j

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

MANN-ul l-am avut in dulap de anul trecut. :) Tura ce vine iau Mahle si pt aer.

Link către comentariu

In caz ca nu ai schimbat inca garniturile de la capac, uite niste indicatii unde trebuie sa dai cu silicon: http://www.enginebuildermag.com/Article/83710/sealing_audi_18t_valve_cover_gasket_at_critical_points.aspx

Eu am descoperit ulterior informatia si am dat pe toata lungimea garniturii si stau putin cu frica... Bine, unii dau peste tot si n-au avut probleme, dar se pare asta ar fi metoda oficiala :)

Link către comentariu

Intotdeanua mi-a placut un golf 4 gti in 2 usi. E foarte misto masina :icon_thumleft: si arata foarte bine , culuarea mai rara si asta imi place. App cati km are , si cam care este consumul?

Link către comentariu

Ce-mi place cum iti faci tu stocul de piese necesare si ai grija de ea. Felicitari !

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!